• news.cision.com/
  • Green Zones/
  • TOP 10 - Najstarsze strefy ekologiczne w Europie - Już w 1995 roku ogłoszono walkę przeciw pyłom zawieszonym i "spółce"

TOP 10 - Najstarsze strefy ekologiczne w Europie - Już w 1995 roku ogłoszono walkę przeciw pyłom zawieszonym i "spółce"

Report this content

Berlin, 21.08.2019 r. Portal Green-Zones określił, kiedy w europejskich miastach utworzono pierwsze strefy ekologiczne w celu zmniejszenia zanieczyszczenia pyłami zawieszonymi.

Wielka Brytania zajmuje 10. miejsce wśród najstarszych stref środowiskowych w Europie z stałą strefą niskiej emisji (LEZ) w Londynie. Tutaj wszystkie pojazdy wszystkich typów muszą się zarejestrować przed wjazdem do strefy niskiej emisji spalin. Cechy szczególne: Oldtimery starsze niż 40 lat, jak również koparki i żurawie samojezdne mogą nadal wjeżdżać. Wszystkie inne pojazdy muszą również przejść skomplikowaną procedurę rejestracji, aby uniknąć stałych kar w wysokości do równowartości 1.150 Euro.

Strefy ochrony środowiska w Niemczech i Holandii znajdują się po środku. W styczniu 2008 r. w Berlinie, Kolonii i Hanowerze utworzono pierwsze strefy ekologiczne, do których początkowo mogły wjeżdżać wszelkiego rodzaju pojazdy z czerwoną plakietką ekologiczną. Z kolei w Holandii pierwsze strefy zostały utworzone sześć miesięcy wcześniej, ale nie wydano żadnych plakietek.

Sztokholm zajmuje pierwsze miejsce wśród najstarszych stref ekologicznych w Europie. Strefa w stolicy Szwecji została utworzona 18.06.1995 r. i obecnie obejmuje całe centrum miasta. W Sztokholmie autobusy i ciężarówki o masie powyżej 3,5 tony i normie EURO 0-4 mają zakaz wjazdu do strefy, za co grozi kara w wysokości 100 euro w przypadku wykroczenia. Obecnie zakaz prowadzenia pojazdów nie ma jeszcze zastosowania do samochodów osobowych, tak więc turyści nadal mogą wjeżdżać bez ryzyka naruszenia przepisów.

Kolejność stref TOP-10 można zaczerpnąć z poniższej tabeli. Wszystkie szczegóły dotyczące każdej strefy ekologicznej w Europie można znaleźć klikając na linki w tabeli. Cykl dotyczący europejskich stref ekologicznych-TOP będzie kontynuowany w miesiącach letnich - po nim nastąpią oceny stref środowiskowych "największych", "najmniejszych", "najbardziej zanieczyszczonych", "najstarszych", "najnowszych", "najpiękniejszych", "najbardziej niebezpiecznych" i "dziwacznych" w Europie.

Berlińska firma Green-Zones dostarcza informacji na temat stałych i uzależnionych od pogody (tymczasowych) stref ekologicznych w Europie oraz w poszczególnych krajach europejskich, m.in. na portalach green-zones.eu, umwelt-plakette.de, crit-air.fr i blaue-plakette.de. Korzystając z bezpłatnej aplikacji Green-Zones i profesjonalnej aplikacji ("Fleet-App"), turyści, a w szczególności użytkownicy komercyjni (np. firmy autobusowe i transportowe) mogą w czasie rzeczywistym rzetelnie informować się o aktualnych strefach ekologicznych. Wymagane plakietki/winiety i rejestracje są również dostępne poprzez Green-Zones.

David Pechmann

Public Relations & Marketing
Telefon: +49 30 39 88 721 41
david.pechmann@green-zones.eu

Portal informacyjno-zamówieniowy dla firm europejskich
Strefy środowiskowe i naklejki z drobnym plyem

Green-Zones GmbH
Helmholtzstraße 2-9
D-10587 Berlin
Geschäftsführung Michael Kroehnert
Amtsgericht Berlin -Charlottenburg, HRB 169866 B

www.green-zones.eu/pl

Tags: