• news.cision.com/
  • Green Zones/
  • TOP 10 - Największe strefy ekologiczne w Europie - Strefa austriacka z powierzchnią 20.000 km² tuż przed Francją

TOP 10 - Największe strefy ekologiczne w Europie - Strefa austriacka z powierzchnią 20.000 km² tuż przed Francją

Report this content

Berlin, 14.08.2019 r. Portal Green-Zones określił wymiary największych europejskich stref ekologicznych, mierzone wysokością i szerokością w kierunku północ-południe i wschód-zachód.

Burgenland w Austrii zajmuje 10. miejsce wśród największych stref ekologicznych w Europie. Ustanowiona na stałe strefa niskiej emisji obejmuje całą prowincję Burgenland o powierzchni 3 962 km². Jeżeli jednak wziąć pod uwagę maksymalne rozszerzenie strefy z 143 km do 86 km na osi północ-południe i wschód-zachód, wynikać to będzie z tych wymiarów prostokątny obszar 12 298 km². Na tym obszarze obowiązują zakazy jazdy dla samochodów ciężarowych o normie EURO 0-2, które mają również obowiązek posiadania plakietki ekologicznej. W Austrii plakietka ekologiczna jest obecnie nadal dobrowolna dla samochodów osobowych.

Francja znajduje się w środku największych stref ekologicznych. Strefy, w których każda z nich obejmuje cały departament. Strefy aktywowane głównie przy wysokich wartości pyłu zawieszonego i ozonu oraz w zależności od warunków pogodowych, nie mają znaków wejścia i wyjścia i nie są rozpoznawalne dla przejeżdżających przez nie podróżnych. Grzywny są zatem wstępnie zakładane oraz stosowane do wszystkich typów pojazdów. Winieta Crit-Air jest obowiązkowa. Nie uprawnia to jednak automatycznie kierowcy do wejścia do strefy. Decydującym czynnikiem jest zawsze stopień zanieczyszczenia powietrza, przy którym poszczególne kategorie winiet tracą ważność.

Strefa ekologiczna kraju związkowego Dolna Austria zajmuje 1 miejsce i tym samym jest liderem pod względem wielkości strefy niskiej emisji. Ustanowiona tam na stałe strefa ekologiczna ma maksymalny zasięg od 125 km do 165 km na osi północ-południe i wschód-zachód. Powstanie prostokątnego obszaru o tych wymiarach spowodowałoby powstanie strefy w wymiarach 20.625 km². Sam stan federalny jest nieco mniejszy.

Kolejność stref TOP-10 można zaczerpnąć z poniższej tabeli. Wszystkie szczegóły dotyczące każdej strefy ekologicznej w Europie można znaleźć klikając na linki w tabeli.
Cykl dotyczący europejskich stref ekologicznych-TOP będzie kontynuowany w miesiącach letnich - po nim nastąpią oceny stref środowiskowych "największych", "najmniejszych", "najbardziej zanieczyszczonych", "najstarszych", "najnowszych", "najpiękniejszych", "najbardziej niebezpiecznych" i "dziwacznych" w Europie.

Berlińska firma Green-Zones dostarcza informacji na temat stałych i uzależnionych od pogody (tymczasowych) stref ekologicznych w Europie oraz w poszczególnych krajach europejskich, m.in. na portalach green-zones.eu, umwelt-plakette.de, crit-air.fr i blaue-plakette.de. Korzystając z bezpłatnej aplikacji Green-Zones i profesjonalnej aplikacji ("Fleet-App"), turyści, a w szczególności użytkownicy komercyjni (np. firmy autobusowe i transportowe) mogą w czasie rzeczywistym rzetelnie informować się o aktualnych strefach ekologicznych. Wymagane plakietki/winiety i rejestracje są również dostępne poprzez Green-Zones.

David Pechmann

Public Relations & Marketing
Telefon: +49 30 39 88 721 41
david.pechmann@green-zones.eu

Portal informacyjno-zamówieniowy dla firm europejskich
Strefy środowiskowe i naklejki z drobnym pylem

Green-Zones GmbH
Helmholtzstraße 2-9
D-10587 Berlin
Geschäftsführung Michael Kroehnert
Amtsgericht Berlin -Charlottenburg, HRB 169866 B

www.green-zones.eu/pl

Tags: