• news.cision.com/
  • Green Zones/
  • TOP 10 - nejdražší ekologické zóny v Evropě -Jízda bez platné plakety stojí až 2 700 EUR

TOP 10 - nejdražší ekologické zóny v Evropě -Jízda bez platné plakety stojí až 2 700 EUR

Report this content

Berlín, 09.08.2019. Portál ekologických zón Green-Zones našel evropské ekologické zóny, kde je porušení pravidel přísně trestáno. To může lehko snížit rozpočet na dovolenou, zejména v období prázdnin.

Na 10. a 9. místě v tabulce ekologických zón s nejvyššími pokutami se umístila Belgie s pevnými nízkoemisními zónami (LEZ) v Antverpách a Bruselu. Zde se musí všechna vozidla, která nejsou schválena v Belgii nebo Nizozemsku, před vjezdem do ekologické zóny zaregistrovat a také dodržovat předpisy LEZ. Vozidla se musí zaregistrovat, i když splňují specifikace normy Euro. V opačném případě může být uložena pokuta ve výši 150–350 EUR v závislosti na povaze a četnosti porušení pravidla.

 

Ve středu tabulky jsou zóny v Rakousku a Velké Británii, ve kterých se za nedodržení pravidel mohou pokuty vyšplhat na více než 2 000 EUR, podle normy EURO, typu a hmotnosti vozidla.
Na 1. místě ve výši pokut se umístilo Dánsko. Před vjezdem do ekologických zón v Kodani, Aalborgu a dalších městech musí od roku 2008 motorová vozidla určitých typů splňovat alespoň normu Euro 4, vozidla Euro 3 musí být dovybavena schváleným filtrem částic. Správní pokuta za jízdu v dánské ekologické zóně bez povinné předepsané plakety se může např. pro řidiče kamionu a jeho spedici vyšplhat až do výše 20 000 DKK (asi 2 700 EUR). Kromě toho: Vozidlo může být zadrženo až do zaplacení správní pokuty.

 

Pořadí TOP 10 zón je uvedeno v následující tabulce. Všechny podrobnosti o každé z ekologických zón v Evropě lze zobrazit kliknutím na odkazy v tabulce.
Série o evropských ekologických zónách bude pokračovat v letních měsících-bude následovat mimo jiné hodnocení „největších“, „nejmenších“, „nejšpinavějších“, „nejstarších“, „nejnovějších“, „nejkrásnějších“, „nejnebezpečnějších“ a „nejbizar-nějších“ ekologických zón v Evropě.

 

O trvalých a dočasných (závislých na počasí) ekologických zónách v Evropě a o jednotlivých evropských zemích informuje berlínská společnosti Green-Zones mimo jiné na portálech green-zones.eu, umwelt-plakette.de, crit-air.fr a blau-plakette.de. Pomocí bezplatné aplikace Green Zones a profesionální aplikace („Fleet App“) mohou turisté a zejména komerční uživatelé (jako jsou autobusové a dopravní společnosti) v reálném čase získat spolehlivé informace o současných ekologických zónách. Požadované plakety a registrace jsou k zakoupení také prostřednictvím Green-Zones.

Wolfgang Beecken
Marketing
E-Mail: wolfgang.beecken@green-zones.eu
Phone
: +49 30 398 8721-51

Informační a objednávkový portál pro evropské
Environmentální zóny a plakety jemného prachu

Green-Zones GmbH
Helmholtzstraße 2-9
D-10587 Berlin
Geschäftsführung Michael Kroehnert
Amtsgericht Berlin -Charlottenburg, HRB 169866 B

www.green-zones.eu/cz

Tags: