• news.cision.com/
  • Green Zones/
  • TOP 10 - Nejkrásnější ekologické zóny v Evropě - Francie vede v pořadí turistických destinací

TOP 10 - Nejkrásnější ekologické zóny v Evropě - Francie vede v pořadí turistických destinací

Report this content

Berlín, 28.08.2019. Portál o ekologických zónách Green-Zones popsal evropské ekologické zóny, které stojí za návštěvu díky jejich kulturnímu dědictví, historickým památkám nebo jsou tajným tipem na výlet.

Na 10. a 9. místě mezi nejkrásnějšími ekologickými zónami v Evropě jsou staré město Lyon s mnoha klikatými uličkami a renesanční částí, která je kulturní památkou UNESCO a oblast kolem náměstí svobody ve „městě hořčice“ v Dijonu. V obou francouzských městech byly před více než dvěma lety zavedeny tzv. zóny ZPA/ZPAd. Tyto ekologické zóny jsou závislé na počasí a jsou aktivovány při vrcholu znečištění ovzduší (jemný prach, ozon, NOx) s oznamovací lhůtou max. 24 hodin, po vyhlášení již nejsou pro mnoho vozidel všech typů průjezdné.

Ve středu tabulky jsou grachty v Amsterdamu, oblast kulturního dědictví UNESCO ve starém městě ve Vídni, promenáda v novém přístavu v Kodani, barokní staré město v německém Heidelbergu a „Malé Benátky“ ve francouzském městě Annecy. Všechna místa jsou absolutní magnety pro turisty, a proto se také nacházejí v chráněných ekologických zónách, ve kterých platí velká omezení pro téměř všechny typy vozidel.

Na 1.místě, a tedy vítězem mezi nejkrásnějšími ekologickými zónami v Evropě je Paříž, těsně před světovým dědictvím historického Starého města v Praze. Francouzské hlavní město má nejen tři různé ekologické zóny (ZCR, ZPA, ZFE) a také s tím spojená přísná omezení pro všechny typy vozidel, ale také vysokou hustotu turistických atrakcí, jako je Sacré-Cœur na Montmartru, Louvre s Mona Lisou, Muzeum d'Orsay s díly van Gogha, Rodina a dalších francouzských impresionistů a samozřejmě Eiffelovu věž.

Pořadí TOP 10 zón je uvedeno v následující tabulce. Všechny podrobnosti o každé z ekologických zón v Evropě lze zobrazit kliknutím na odkazy v tabulce.
Série o evropských ekologických zónách bude pokračovat v letních měsících-bude následovat mimo jiné hodnocení „největších“, „nejmenších“, „nejšpinavějších“, „nejstarších“, „nejnovějších“, „nejkrásnějších“, „nejnebezpečnějších“ a „nejbizar-nějších“ ekologických zón v Evropě.

O trvalých a dočasných (závislých na počasí) ekologických zónách v Evropě a o jednotlivých evropských zemích informuje berlínská společnost Green-Zones mimo jiné na portálech green-zones.eu, umwelt-plakette.de, crit-air.fr a blau-plakette.de. Pomocí bezplatné aplikace Green Zones a profesionální aplikace („Fleet App“) mohou turisté a zejména komerční uživatelé (jako jsou autobusové a dopravní společnosti) v reálném čase získat spolehlivé informace o současných ekologických zónách. Požadované plakety a registrace jsou k zakoupení také prostřednictvím Green-Zones. 

David Pechmann

Public Relations & Marketing
Telefon: +49 30 39 88 721 41
david.pechmann@green-zones.eu

Informační a objednávkový portál pro evropské
Environmentální zóny a plakety jemného prachu

Green-Zones GmbH
Helmholtzstraße 2-9
D-10587 Berlin
Geschäftsführung Michael Kroehnert
Amtsgericht Berlin -Charlottenburg, HRB 169866 B

www.green-zones.eu/cz

Tags: