• news.cision.com/
  • Green Zones/
  • TOP 10 – Nejmenší ekologické zóny v Evropě - Německé dieselové zóny se vejdou na jedno fotbalové hřiště

TOP 10 – Nejmenší ekologické zóny v Evropě - Německé dieselové zóny se vejdou na jedno fotbalové hřiště

Report this content

Berlín, 11.09.2019. Portál o ekologických zónách Green-Zones zjistil rozměry nejmenších evropských environmentálních zón, jejich délku a šířku.

Na 10. místě mezi nejmenšími ekologickými zónami v Evropě je ekologická zóna Tyrolsko v Rakousku. Zóna na dálnici A12 Inntal má délku 83,6 km a šířku 22 m. Na této ploše o rozloze 1,84 km² mohou jezdit pouze nákladní vozy EURO normy 4, ale autobusy a automobily všech EURO norem mají v současné době povolen vjezd.
Na 9. místě mezi nejmenšími ekologickými zónami je „Velký ostrov“ (Grande Île) ve Štrasburku. Ostrov ve středu města má délku asi 1400 a šířku 950 m a má tedy rozlohu 1,33 km². Vozidla všeho druhu musejí mít od září 2019 přinejmenším vinětu Crit-Air č. 3, aby mohla vjet do zóny, pokud nejsou z důvodu počasí v nadřazené zóně ZPA pravidla pro vjezd ještě zpřísněna.

Ve středu tabulky nejmenších ekologických zón v Evropě jsou dieselové zóny v německých městech. Dieselové zakázané zóny Stresemannstraße a Max-Brauer-Allee v Hamburku mají délku 3000 m a 550 m a šířku 10 a 15 m, mají tedy rozlohu 0,03 a 0,008 km² a zakazují vjezd pro všechna dieselová vozidla EURO norem 0-5.

Na 1.místě, a tedy vítězem mezi nejmenšími ekologickými zónami je dieselová zakázaná zóna v Düsseldorfu v Německu. Ekologická zóna je zde v příslušném pravém pruhu Prinz-Georg-Straße má délku 650 ma šířku 2,5 m (v každém směru jízdy), takže zaujímá plochu jen 3250 m², což se nerovná ani polovině fotbalového hřiště. Povolena jsou zde pouze elektrická a hybridní vozidla

Pořadí TOP 10 zón je uvedeno v následující tabulce. Všechny podrobnosti o každé z ekologických zón v Evropě lze zobrazit kliknutím na odkazy v tabulce.
Série o evropských ekologických zónách bude pokračovat v letních měsících-bude následovat mimo jiné hodnocení „největších“, „nejmenších“, „nejšpinavějších“, „nejstarších“, „nejnovějších“, „nejkrásnějších“, „nejnebezpečnějších“ a „nejbizar-nějších“ ekologických zón v Evropě.

O trvalých a dočasných (závislých na počasí) ekologických zónách v Evropě a o jednotlivých evropských zemích informuje berlínská společnost Green-Zones mimo jiné na portálech green-zones.eu, umwelt-plakette.de, crit-air.fr a blau-plakette.de. Pomocí bezplatné aplikace Green Zones a profesionální aplikace („Fleet App“) mohou turisté a zejména komerční uživatelé (jako jsou autobusové a dopravní společnosti) v reálném čase získat spolehlivé informace o současných ekologických zónách. Požadované plakety a registrace jsou k zakoupení také prostřednictvím Green-Zones. 

David Pechmann

Public Relations & Marketing
Telefon: +49 30 39 88 721 41
david.pechmann@green-zones.eu

Informační a objednávkový portál pro evropské
Environmentální zóny a plakety jemného prachu

Green-Zones GmbH
Helmholtzstraße 2-9
D-10587 Berlin
Geschäftsführung Michael Kroehnert
Amtsgericht Berlin -Charlottenburg, HRB 169866 B

www.green-zones.eu/cz

Tags: