• news.cision.com/
  • GreenCoat/
  • Sandellsandbergi hoone, mis on valmistatud GreenCoat®-i värvkattega terast kasutades, võitis Design-S preemia

Sandellsandbergi hoone, mis on valmistatud GreenCoat®-i värvkattega terast kasutades, võitis Design-S preemia

Report this content

Paljukiidetud Fisksätra Folkets Hus, mille autoriks on Stockholmi arhitektuuribüroo Sandellsandberg architects ja mille loomisel kasutati SSAB valmistatud GreenCoat®-i värvkattega terast, võitis maineka Rootsi disainipreemia Design-S 2020 arhitektuuri kategoorias.

Fisksätra Folkets Hus on rahvamaja ja kogukonnakeskus, mis rajati hiljuti Stockholmi maakonda Nackasse Fisksätra asula südamesse. Tegemist on suuremahulise renoveerimisprojekti esimese faasiga. Kogu projekti eesmärgiks on luua ühiskondliku tolerantsuse ja keskkonnasõbralikkuse atmosfääri kogu piirkonnas.

Hoone loomisel saadi inspiratsiooni Stockholmi Hagaparkeni telkidest ja nomaadlikust elustiilist. Fisksätra Folkets Hus on ainulaadne telgilaadne struktuur, mille seinad ja katus on ehitatud keskkonnasõbralikust GreenCoat®-i  värvkattega terasest, mis on vormitud sinusoidseks ja kaetud sooja Silver Fir Green värvitooniga. Toon valiti selline, et see täiendaks Fisksätra piirkonnas levinud oranže tellishooneid. Samuti on hoonel 20 m laiune katuseaken, kolmnurksed aknad ja minimalistlik, ent kutsuv interjöör. Rajatise siluett loodi ligitõmbav, et tööle ja koju sõitjad seda märkaksid.

Rootsi tähtarhitekt Thomas Sandell büroost Sandellsandberg Arkitekter, valis GreenCoat Pro BT selle suutlikkuse tõttu luua eripärane eksterjöör, ent määravaks osutusid ka selle vormitavus, lihtne paigaldamine ning UV- ja korrosioonikindlus.

"Tahtsime eristuvat, aga mängulist väljendusvahendit ning otsisime vastupidavat materjali, mis sobiks nii seinteks kui ka katuseks," ütles Thomas Sandell.

Lisaks on GreenCoat®-i värvkattega teras tuntud ka oma jätkusuutlikkuse poolest. "Kuna hoone on mõeldud ajutisena, siis oli tähtis kasutada keskkonnasõbralikku materjali, mida on võimalik taaskasutada," selgitas Thomas Sandell. "Me arvame, et GreenCoat® on esirinnas parimate ehitusmaterjalide seas, mis on jätkusuutlikud ja vähendavad oluliselt keskkonnajalajälge."

Lisaks heale vastupidavusele ja esteetikale hõlmab suurem osa GreenCoat®-i tooteid Bio-based Technology (BT) katet, mis sisaldab traditsiooniliste fossiilõlide asemel hoopis suures koguses Rootsi rapsiõli. See patenteeritud pinnakatte tehnoloogia on hetkel turul ainuke omalaadne.

Tänu ainulaadsele lähenemisele disainile ja fassaadile võitis Fisksätra Folkets Hus Rootsi 2020. aasta disainipreemia.

Fotoallkiri:

  1. Thomas Sandell valis Fisksätra Folkets Husi seinte ja katuse ehitamiseks GreenCoat®-i värvkattega terase selle esteetilisuse, jätkusuutlikkuse ja vastupidavuse tõttu.
  2. Fisksätra Folkets Husi eripärane ilme saavutati sinusoidsete profiilide ja soojas Silver Fir Green toonis materjaliga GreenCoat Pro BT, mis tõuseb Fisksätra ja selle ümbruse oranžide tellishoonete taustal hästi esile. ©Stena Fastigheter/Pixprovider
  3. Fisksätra Folkets Husi eripärane väljendusviis ja minimalistlik interjöör said inspiratsiooni nomaadsest eluviisist ja Hagaparkeni telkidest. See pälvis maineka Rootsi disainiauhinna 2020. ©Stena Fastigheter/Pixprovider

Lisateavet saate aadressil:
Anti Metsamaa, Area Sales Manager, SSAB, phone: +372 517 9026, anti.metsamaa@ssab.com

Lasse Bengtsson, Marketing, SSAB, Phone: +46 70 2058793, lasse.bengtsson@ssab.com

SSAB on Põhjamaades ja USA-s tegutsev teraseettevõte. SSAB pakub lisandväärtusega tooteid ja teenuseid, mis on välja töötatud tihedas koostöös klientidega, et luua tugevamat, kergemat ja jätkusuutlikumat maailma. SSAB-l on töötajaid enam kui 50 riigis. SSAB tootmiskeskused asuvad Rootsis, Soomes ja USA-s. SSAB on registreeritud Stockholmis Nasdaqi börsil ning täiendavalt ka Helsingi Nasdaqi börsil.www.ssab.com. Liituge meiega ka sotsiaalmeedias: Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter ja YouTube.

Tags: