• news.cision.com/
  • Halton Group/
  • Flamgard Calıdaır, Hınkley Poınt C projesi için yüksek entegrasyonlu HVAC sözleşmeleri imzaladı

Flamgard Calıdaır, Hınkley Poınt C projesi için yüksek entegrasyonlu HVAC sözleşmeleri imzaladı

Report this content

Birleşik Krallık, sürdürülebilir enerjiye doğru köklü bir değişim sürecinden geçiyor ve nükleer enerji, sağladığı düşük karbonlu enerji üretiminden dolayı bu yeni stratejinin önemli bir parçasını oluşturuyor.

Hinkley Point C, 20 yılı aşkın bir süredir Birleşik Krallık’ta inşa edilecek ilk nükleer enerji santrali olma özelliğini taşıyor ve yeni nükleer enerji çağının en önemli gelişmesi olarak görülüyor. Santral, Birleşik Krallık’taki diğer tüm nükleer santrallerden daha fazla enerji üretecek ve inşaatı, yeni enerji üretimi dönemi için bir model teşkil edecektir. Bir Halton şirketi olan ve nükleer enerji sektöründe yeni inşaa, yenileme projelerinde uzman deneyime sahip olan Flamgard Calidair, Hinkley Point C santrali için hava ayar, izolasyon ve geri dönüşsüz damperleri de kapsayan bir dizi sözleşmeye imza attı.

Hinkley Point C Hakkında

Hinkley Point C, 60 yıllık hizmet ömrü boyunca yılda yaklaşık 3260 MW düşük karbonlu enerji üretecek. Bu, Birleşik Krallık'ta 6 milyon eve elektrik sağlamaya yetecek miktarda enerji üretileceği anlamına geliyor. Ayrıca santralin yılda yaklaşık 9 milyon ton karbondioksit emisyonunu dengelemesi ve Hükümetin net sıfır emisyon hedeflerine önemli ölçüde katkı sağlaması bekleniyor.

Hinkley Point C, planlama ve inşaat sözleşmeleri aracılığıyla şimdiden binlerce istihdam fırsatı yarattı ve santral faaliyete geçtiğinde çok sayıda sürekli iş pozisyonunu desteklemeye devam edecek.

Hinkley Point C'nin geliştirilme süreci, nükleer enerji ile ilgili yeni mevzuat gerekliliklerinin karşılanması gibi bazı zorlukları beraberinde getiriyor. Nükleer enerji ile ilgili en son standartlara uyumun sağlanması, Hinkley Point C santralinin hizmet ömrü boyunca güvenli ve etkin bir şekilde faaliyet sürdürmesine olanak tanıyacak, bunun yanı sıra sektör için örnek bir uygulama olma özelliği taşıyacak ve Birleşik Krallık için etkin nükleer tedarik zincirlerinin geliştirilmesine yardımcı olacaktır.

Flamgard, son üç yıl içinde nükleer girişimler için çeşitli araştırma ve geliştirme projeleri yürütmüş, bu projelerde aktif olarak yer almış ve özellikle Hinkley Point C santrali için özel çözümler geliştirmiştir. Her bir damperin uygulama şekline bağlı olarak farklı performans kriterlerini karşılayacak şekilde tasarlanan Flamgard ürünleri, Somerset’te bulunan kompleksin her noktasında güvenliği desteklemeye yardımcı olacaktır. 

Flamgard Calidair İş Geliştirme Direktörü Shuresh Maran şöyle söylüyor: “Hinkley Point C, sadece Flamgard Calidair için değil, Birleşik Krallık’taki tüm nükleer sektörü için de devasa öneme sahip bir proje. Net sıfır emisyon ve çevre dostu enerji üretimine yönelik iddialı hedefler nükleer enerjiye olan talebi artırıyor ve ülke olarak bu hedefe ulaşmak için gereken tedarik zincirlerine ve uzmanlığa sahip olmamız hayati önem taşıyor.”

Özellikle Birleşik Krallık’ın sıkı nükleer yönetmeliklerine ve proje spesifikasyonlarına uygun olarak tasarlanmış, geliştirilmiş ve test edilmiş çeşitli damper kategorilerini tedarik etmek için hazırlanan çerçeve sözleşme, Axima Nucleaire tarafından Flamgard Calidair şirketine ihale edildi. 2024'e kadar tamamlanması planlanan teslimatlarla, Güney Galler merkezli firma için sağlam bir çalışma temeli oluşturuyoruz.

Hinkley Point C projesinde gelinen nokta, Suffolk'ta yeni bir nükleer enerji santrali inşa etme planlarının geliştirilmesini destekleyen, Flamgard'ın da üyesi olduğu, Sizewell C olarak bilinen  Konsorsiyum için iyiye işaret ediyor. Hinkley Point C’nin devam eden inşaat çalışmaları ve Sizewell C’nin bu yönde umut vadeden bir görüntü çizmesi, Birleşik Krallık’ın nükleer enerji üretiminde ve dolayısıyla düşük karbonlu enerjide büyük adımlar attığını gösteriyor.

Daha fazla bilgi için

Sami Piirainen                                                                                    

Genel Direktör, Halton Marine                                      
Tel. +358 40 527 9278
E-posta: sami.piirainen@halton.com

Shuresh Maran
İş Geliştirme Direktörü, Flamgard Calidair
Tel. +44 1495 757347
E-posta: shureshmaran@flamgard.co.uk

Flamgard Calidair, yüksek kaliteli uzman HVAC (yüksek entegrasyonlu) damperlerin ve ilgili ekipmanların tasarımı ve üretimi alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden biridir. Dünya genelinde Petrol ve Gaz, Nükleer, Denizcilik, Elektrik Üretimi, Tünel ve Metro ve Endüstriyel gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren bir şirket olarak, yaptığımız her işte inovasyon ve mükemmelliğe odaklanarak başarı merdivenlerini tırmanmaya devam ediyoruz. Şirket 1981 yılında Güney Galler'de kurulmuştur. Flamgard Calidair, bugün Halton Group'un bir üyesi olmaktan gurur duymaktadır.

Flamgard Calidair şirketinin çoğunluk hissesine sahip olan Halton Group, uzmanlık ve titiz çalışma gerektiren ticari binalar ve kamu binaları, çalışma alanları, sağlık kurumları ve laboratuvarlar, profesyonel mutfaklar, gemiler, enerji üretim tesisleri ve endüstriyel ortamlar için iç mekan hava çözümleri sunan küresel bir teknoloji lideridir. Halton’un misyonu, son kullanıcılarına, sürdürülebilir ilkelere uygun, enerji tasarruflu, güvenli, konforlu ve verimli iç mekan ortamları sağlamaktır. Şirket 1969 yılında Finlandiya'da kurulmuştur. Halton Group, bugün 37 ülkede 1800 kişiyi istihdam etmektedir. Şirket 2020 yılında 197 milyon Euro ciro elde etmiştir.

Tags:

Subscribe

Media

Media

Quick facts

Birleşik Krallık, sürdürülebilir enerjiye doğru köklü bir değişim sürecinden geçiyor ve nükleer enerji, sağladığı düşük karbonlu enerji üretiminden dolayı bu yeni stratejinin önemli bir parçasını oluşturuyor. Hinkley Point C, 20 yılı aşkın bir süredir Birleşik Krallık’ta inşa edilecek ilk nükleer enerji santrali olma özelliğini taşıyor ve yeni nükleer enerji çağının en önemli gelişmesi olarak görülüyor.
Tweet this

Quotes

Hinkley Point C, sadece Flamgard Calidair için değil, Birleşik Krallık’taki tüm nükleer sektörü için de devasa öneme sahip bir proje. Net sıfır emisyon ve çevre dostu enerji üretimine yönelik iddialı hedefler nükleer enerjiye olan talebi artırıyor ve ülke olarak bu hedefe ulaşmak için gereken tedarik zincirlerine ve uzmanlığa sahip olmamız hayati önem taşıyor.
Flamgard Calidair İş Geliştirme Direktörü Shuresh Maran