• news.cision.com/
  • Halton Group/
  • Flamgard Calidair zdobywa ważne kontrakty na dostawę rozwiązań HVAC w ramach projektu elektrowni Hinkley Point C

Flamgard Calidair zdobywa ważne kontrakty na dostawę rozwiązań HVAC w ramach projektu elektrowni Hinkley Point C

Report this content

W Wielkiej Brytanii trwa właśnie pokoleniowa reforma energetyki stojąca pod znakiem energii odnawialnej. Ważną częścią nowej strategii jest energetyka jądrowa postrzegana jako niskoemisyjne źródło energii.

Hinkley Point C jest flagowym projektem nowej ery energetyki jądrowej oraz pierwszą nową elektrownią jądrową, która zostanie zbudowana w Wielkiej Brytanii od ponad 20 lat.

Będzie ona nie tylko produkować więcej energii niż którakolwiek z pozostałych brytyjskich elektrowni jądrowych, ale także jej budowa będzie wyznacznikiem standardów nowej ery wytwarzania energii. Czerpiąc z bogatych doświadczeń zarówno przy projektach budowy nowych, jak i likwidacji starych obiektów w sektorze jądrowym, należąca do grupy Halton firma Flamgard Calidair wygrała kilka przetargów w ramach projektu elektrowni Hinkley Point C na dostawę klap równoważących, izolujących i zwrotnych.

Informacje o elektrowni Hinkley Point C

W przewidzianym na 60 lat cyklu eksploatacji elektrownia Hinkley Point C będzie wytwarzać ok. 3260 MW niskoemisyjnej energii rocznie, co wystarczy na zasilenie ok. 6 milionów brytyjskich gospodarstw domowych. Co więcej, elektrownia pozwoli uniknąć emisji ok. 9 milionów ton CO2 rocznie, przyczyniając się znacznie do osiągnięcia założonych przez brytyjski rząd celów polityki klimatycznej.

Projekt Hinkley Point C przyczynił się już do powstania tysięcy miejsc pracy m.in. przy kontraktach planistycznych i budowlanych, a po oddaniu elektrowni do użytku powstaną dodatkowe miejsca pracy.

Budowa elektrowni Hinkley Point C jest wyzwaniem także pod względem zgodności z nowymi przepisami bezpieczeństwa dotyczącymi energetyki jądrowej. Realizacja tego celu pozwoli nie tylko zapewnić bezpieczne działanie elektrowni Hinkley Point C w jej całym cyklu eksploatacji, ale także ustanowi najlepsze praktyki dla całego sektora oraz pomoże w rozwoju wydajnych łańcuchów dostaw energii jądrowej dla Wielkiej Brytanii.

Na przestrzeni ostatnich trzech lat firma Flamgard uczestniczyła w szeregu projektów badawczo-rozwojowych związanych z energetyką jądrową, co zaowocowało opracowaniem rozwiązań przeznaczonych dla elektrowni Hinkley Point C. Zaprojektowane z myślą o zapewnieniu zgodności z szerokim zakresem kluczowych kryteriów efektywności (w zależności od zastosowania poszczególnych klap) produkty firmy Flamgard będą dbać o bezpieczeństwo całego kompleksu, który powstanie w hrabstwie Somerset. 

Shuresh Maran, dyrektor ds. rozwoju w Flamgard Calidair, powiedział: „Hinkley Point C to bardzo ważny projekt nie tylko dla firmy Flamgard Calidair, ale także całego brytyjskiego sektora jądrowego. Ambitne cele dotyczące zerowych emisji netto oraz zrównoważonej produkcji energii generują zapotrzebowanie na energię jądrową. Z tego względu jako kraj jesteśmy zobowiązani nie tylko do stworzenia odpowiednich łańcuchów dostaw, ale także zapewnienia niezbędnego zaplecza merytorycznego”.

Axima Nucleaire podpisało z Flamgard Calidair umowę ramową na dostawę szeregu różnych kategorii klap zaprojektowanych, wyprodukowanych i przetestowanych w zgodzie nie tylko z najsurowszymi brytyjskimi przepisami prawa atomowego, ale także specyfikacją projektu. Harmonogram dostaw obejmuje okres aż do roku 2024, co zapewnia firmie z południowej Walii solidne podstawy do dalszej współpracy.

Postęp prac przy budowie elektrowni Hinkley Point C jest korzystny dla Sizewell C Consortium, do którego należy firma Flamgard. Konsorcjum to zabiega o budowę kolejnej elektrowni jądrowej o nazwie Sizewell C w hrabstwie Suffolk. Biorąc pod uwagę poziom zaawansowania prac przy kompleksie Hinkley Point C oraz plany budowy elektrowni Sizewell C, Wielka Brytania z przekonaniem opiera swoją strategię energetyczną na nieskoemisyjnym atomie.

Więcej informacji:

Sami Piirainen                   
Dyrektor zarządzający, Halton Marine                         
Tel. +358 40 527 9278
E-mail: sami.piirainen@halton.com

Shuresh Maran
Dyrektor ds. rozwoju, Flamgard Calidair
Tel.
+44 1495 757347
E-mail: Shuresh.maran@
flamgard.co.uk
 

Flamgard Calidair jest jednym z wiodących na świecie producentów wysokiej jakości specjalistycznych klap i akcesoriów do systemów HVAC. Założona w 1981 r. firma z południowej Walii jest obecna w wielu branżach od ropy i gazu przez energię jądrową, sektor morski, wytwarzanie energii, tunele i metro, a skończywszy na przemyśle. Flamgard Calidair zawdzięcza swoje sukcesy ukierunkowaniu na innowacyjność oraz najwyższą jakość we wszystkich aspektach działalności biznesowej. Obecnie Flamgard Calidair jest członkiem Halton Group.

Halton Group, większościowy udziałowiec Flamgard Calidair, to globalny lider technologii wentylacyjnych dla pomieszczeń komercyjnych i publicznych oraz miejsc pracy, placówek służby zdrowia i laboratoriów, a także profesjonalnych kuchni, statków, elektrowni i zakładów przemysłowych. Misją Halton jest zapewnianie użytkownikom bezpiecznych i komfortowych warunków do pracy w pomieszczeniach dzięki zastosowaniu oszczędnych i zrównoważonych rozwiązań technologicznych. Firma powstała w 1969 r. w Finlandii. Obecnie Halton Group zatrudnia 1800 pracowników w 37 krajach. Obroty firmy w 2020 r. wyniosły 197 mln euro.

Tags:

Subscribe

Media

Media

Quick facts

W Wielkiej Brytanii trwa właśnie pokoleniowa reforma energetyki stojąca pod znakiem energii odnawialnej. Ważną częścią nowej strategii jest energetyka jądrowa postrzegana jako niskoemisyjne źródło energii. Hinkley Point C jest flagowym projektem nowej ery energetyki jądrowej oraz pierwszą nową elektrownią jądrową, która zostanie zbudowana w Wielkiej Brytanii od ponad 20 lat.
Tweet this

Quotes

Hinkley Point C to bardzo ważny projekt nie tylko dla firmy Flamgard Calidair, ale także całego brytyjskiego sektora jądrowego. Ambitne cele dotyczące zerowych emisji netto oraz zrównoważonej produkcji energii generują zapotrzebowanie na energię jądrową. Z tego względu jako kraj jesteśmy zobowiązani nie tylko do stworzenia odpowiednich łańcuchów dostaw, ale także zapewnienia niezbędnego zaplecza merytorycznego.
Shuresh Maran, dyrektor ds. rozwoju w Flamgard Calidair