Innowacja firmy Halton zapewnia wyjątkowo czyste powietrze na sali operacyjnej

Halton zapowiada nową technologię czystego powietrza dla nowoczesnych sal operacyjnych w szpitalach. Ta technologia rewolucjonizuje tradycyjne rozwiązania tego sektora i przenosi poziom higieny wymagających operacji na całą salę operacyjną. To rozwiązanie zostało opracowane we współpracy z nowoczesnym szpitalem New Karolinska Solna, który zostanie otwarty w Sztokholmie w 2016 roku.

Halton Vita OR Space wykorzystuje całkowicie nowy rodzaj technologii, która, w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, pozwala spełnić wymagania pomieszczenia czystego na całej sali operacyjnej, zapewniając jednocześnie lepszą efektywność energetyczną. To bardzo ważne, ponieważ technologia na sali operacyjnej i liczba personelu stale się zwiększają. Nowe rozwiązanie firmy Halton zapewnia elastyczność i bezpieczeństwo w ustawieniu zarówno sprzętu, jak i personelu na sali operacyjnej. Ponadto technologia umożliwia regulację wentylacji na każdej sali operacyjnej, co prowadzi do zmniejszenia wydatków na energię oraz polepszenia warunków pracy personelu operującego. Firma Halton oferuje gotowe rozwiązania, w tym jedyną w swoim rodzaju metodę walidacyjną: rozwiązanie jest testowane na miejscu, w trakcie symulowanej lub rzeczywistej operacji.

„Jesteśmy dumni, że możemy wprowadzić na rynek nowy rodzaj rozwiązania dla sal operacyjnych, które doskonale spełni wymagania szpitali w przyszłości. Jak sama nazwa wskazuje, Halton Vita OR Space umożliwia wykorzystanie całego obszaru sali operacyjnej, bez konieczności martwienia się o ograniczenia w czystej strefie w trakcie operacji, jak to wygląda w przypadku tradycyjnych rozwiązań. W porównaniu do tradycyjnych systemów, to rozwiązanie zapewnia również inne korzyści, takie jak wydajność energetyczną i komfortowe warunki pracy. Ponadto, nowy system spełnia obowiązujące w Europie normy w zakresie higieny” — mówi Kim Hagström, dyrektor działu Ofert i rozwoju w firmie Halton.

Obecnie przygotowywane są nowe europejskie normy jakości dotyczące powietrza w salach operacyjnych. W pracy przygotowawczej na kategorie podzielone zostaną poziom higieny oraz wymagania dotyczące pomieszczeń czystych do operacji niskiego i wysokiego ryzyka. Nowe standardy zwiększą również swobodę techniczną w zakresie osiągnięcia wymaganych wyników.

Rozwiązanie Halton Vita OR Space zostanie w pierwszej kolejności wdrożone w nowoczesnym szpitalu New Karolinska Solna w Sztokholmie. Będzie to największy szpital w krajach skandynawskich, z czterdziestoma salami operacyjnymi o różnej wielkości (60 m2, 90 m2, 120 m2). Firma Halton opracowała nowe rozwiązanie w ścisłej współpracy ze szpitalem NKS i grupą budowlaną Skanska. Ich wspólnym celem jest zaprojektowanie nowoczesnej sali operacyjnej, którą będzie można dostosowywać do różnych potrzeb w przyszłości.

W związku z wprowadzeniem rozwiązania Halton Vita OR Space, firma Halton wprowadzi na rynek całą rodzinę produktów Halton Vita umożliwiających spełnianie rygorystycznych wymagań dotyczących jakości powietrza wewnątrz sal operacyjnych, w laboratoriach, izolatkach i aptekach szpitalnych.

„Oferta firmy Halton dla szpitali stoi na bardzo wysokim poziomie międzynarodowym, co jest wynikiem wprowadzenia nowych produktów. Oprócz systemów dla najbardziej wymagających przestrzeni, Halton oferuje również szeroki wybór rozwiązań odpowiadających na niemal wszystkie potrzeby szpitala. Jesteśmy w stanie zapewniać szpitalom usługi od etapu projektowania, poprzez budowę oraz w trakcie cyklu życia budynku. Według naszych danych szacunkowych w Europie w budynki sektora służby zdrowia inwestuje się ponad 20 mld euro każdego roku. Chcemy być międzynarodowym partnerem naszych klientów” - mówi Hagström.

Artykuł zawierający dodatkowe dane dołączony jest do tej informacji prasowej (2 czerwca 2015 r.). Zdjęcia można pobrać osobno.

W przypadku pytań proszę kontaktować się z firmą Halton:

Bartosz Kaczmarek, Area Manager, North Poland

Tel. +48 609 300 417    E-mail: bartosz.kaczmarek@halton.com

Halton Group specjalizuje się w produktach i rozwiązaniach wentylacyjnych oraz w zarządzaniu środowiskiem wewnętrznym. Nasze doświadczenie i gamy produktów obejmują dyfuzję powietrza, zarządzanie przepływem powietrza, bezpieczeństwo pożarowe wentylacji, wentylację pomieszczeń kuchennych, filtrację powietrza oraz usługi zarządzania środowiskiem wewnętrznym. Halton oferuje rozwiązania dla budynków komercyjnych i publicznych zakładów opieki zdrowotnej i laboratoriów, a także kuchni komercyjnych i restauracji. Halton jest również jednym z najbardziej znanych dostawców rozwiązań wentylacyjnych dla statków i platform wiertniczych.

Firma Halton została założona w 1969 roku i obecnie prowadzi działalność w 31 krajach. Firma posiada zakłady produkcyjne w Finlandii, Francji, na Węgrzech, w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Chinach, Malezji i USA. Zaplecze badawczo-rozwojowe znajduje się w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Malezji, Chinach i Finlandii. Firma Halton posiada również licencję na produkcję w RPA, Meksyku, Nowej Zelandii i Australii. Firma Halton zatrudnia 1350 pracowników (2014 rok). W 2014 roku sprzedaż netto Halton Group wyniosła 190 milionów euro. www.halton.com

Tags: