Ainulaadselt kiire, jõuline ja elegantne: uhiuus Hyundai i30 Fastback N

Report this content
  • Uhiuus i30 Fastback N on esimene C-segmendi viieukseline sportkupee, milles on ühendatud rafineeritud ja elegantne disain ning tõestatud N-sõidunauding.
  • Suur võimsus: neljasilindriline 2,0-liitrine turboülelaaduriga T-GDI mootor pakub tundlikku ja lineaarset võimsust kuni 275 hj ning pöördemomenti 378 Nm (liigmomendi funktsiooniga). 
  • Jõudlust suurendavad funktsioonid: N-kurvidiferentsiaal, elektrooniliselt juhitav vedrustus, pöörete sobitamise funktsioon, stardiabi, suure sooritusvõimega rehvid, ringiloendur, emotsionaalne heli ja muud.
  • Palju kohandamisvõimalusi juhtsüsteemiga N Grin.
  • Suurepärane sõiduomadusi parandav disain: jõuline esi- ja tagaosa koos suuremate õhu sisselaskeavade ja punase tunnusjoonega, läikivmust aerodünaamiline tagaluugi serv, madal kolmnurkne udutuli, kaks väljalasketoru, 18- ja 19-tollised veljed, sportistmed, eksklusiivne kerevärv Shadow Grey.
  • Sõiduki õhutakistuskoefitsient on seitse protsenti väiksem kui viieukselisel i30 N-il, mis tähendab, et i30 Fastback N lõikab läbi õhu ülikiiresti.

Hyundai Motor lisab oma suure tõhususega N-seeriasse uhiuue Hyundai i30 Fastback N-i, millega toob ettevõte Euroopa turule teise suure jõudlusega mudeli. i30 Fastback N on C-segmendis esimene viieukseline sportkupee ja oma klassis ainulaadne. i30 Fastback N ühendab i30 Fastbacki rafineeritud ja elegantse disaini i30 N-i meeliülendava sõidurõõmuga. Uus mudel käib 2017. aasta lõpus turule tulnud eduka i30 N-i jälgedes. Sellest ajast alates on i30 N esialgseid müügiootusi ületanud: 2018. aasta lõpuks telliti Euroopas rohkem kui 9000 i30 N-i.

„Uhiuus i30 Fastback N käib i30 N-i edukates jälgedes ja avab mudeli eduloos uue peatüki. Kompaktautode segmendi esimene viieukseline sportkupee on valmis ka võidusõidurajal sõitmiseks ja see raputab turgu korralikult,” ütles Hyundai Motor Europe’i turundus- ja tooteosakonna asepresident Andreas-Christoph Hofmann. „Vaatame nüüd tagasi 18 kuu pikkusele tõeliselt positiivsele N-kogemusele – meie teine mudel Euroopa N-seerias võimaldab veelgi rohkematel klientidel osa saada ainulaadsest N-tundest.”

Elegantne kurvide kuningas

i30 Fastback N-i arendamisel olid esikohal vastupidavus ja sooritusvõime võidusõidurajal. Seega, kui viid i30 Fastback N-i võidusõidurajale, võid kindel olla, et auto vastab teie ootustele. Selle pidurid on muudetud vastupidavamaks täiendava jahutusfunktsiooni abil, mis saab õhku eesmise kaitseraua sisselaskeavade kaudu. Kuna maksimumpöörded saab seadistada vahemikku 3600–4900 p/min, aitab stardiabi auto hõlpsalt kohalt viia, kontrollides mootori pöördemomenti. Fastback N-i kere jäikust suurendavad veelgi tagaistmete taga olev valikuline jäikuslatt ja täiendavad keevituspunktid kerestruktuuril. 

N-logo sümboliseerib võidusõiduraja kõige keerulisemat osa, järsku kurvi „chicane”, kus i30 Fastback N saavutab maksimaalse veojõu, täpsuse ja tunnetuse. Hyundai elegantsele sportkupeele meeldivad kurvid. Turboülelaaduriga 2,0-liitrise mootori võimsus on kuni 275 hj ja pöördemoment 378 Nm (liigmomendi funktsiooniga). Auto suurepärased sõiduomadused kurvides on saavutatud N-kurvidiferentsiaali abil. See võimaldab kurve läbida kiiremini ja suurendab ka sõidurõõmu, nii kurvi sisenemisel kui ka kurvist välja kiirendamisel. Elektrooniliselt juhitav vedrustus (ECS) kohandab jõudlust veelgi selle põhjal, mida on vaja kurvides, kiirendamisel ja pidurdamisel. See koos jäiga kerega suurendab võidusõidurajal üldist kiirust kurvides. 

N-kogemuse keskmes on juhtsüsteem N Grin, mis võimaldab kahe roolil oleva nupuga valida viie sõidurežiimi vahel: Eco, Normal, Sport, N ja N Custom. Erinevad režiimid muudavad auto iseloomu, reguleerides mootori, vedrustuse, elektroonilise stabiilsuskontrolli (ESC) ja N-kurvidiferentsiaali parameetreid, mootori häält, rooli ja mootori pöörete sobitamise funktsiooni. Juht saab soovi korral vajutada ka roolil olevat pöörete sobitamise funktsiooni nuppu, et suurendada mootori pöördeid madalama käigu valimisel.

Hyundai Motor soovib teha ohutustehnoloogiad kõigile kättesaadavaks ning pakub seega uues i30 Fastback N-is ja ka ülejäänud i30-seerias uusimaid aktiivohutuse funktsioone. 

Kujundatud põnevateks elamusteks

Uhiuus i30 Fastback N on välja töötatud põhimõttel „vorm järgib funktsiooni”. Disainerid tegid tihedat koostööd aerodünaamika spetsialistidega, et määrata õige suhe auto surujõu, õhutakistuse ja aerodünaamika vahel, et luua parim võimalik sõidukogemus. Sportkupee on pikem ja voolujoonelisem ning sellel on jõuline siluett ja sportlik hoiak. Seetõttu lõikab i30 Fastback N ülikiiresti läbi õhu. See on 120 mm pikem kui i30 N ja katus istub i30 N-iga võrreldes 21 mm madalamal. Selle voolujoonelist kuju demonstreerib õhutakistustegur 0,297 Cd, mis on i30 N-i näitajast (0,320 Cd) väiksem. 

Põnev välimus

i30 Fastback N-is on ühendatud ainulaadsed kõrgtehnoloogilised disainielemendid, rafineeritud stiil ning karismaatiline esiosa ja pisarakujuline sõitjateruum. N-väljanägemist rõhutavate N-elementide hulka kuulub ainulaadne suurte õhu sisselaskeavadega eesmine kaitseraud ja punane tunnusjoon. Tänu i30 perekonda iseloomustavale silmapaistvale astmelisele iluvõrele, millel asub N-embleem, on auto päritolu selgelt nähtav. i30 Fastback N-ile on lisatud musta äärisega esituled. 

Tagaosas rõhutavad uus spoiler ja jõuline kaitseraud veelgi sõiduki moodsat ja dünaamilist välimust. Tagaluugi läikivmust serv tõstab selle paremini esile ja jätab mulje, nagu tekitaks sõiduk surujõudu. Elegantne vorm järgib aerodünaamika edasise täiustamise ja parima võimaliku sõidukogemuse loomise funktsiooni. Tagaosas all tõstab pikendatud peegeldav punane tunnusjoon kaitseraua paremini esile. Auto sportlikku ilmet täiendab kahe väljalasketoru vahelisse alasse paigutatud ainulaadne kolmnurkne tagumine udutuli. Külgvaates lisavad autole omapära N-i jaoks loodud 18- ja 19-tollised valuveljed, N-logoga punased pidurisadulad, langetatud kere must küljeliist ning läikivmustad peeglikorpused. 

Elegantne salong

Salongi kvaliteetsed materjalid ja tumedad metallist ehised rõhutavad i30 Fastback N-i elegantset väljanägemist ja seotust autospordiga. i30 Fastback N-ile on lisatud ainulaadse kujundusega sportistmed, millel on N-logo, ja punased õmblused. Soovi korral saab valida ka istmepatjade pikendused. Istmekatted on saadaval sõitjateruumile vastavas mustas toonis kas täisriidest või seemisnaha ja naha kombinatsioonina.

Uhiuue i30 Fastback N-i salongi punased õmblused eristavad seda teistest N-mudelitest. Ruumi keskmes on eksklusiivne N-sportrool, mis annab juhile optimaalse kontrolli kõigi sõidufunktsioonide üle. Paremal pool asuv sõidukile iseloomulik N-nupp, millel on ruudulise lipu ikoon, annab kiiresti juurdepääsu N-režiimile. Selle kohal asub pöörete sobitamise funktsiooni nupp, mis annab parema kontrolli mootori üle. Kõik sõiduomadustega seotud valikud kuvatakse keskekraanil ehk N-paneelil. Kirglikud juhid saavad soovi korral ekraanile kuvada ka sõiduomadustega seotud andmed. 

Mootor

i30 Fastback N-i jõuallikas on 2,0-liitrine turboülelaaduriga mootor, mis pakub kombinatsioonis esikveoga kaht väljundvõimsust. Standardmudeli mootori võimsus on 250 hj / 184 kW (kombineeritud kütusekulu (WLTP): 8,1 l / 100 km; CO2 heitkogus: 185 g/km). Tõelised autosõbrad saavad valida ka Performance-paketi, mille mootori suurim võimsus on 275 hj / 202 kW (kombineeritud kütusekulu: 8,2 l / 100 km; CO2 heitkogus: 188 g/km), suurim pöördemoment 353 Nm ja maksimumkiirus 250 km/h. Maksimaalse pöördemomendi saavutamisel aktiveeritav liigmomendi funktsioon suurendab pöördemomenti 378 Nm-ni. See kasvatab mõneks sekundiks turboülelaaduri kiirust, suurendades võimsuse lisamiseks õhu ja kütuse kogust.

Peale selle sisaldab Performance-pakett N-kurvidiferentsiaali, mis suurendab veojõudu, ja muudetava ajastusega väljalaskeklappi, mis annab sõidukile sportliku heli. Performance-paketiga varustatud i30 Fastback N-i maksimaalse haarduvuse tagavad 19-tollised Pirelli P-Zero suure jõudlusega Hyundai N-i rehvid. 

Juhid, kellele meeldib kurve kiiresti läbida, saavad i30 Fastback N-i keskekraanile kuvada hobujõudude, pöördemomendi ja turboülelaadimise teabe ning ka ringiloenduri ja kiirendustaimeri. Süsteem salvestab ja kuvab sõiduandmed, mis on kasulik abimaterjal võidusõidurajal.

Suurepärane ühenduvus

i30 Fastback N pakub tipptasemel ühenduvuslahendusi, mille hulka kuuluvad 3D-navigatsioon, meediafunktsioonid, eelseadistatud Android Auto ja Apple CarPlay ning juhtmevaba laadimine. i30 Fastback N-i sõidurežiimid saab kuvada 8-tollisele AVN-i puutetundlikule ekraanile. Naudi kiiret ligipääsu oma seadmetele, et edastada ja kontrollida ekraanil muusikat, telefoni- või navigatsioonifunktsioone. Sujuv ühenduvuslahendus võimaldab hoida ühendust ning keskenduda samal ajal liiklusele. Hyundai Motor pakub ka induktiivset juhtmeta laadimisalust mobiiltelefonidele (Qi standard) ja 7-aastast Live-teenuste tellimust. LIVE-teenused pakuvad reaalajas teavet ilma, liikluse ja kiiruskaamerate kohta ning võimaldavad veebist huvipunkte otsida. Navigatsiooniekraanil kuvatakse ka kasulikud sõiduandmed. 

Lemmik on iga kurv, alates Namyangist lõpetades Nürburgringiga

Hyundai töötas N-seeria välja sama põhimõtte järgi, mida kasutatakse võidusõiduautode loomisel. „N” tähistab kahte olulist komponenti: esiteks Lõuna-Koreas Namyangi rajoonis asuvat Hyundai Motori ülemaailmset teadus- ja arenduskeskust, kus see idee sündis, ja teiseks Nürburgringi, üht maailma kõige keerulisemat võidusõidurada, mis on koduks Hyundai katsekeskusele, kus viimistletakse N-mudeleid. N-logo ise sümboliseerib ülimat kurvi „chicane”, kus arendatakse ja katsetatakse suure jõudlusega N-mudeleid veelgi põhjalikumalt.

Toodetud Euroopas

i30 Fastback N-i toodetakse Nošovice tehases Tšehhis, mis avati 2008. aastal. Samal aastal alustati ka esimese põlvkonna i30 tootmist. Tehase aastane tootmisvõimsus on 350 000 sõidukit ja see vastab rangeimatele kvaliteedistandarditele, et täita Euroopa klientide ootusi. Selle juurde kuulub ka 3,3 km pikkune avatud katserada, kus kontrollitakse põhjalikult iga sõiduki dünaamilisi omadusi, müra ja funktsioone ning kerealust. 

Tags:

Subscribe

Media

Media

Documents & Links