• news.cision.com/
 • Hyundai Motor Baltic/
 • Hyundai apvidus automobiļu klāsta elektrifikācija: jaunais Kona, pilnīgi jaunais Tucson un jaunais Santa Fe reaģē uz apvidus auto segmenta augošo popularitāti Eiropā

Hyundai apvidus automobiļu klāsta elektrifikācija: jaunais Kona, pilnīgi jaunais Tucson un jaunais Santa Fe reaģē uz apvidus auto segmenta augošo popularitāti Eiropā

Report this content
 • Viena no izteiktākajām tendencēm automobiļu tirgū Eiropā pēdējo gadu laikā ir pieaugošais pieprasījums pēc apvidus automobiļiem
 • Hyundai ir viens no vadošajiem ražotājiem nākotnes un elektrificētās mobilitātes jomā ar visdaudzveidīgāko elektrificēto piedziņas veidu klāstu
 • Tagad Hyundai piedāvā elektriskās piedziņas tehnoloģiju visā savā apvidus automobiļu klāstā
 • Hyundai apvidus automobiļu piedāvājumā ietilpst jaunais Santa Fe, pilnīgi jaunais Tucson un jaunais Kona

Apvidus automobiļu segments ir viens no lielākajiem Eiropā. Tiek prognozēts, ka apvidus automobiļu straujais popularitātes pieaugums tikai turpināsies. Pateicoties jaunajam Kona, pilnīgi jaunajam Tucson un jaunajam Santa Fe, Hyundai būs spēcīgas pozīcijas šajā tirgū. Šogad tirgū nonāks arī pilnīgi jaunais B segmenta apvidus krosovers Bayon.

Kāpēc apvidus krosoveri iekaro popularitāti Eiropā?

Eiropas autobraucēji ir ļoti iecienījuši apvidus automobiļus, jo tie piedāvā robustu dizainu un paaugstinātu sēdpozīciju. Savukārt mazie un ekonomiskie dzinēji nodrošina zemas ekspluatācijas izmaksas, kas īpaši attiecas uz B segmenta apvidus automobiļiem, kas ir tuvāki tradicionālajiem pilsētas automobiļiem. Tas padara tos pieejamākus un sniedz pircējiem plašākas izvēles iespējas. Lielāki apvidus automobiļi piedāvā vairāk vietas bagāžai, taču B segmenta apvidus auto patīk jaunām ģimenēm un ir labāk piemēroti pilsētas videi.

Apvidus automobiļu segmenta nākotne ir elektriska

Lai risinātu vides jautājumus, ar ko saskaras visa pasaule, autoražotāji arvien lielāku uzmanību pievērš videi draudzīgu automobiļu izstrādei, un Hyundai ir elektrifikācijas līderis.

Jaunais Santa modelis Somijas/Baltijas tirgū tiek laists klajā ar elektrificētu piedziņas veidu klāstu

 • Jauna platforma ļauj būtiski uzlabot veiktspēju, vadāmību, degvielas ekonomiju un drošību
 • Piedāvājumā ir vairāki jauni dzinēji: 1,6 litru ‘Smartstream’ T-GDI hibrīds, 1,6 litru ‘Smartstream’ T-GDI Plug In hibrīds un 2,2 litru ‘Smartstream’ dīzelis

Jaunā Santa Fe hibrīda versija ir aprīkota ar jauno 1,6 litru T-GDI (tiešās benzīna iesmidzināšanas ar turbopūti) ‘Smartstream’ dzinēju un 44,2 kW elektromotoru, kas iegūst enerģiju no 1,49 kWh litija jonu polimēra akumulatora. Tas ir pieejams ar divu riteņu piedziņu vai pilnpiedziņu. Kopā šī sistēma spēj attīstīt 230 ZS jaudu un 350 Nm griezes momentu ar zemiem izmešiem un neierobežotu braukšanas prieku.

Plug In hibrīda versijā tas pats 1,6 litru T-GDi ‘Smartstream’ dzinējs ir apvienots ar 66,9 kW elektromotoru, kura barošanu nodrošina 13,8 kWh litija jonu polimēra akumulators. Šī versija būs pieejama ar pilnpiedziņu. Kopējā jauda ir 265 ZS. Kopējais griezes moments ir 350 Nm.

Gan hibrīda, gan Plug In hibrīda versijām ir pieejama jauna sešpakāpju automātiskā transmisija (6AT). Salīdzinājumā ar iepriekšējo modeli 6AT piedāvā uzlabotu pārnesumu pārslēgšanu un degvielas ekonomiju.

Jauns dīzeļa dzinējs ar astoņu pakāpju slapjā sajūga DCT transmisiju

Klientiem būs iespēja izvēlēties arī jauno 2,2 litru ‘Smartstream’ dīzeļa dzinēju ar uzlabotiem degvielas ekonomijas un veiktspējas rādītājiem.

Atšķirībā no iepriekšējās paaudzes dzinēja jaunais dzinēja bloks ir veidots no alumīnija, nevis dzelzs, kas ir ļāvis samazināt svaru par 19,5 kg. Ir uzlabotas dažādas dzinēja detaļas. Turklāt dzinējs ir aprīkots ar jaunu 2200 bāru iesmidzināšanas sistēmu (atšķirībā no 2000 bāriem iepriekšējam dzinējam). Šis četrcilindru dzinējs attīsta 202 ZS jaudu un 440 Nm griezes momentu un ir pieejams ar pilnpiedziņu.

Jauno dzinēju papildina jaunizstrādāta astoņu pakāpju slapjā dubultsajūga transmisija (8DCT), kas pārslēdz pārnesumus tikpat gludi kā tradicionālā automātiskā transmisija, bet nodrošina augstāku efektivitāti nekā sausā dubultsajūga transmisijas. Maksimālais pieļaujamais griezes moments ir par 58% lielāks nekā septiņu pakāpju dubultsajūga transmisijai. Pateicoties mazākiem dzinēja jaudas zudumiem un paaugstinātai hidrauliskajai efektivitātei, degvielas ekonomija ir uzlabota par 3% salīdzinājumā ar astoņu pakāpju automātisko transmisiju. Jaunā 8DCT transmisija piedāvā arī dinamiskāku braukšanu un par līdz 9% straujāku paātrinājumu nekā sešpakāpju manuālā transmisija*.

Jauna platforma labākai veiktspējai un lielākai drošībai

Jaunais Santa Fe ir pirmais Hyundai modelis Eiropā un pats pirmais Hyundai apvidus automobilis, kas veidots uz pilnīgi jaunās trešās paaudzes platformas. Jaunā platforma ļauj būtiski uzlabot veiktspēju, vadāmību, degvielas ekonomiju un drošību.

Pateicoties efektīvi veidotajai jaunās platformas apakšpusei, ir būtiski samazināta aerodinamiskā pretestība zem automobiļa. Smagākie komponenti ir novietoti zemu platformā, samazinot svaru, pazeminot smaguma centu un padarot automobili stabilāku. Ir uzlabota arī aerodinamika, lai samazinātu gaisa pretestību un tādējādi uzlabotu degvielas ekonomiju, jaudu un braukšanas dinamiku.

Vēl ietilpīgāks

Santa Fe vienmēr ir izcēlies ar komfortu un ietilpību, un pat ar jaunajiem elektriskajiem piedziņas agregātiem nu ir kļuvis vēl ietilpīgāks, pateicoties pārveidotajai platformai. Automobilis ir kļuvis garāks, platāks un augstāks par līdzšinējo modeli.

 • Izmēri (mm)
 • Garums: 4785 (+15 mm)
 • Platums: 1900 (+10 mm)
 • Augstums: 1685 (+5 mm)
 • Garenbāze: 2765
 • Pārkare: priekšā 945 (+5 mm), aizmugurē 1075 (+10 mm)

Pateicoties pārdomāti organizētajai platformai, akumulatori novietoti zem pasažiera sēdekļa hibrīda versijai un zem vadītāja un pasažiera sēdekļiem Plug In hibrīda versijai, neietekmējot salona un bagāžas nodalījuma ietilpību.

Apvidus režīmi

Jaunajam Santa Fe ir pieejama braukšanas režīmu izvēle: pārslēgs viduskonsolē ļauj ērti izvēlēties piemērotāko braukšanas režīmu katrai situācijai. Atšķirīgie braukšanas režīmi optimizē braukšanu un HTRAC (HTRAC ir vārdu “Hyundai” un “traction” (vilce) apvienojums) iestatījumus dažādām situācijām: smiltīm, sniegam un dubļiem, kā arī Eco, Sport un Comfort braukšanas režīmiem. Papildus ir pieejams inteliģentais braukšanas režīms – automobilis pats nosaka braukšanas stilu un izvēlas atbilstošu režīmu bez vadītāja iejaukšanās.

Pilnīgi jaunais Tucson Plug In hibrīds un jaunais Tucson N Line

 • Pilnīgi jaunais Hyundai Tucson Plug In hibrīds būs aprīkots ar 265 ZS jaudīgu piedziņas agregātu uz 1,6 litru T-GDi Smartstream dzinēja bāzes
 • Līdz ar Plug In hibrīda versijas laišanu tirgū pilnīgi jaunais Tucson piedāvā visplašāko elektrificēto piedziņas agregātu izvēli savā klasē
 • Pilnīgi jaunais Tucson Plug In hibrīdsLatvijā būs pieejams 2021. gada pavasarī

Līdz ar Plug In hibrīda versijas laišanu tirgū Hyundai vispopulārākais apvidus automobilis piedāvā visplašāko elektrificēto piedziņas agregātu izvēli savā klasē.

Pilnīgi jaunais Tucson Plug In hibrīds būs aprīkots ar jaudīgu un efektīvu dzinēju. Tāpat kā pilnīgi jaunajā Santa Fe modelī sistēmas pamatā ir trešās paaudzes 1,6 litru T-GDi Smartstream dzinējs, ko papildina 66,9 kW elektromotors ar 304 Nm maksimālo griezes momentu un 13,8 kWh litija polimēra akumulators. Benzīna dzinējs un elektromotors kopā attīsta 265 ZS maksimālo jaudu un 350 Nm maksimālo griezes momentu. Sistēma ir savienota ar sešpakāpju automātisko transmisiju (6AT) ar elektronisko pārnesumu pārslēgšanu un standarta pilnpiedziņu.

Nospiežot pogu, vadītājs var arī pārslēgties uz pilnībā elektrisko braukšanas režīmu, kurā var nobraukt vairāk nekā 50 km (WLTP ciklā).

Pilnīgi jaunā TUCSON sportiskā N Line versija

 • Pilnīgi jaunā Hyundai TUCSON N Line sportiskajā dizainā ietilpst Hyundai N iedvesmoti ārienes un salona akcenti
 • Papildus dinamiskajam izskatam dažām dzinēju versijām ir arī sportiskāki ECS parametru iestatījumi
 • Pilnīgi jaunais TUCSON N Line būs pieejams 2021. gada pavasarī

Pilnīgi jaunais TUCSON N Line piedāvā sportiskus un oriģinālus ārienes dizaina elementus un unikālas salona detaļas, kas ļauj klientiem izbaudīt braukšanu sportiskā stilā.

Pilnīgi jaunā TUCSON priekšējais režģis ir kļuvis augstāks un platāks, un to grezno "Parametric" gaismas elementi. N Line versijā "Parametric" segmentiem priekšējā režģa daļā ir īpaši izceltas malas, kas papildus atstaro gaismu atkarībā no leņķa. Zem priekšējā režģa atrodas taisnstūra formas buferis un izsmalcināta gaisa ieplūdes atvere, kas ir augstāka un platāka nekā standarta TUCSON modelim un rada sportiskāku izskatu. Priekšējos lukturus ieskauj izteiksmīgi melni ietvari.

No sāniem pilnīgi jauno TUCSON N Line raksturo enerģiskas formas sānu moldings virsbūves krāsā, kas piešķir dinamiskas proporcijas un padara līnijas slaidākas. To papildina sānu logu statņi spīdīgi melnā krāsā. C statņa asais leņķis piešķir sānu logiem dinamisku formu, kas vizuāli rada straujas kustības iespaidu. Gaumīgie sānu spoguļi Phantom Black krāsā izceļ pilnīgi jaunā TUCSON N Line eleganto stilu.

Lai uzsvērtu automobiļa sportisko izskatu, pilnīgi jaunā TUCSON N Line aizmugurē ir uzstādīts aerodinamisks spoileris, kas ir garāks nekā standarta modelim un papildināts ar šķērselementiem. Pazemināto aizmuguri akcentē sarkana atstarojoša josla un difuzors. Agresīvā stila dubultais izpūtēja uzgalis ļauj skaidri noprast, ka modeļa dizaineri ir guvuši iedvesmu no sporta auto pasaules.

Pilnīgi jaunais TUCSON N Line ir aprīkots ar izturīgākiem un sportiskākiem 19 collu vieglmetāla diskiem. Turpinot Sensuous Sportiness (jutekliskā sportiskuma) motīvu, to ģeometrisko formu izceļ "Parametric" raksts.

Pilnīgi jaunā TUCSON N Line īpašnieku rīcībā ir N zīmola sporta sēdekļi ar melna zamša un ādas pārsegiem un sarkanām šuvēm. Sarkanas šuves ir izmantotas arī durvju un roku balsta apdarē, bet pelēkā auduma priekšējo paneli rotā sarkani akcenti. Īpašo N versijas stūri papildina N logotips. Atkarībā no izvēlētā transmisijas veida papildu N dizaina elementi ir atrodami uz ādas pārnesumu pārslēga vai elektroniskās pārnesumu pārslēgšanas konsoles pārsega. Savukārt īpaši sportisku noskaņu salonā rada melnais griestu tapsējums. No N  Line papildinājumu klāsta salonā vēl ir atrodami metāla pedāļi, kājas balsts un durvju sliekšņi.

Hyundai inženieriem ir izdevies sasniegt ļoti daudzpusīgas braukšanas īpašības atkarībā no situācijas un vadītāja vēlmēm ar ECS sistēmu. ECS automātiski un nepārtraukti kontrolē automobiļa balstiekārtu, rūpējoties par maksimālu braukšanas komfortu un veiktspēju.

Hyundai Motor Europe tehniskā centra (HMETC) inženieri izstrādāja atsevišķus optimizētus ECS parametru iestatījumus ar specifiskiem regulējumiem pilnīgi jaunā TUCSON N Line versijām, kas aprīkotas ar 48 voltu piedziņas agregātiem. Tas padara braukšanu ar N Line vēl aizraujošāku. Hyundai inženieri optimizēja ECS sistēmu visām pilnīgi jaunā TUCSON N Line versijām, lai nodrošinātu labāku vibrāciju slāpēšanu un precīzāku vadāmību. Pilnīgi jaunā TUCSON N Line ECS sistēma reaģē uz virsbūves kustībām un stūres komandām ātrāk un aktīvāk.

Dzinēju klāsts

Tāpat kā standarta versija arī pilnīgi jaunais TUCSON N Line ir pieejams ar dažādiem jaudīgiem un efektīviem dzinējiem ar elektrifikāciju vai bez tās. N Line apdares līmenis būs pieejams ar visiem pilnīgi jaunā TUCSON dzinējiem, izņemot dīzeļdegvielas versijas. Visu piedziņas agregātu pamatā ir Hyundai Smartstream četrcilindru 1,6 litru T-GDI benzīna dzinējs.

Jaunais Kona un Kona N Line

 • Jaunais Hyundai Kona izceļas ar elegantu, izsmalcinātu dizainu un pirmo reizi būs pieejams sportiskajā N Line versijā
 • Jaunajā dzinēju klāstā ir pieejama 48 voltu daļēja hibrīda tehnoloģija, kas tagad ir standarta aprīkojums dīzeļa dzinējam

Hyundai Kona ir kļuvis par sava segmenta leģendu, pateicoties drosmīgajam, progresīvajam dizainam un piedzīvojumu garam. Atjauninātais priekšpuses un aizmugures dizains padara Kona vēl elegantāku un izsmalcinātāku, vienlaikus saglabājot raksturīgi robusto izskatu.

Jaunais Kona ir par 40 mm garāks par iepriekšējo versiju un ir kļuvis slaidāks un dinamiskāks, tā līdzsvarojot plato un vizuāli pārliecinošo stāju.

Atjauninātais dizains, tostarp pirmo reizi pieejamā sportiskā N Line versija, piešķir automobilim jaunu, dinamisku izskatu. Pilnveidots dzinēju klāsts piedāvā gan sportisku, gan videi draudzīgu izvēli. Uzlabotas savienojamības un komforta funkcijas padara braukšanu vēl ērtāku nekā līdz šim.

Kopš modeļa prezentācijas 2017. gadā Kona Eiropā ir kļuvis par Hyundai veiksmes stāstu un strauji iekaro arvien lielāku tirgus daļu. Kopš modeļa laišanas klajā ir pārdoti vairāk nekā 228 000 tā eksemplāri. Modelis ir saņēmis 2018. gada iF dizaina balvu, 2018. gada Red Dot balvu, 2018. gada IDEA dizaina balvu un citas par savu dizainu, ko ir atzinīgi novērtējuši gan patērētāji, gan speciālisti.

Kona ir svarīga loma Hyundai elektrifikācijas stratēģijā, apvienojot elektrificēto piedziņu ar elegantu mazizmēra apvidus automobiļa virsbūvi. Tas bija pirmais Hyundai apvidus automobilis, kas pieejams ar elektrificētu dzinēju, tostarp hibrīda un pilnībā elektrisku versiju. Tagad Hyundai turpina Kona modeļu saimes elektrifikāciju, papildinot dīzeļa dzinēju ar 48 voltu daļēja hibrīda tehnoloģiju.

Kona N Line lepojas ar sportisku un progresīvu dizainu

Kona pirmo reizi būs pieejama N Line versija, kas apvieno aizraujošu braukšanu un emocionāli iedvesmojošu izskatu. Kona N Line izceļas ar sportisko priekšpusi un aizmuguri, apdares paneļiem virsbūves krāsā un unikālu ar dimantu slīpētu disku dizainu.

Kona N Line priekšpusi raksturo priekšējā bufera dinamiskās formas, kas harmoniski saplūst ar riteņu arku apdari virsbūves krāsā. Atšķirībā no jaunā Kona standarta versijas, kurai ir uzstādīta robusta apakšējā aizsargplāksne, N Line versijai ir raksturīgs N stila aerodinamiskais spoileris ar zemiem stūriem, kas vizuāli liek automobilim pieplakt ceļam. Gaisa ieplūdes atveres ir lielākas un detalizētākas, un tās vēl vairāk izceļ unikāls sietas dizains un virsmas apstrāde.

Sānos arku apdari virsbūves krāsā un jaunos sliekšņus papildina īpašs 18 collu vieglmetāla disku dizains.

Kona N Line dinamisko un emocionālo tēlu noslēdz aizmugures dizains. Aizmugures buferī ir integrēts liels, aerodinamisks centrālais difuzors kontrastējošā krāsā un dubultais izpūtējs vienā pusē. Aizmugures bufera stūros dizainu papildina asas līnijas un N stila elementi, kas uzlabo gaisa plūsmu.

Salonā tagad ir pieejama unikāla N Line krāsu pakete vientoņa melnā krāsā ar auduma, ādas vai zamša sēdekļiem. Par sportisku izskatu un noskaņu rūpējas arī oriģinālas sarkanas šuves, metāla pedāļi un N emblēma uz pārnesumu pārslēga un sēdekļiem.

Kona hibrīda sistēma

Kopš 2019. gada jaunais Kona ir pieejams hibrīda versijā. Piedziņas agregāts sastāv no 1,6 litru GDI dzinēja un elektromotora ar 141 ZS kopējo jaudu, sešpakāpju dubultsajūga transmisiju un divu riteņu piedziņu. 32 kW elektromotora barošanu nodrošina 1,56 kWh litija polimēru akumulators.

Jaunais Kona Electric ir pieejams Baltijas tirgū kopš 2021. gada februāra. Jaunais Kona, jaunais Kona Hybrid un pilnīgi jaunais Kona N Line būs pieejams Latvijas zplatītāju autosalonos 2021. gada martā.

* Galīgie dati var būt atkarīgi no modeļa un aprīkojuma versijas, kurā šī tehnoloģija tiek izmantota.

Tags:

Subscribe

Documents & Links