• news.cision.com/
 • Hyundai Motor Baltic/
 • Hyundai linnamaasturite elektrifitseerimine: uus Kona, täiesti uus Tucson ja uus Santa Fe vastavad SUV-mudelite kasvavale populaarsusele Euroopas

Hyundai linnamaasturite elektrifitseerimine: uus Kona, täiesti uus Tucson ja uus Santa Fe vastavad SUV-mudelite kasvavale populaarsusele Euroopas

Report this content
 • Üks viimaste aastate kõige tähelepanuväärsemaid trende Euroopa autoturul on pidev nõudluse kasv linnamaasturite järele.
 • Hyundai on oma kõige mitmekesisema elektrifitseeritud jõuallikate valikuga üks juhtivaid autotootjaid tulevikukindla elektromobiilsuse vallas.
 • Nüüdseks on Hyundai elektrifitseerimistehnoloogiad kasutusele võtnud kogu oma linnamaasturite mudelivalikus.
 • Hyundai linnamaasturite mudeliperre kuuluvad uus Santa Fe, täiesti uus Tucson ja uus Kona.

Linnamaasturite (SUV) segment on üks suurimaid Euroopa autoturul ning selle kiire kasv jätkub ka edaspidi. Oma uue Kona, täiesti uue Tucsoni ja uue Santa Fega kinnitab Hyundai selles turusegmendis tugevalt kanda. Lisaks saabub sel aastal turule ka tuliuus kompaktklassi linnamaastur (B-SUV) Bayon.

Miks linnamaasturite populaarsus Euroopas pidevalt kasvab?

SUV-mudelid on Euroopa autojuhtide jaoks väga ligitõmbavad, sest nende välimus ja kõrgem istumisasend sarnanevad klassikalisele maasturile. Seejuures on nende ülalpidamiskulud, eriti väikeste B-SUV-mudelite puhul, tänu nende säästlikele mootoritele võrreldavad traditsiooniliste linnaautodega. See teeb need ostjatele taskukohasemaks, lisades ühtlasi rohkem valikuvõimalusi. Kui suuremad linnamaasturid pakuvad rohkem pagasimahtu, siis B-SUV-mudelid sobivad eriti hästi noortele peredele ning linnakeskkonda.

SUV-mudelite turusegmendi tulevik on elektriline

Autotootjad arendavad välja järjest enam loodust säästvaid mudeleid, et leida lahendusi keskkonnaprobleemidele, millega maailm silmitsi seisab, ning Hyundai näitab autode elektrifitseerimise alal teistele teed.

Uus Santa Fe saabub Soomes / Balti riikides müüki uue elektriliste jõuallikate valikuga

 • Tänu uuele platvormile on uue Santa Fe suutlikkus, juhitavus, kütusesäästlikkus ja sõiduohutus eelkäijaga võrreldes märgatavalt paranenud.
 • Mudelivalikusse kuulub rida värskelt välja töötatud jõuallikaid: 1,6-liitrine Smartstream T-GDI Hybrid, 1,6-liitrine Smartstream T-GDI Plug-in Hybrid ja 2,2-liitrine Smartstream-diiselmootor.

Uue Santa Fe hübriidversiooni paneb liikuma uus 1,6-liitrine Smartstream T-GDI-mootor (turbolaaduriga otsesissepritsega bensiinimootor) ja 44,2 kW elektrimootor, mis saab tööks vajalikku energiat 1,49 kWh liitiumioon-polümeerakult. See versioon on saadaval nii kaheratta- kui ka nelikveolisena. Süsteem, mille koguvõimsus on 230 hj ning suurim pöördemoment 350 Nm,  tagab madala heitmetaseme, tegemata seejuures järeleandmisi sõidurõõmu arvelt.

Pistikhübriid on varustatud sama 1,6-liitrise Smartstream T-GDi-mootoriga, ent selle paariliseks on 66,9 kW elektrimootor, millele annab voolu 13,8 kWh liitiumioon-polümeeraku. See mudeliversioon on saadaval nelikveoga. Pistikhübriidil on võimsust kokku 265 hj ning selle kombineeritud pöördemoment on 350 Nm.

Nii hübriidversioon kui ka pistikhübriid on saadaval koos värskelt välja töötatud kuuekäigulise automaatkäigukastiga (6AT). Võrreldes eelkäijaga tagab see parema jõuülekande ja väiksema kütusekulu.

Uus diiselmootor koos 8-käigulise topeltsiduriga käigukastiga

Eelnimetatud jõuallikate alternatiivina saavad tarbijad valida ka uue 2,2-liitrise Smartstream-diiselmootori, mida on kütusekulu vähendamiseks ja suutlikkuse parandamiseks põhjalikult uuendatud.

Erinevalt eelmise põlvkonna mootorist koosneb uus mootoriplokk raua asemel alumiiniumist, mille tulemusel on selle kaal vähenenud tervelt 19,5 kg. Samal ajal on ka jõuallika eri osi täiustatud. Lisaks on mootor nüüd varustatud uue 2200-baarise sissepritsesüsteemiga (erinevalt eelkäija 2000-baarisest süsteemist). Neljasilindriline jõuallikas toodab võimsust 202 hj ja pöördemomenti 440 Nm ning on saadaval koos nelikveosüsteemiga.

Uus mootor teeb koostööd värskelt välja töötatud 8-käigulise käigukastiga (8DCT), milles on kasutusel kaks märgsidurit. See tagab traditsioonilisele automaatkäigukastile omase sujuva käiguvahetuse ning kahe kuivsiduriga käigukastist suurema efektiivsuse. Võrreldes 7-käigulise topeltsiduriga käigukastiga on maksimaalne pöördemomendi ülekandevõimekus kasvanud 58%. Tänu mootori vähendatud võimsuskadudele ja kasvanud hüdraulilisele efektiivsusele on kütusesäästlikkus võrreldes tavalise 8-käigulise automaatkäigukastiga paranenud 3%. Uus 8DCT-käigukast muudab ka sõidukogemuse dünaamilisemaks ning parandab auto kiirendusvõimet kuni 9%, võrreldes mudelitega, millel on 6-käiguline käsikäigukast*.

Uus platvorm tagab parema suutlikkuse ja suurema ohutuse

Uus Santa Fe on esimene Hyundai mudel Euroopas ja esimene Hyundai linnamaastur kogu maailmas, mis on ehitatud Hyundai täiesti uuele kolmanda põlvkonna sõidukiplatvormile. Tänu uuele platvormile on auto suutlikkus, juhitavus, kütusesäästlikkus ja sõiduohutus eelkäijaga võrreldes märgatavalt paranenud.

Uue platvormi tõhus konfiguratsioon vähendab tuntavalt aerodünaamilist jõudu auto põhja all. Sõiduki stabiilsust suurendab kõige raskemate elementide paigutamine madalamale platvormi sisse, vähendades samal ajal auto kaalu ja nihutades raskuskeset allapoole. Lisaks on õhutakistuse minimeerimiseks parandatud ka aerodünaamikat, et vähendada veelgi kütusekulu, tõsta jõudlust ning saavutada parem sooritusvõime.

Ruumikam kui varem

Oma mugavuse ja ruumikuse eest palju kiidusõnu pälvinud Santa Fe pakub tänu uue platvormi modifikatsioonidele nüüd veelgi enam ruumi ja avarust, isegi koos uute elektriliste jõuallikatega. Auto pikkus, laius ja kõrgus on eelkäijaga võrreldes kasvanud.

 • Mõõtmed (mm)
 • Pikkus: 4785 (+15 mm)
 • Laius: 1900 (+10 mm)
 • Kõrgus: 1685 (+5 mm)
 • Teljevahe: 2765
 • Ülend: ees 945 (+5 mm), taga 1075 (+10 mm)

Uue platvormi intelligentne ülesehitus tähendab seda, et akuploki saab paigutada hübriidversioonis kaassõitja esiistme alla ning pistikhübriidis mõlema esiistme alla, vähendamata mingil moel salongi ja pakiruumi mahtu.

Maastikusõidurežiimid

Uus Santa Fe saab kaasa maastikusõidurežiimi valikulüliti: keskkonsoolis asuvat nuppu keerates saab lülitada auto mugavalt ümber ühelt režiimilt teisele. Eri režiimid optimeerivad auto sõiduomadusi ja HTRAC-nelikveosüsteemi seadeid (HTRAC on kombinatsioon sõnadest „Hyundai“ ja „traction“) vastavalt eri sõiduoludele. Valikus on maastikusõidurežiimid liivas, lumes ja poris sõitmiseks ning sõidurežiimid Eco, Sport ja Comfort kõvakattega teedel liikumiseks. Lisaks kuulub valikusse veel sõidurežiim Smart, mille kasutamisel valib süsteem vastavalt juhi sõidustiilile automaatselt ise sobivaima režiimi.

Täiesti uued Tucsoni versioonid: pistikhübriid ja N Line

 • Uhiuue Hyundai Tucsoni pistikhübriidversioon on varustatud võimsa 265 hj jõuallikaga, mis põhineb 1,6-liitrisel Smartstream T-GDi-mootoril.
 • Pistikhübriidi lisamine tähendab seda, et uus Tucson pakub kõige laiemat elektriliste jõuallikate valikut omas klassis.
 • Täiesti uus Tucsoni pistikhübriidversioon saabub Eestis müüki 2021. aasta kevadel.

Tänu pistikhübriidi lisamisele pakub Hyundai ostetuim linnamaastur nüüd kõige laiemat elektriliste jõuallikate valikut omas klassis.

Uhiuue Hyundai Tucsoni pistikhübriidversioon on varustatud võimsa ja tõhusa jõuallikaga. Samuti nagu uues Santa Fes, põhineb hübriidsüsteem kolmanda põlvkonna 1,6-liitrisel Smartstream T-GDi-mootoril. See teeb koostööd 66,9 kW elektrimootoriga, mille suurim pöördemoment on 304 Nm. Elektrimootori vooluallikaks on 13,8 kWh liitium-polümeeraku. Üheskoos annavad bensiini- ja elektrimootor juhi käsutusse kuni 265 hobujõudu ja saavutavad maksimaalseks pöördemomendiks 350 Nm. Süsteemi paariliseks on elektrooniliselt käike vahetav kuuekäiguline automaatkäigukast (6AT). Nelikvedu kuulub pistikhübriidi põhivarustusse.

Soovi korral saavad autojuhid ühe nupuvajutusega valida sõitmiseks täiselektrilise režiimi, et läbida üle 50 km (WLTP) üksnes elektri jõul.

Uhiuue Tucsoni sportversioon N Line

 • Täiesti uus Hyundai TUCSON N Line püüab pilke sportlike aktsentidega välis- ja sisekujunduses, ammutades inspiratsiooni Hyundai N-mudelitest.
 • Lisaks dünaamilisele välimusele saavad teatud jõuallikaversioonid kaasa optimeeritud parameetritega ECS-süsteemi, et teha auto iseloom veel sportlikumaks.
 • Tuttuus TUCSON N Line saabub müüki 2021. aasta kevadel.

Uhiuus TUCSON N Line erineb tavaversioonist oma sportlike ja selgelt eristuvate välisdisaini elementidega ja põnevate interjööridetailidega, pakkudes autojuhtidele mootorispordist inspireeritud sõiduelamusi.

Autonina ehib juveelimustriga ja integreeritud esituledega iluvõre, mis asub pisut kõrgemal ja on veidi laiem kui uue Tucsoni tavaversioonil. N Line-versiooni puhul on iluvõre mustri üksikute segmentide servi täiendavalt töödeldud, mille tulemusena tekitavad need sõltuvalt vaatenurgast lisapeegeldusi. Iluvõre all asub ristkülikukujuline kaitseraud koos õhu sissevõtuavadega, mis on tavaversiooniga võrreldes suuremad ja kõrgemad, andes autole sportlikuma ilme. Esitulede segmente ümbritseb efektne must raam.

Külgedel muudavad autokere proportsioonid dünaamilisemaks kerevärvi küljeliistud, mis teevad uue TUCSON N Line’i profiili energilisemaks ja sihvakamaks. Seda muljet täiendavad läikivmusta liistuga ümbritsetud küljeaknad, mis lõppevad teravnurkselt C-piilari juures, andes autole võidusõidust inspireeritud edasipürgiva ilme. Tuttuue TUCSON N Line’i stiilset väliskujundust täiendavad efektsed mustad (Phantom Black) küljepeeglid.

Auto sportliku välimuse rõhutamiseks taga on uus TUCSON N Line varustatud aerodünaamilise spoileriga, mis on tavamudeli omast pikem ja ehitud väljaulatuvate ribidega. Tagaosa alaservas püüab pilke pikk reflektorriba ja difuusor. Agressiivsed topelt-väljalasketorud toonitavad asjaolu, et mudeli disainerid võtsid eeskuju võimsate sportautode maailmast.

Uhiuus TUCSON N Line on varustatud jõulisemate ja sportlikumate 19-tolliste valuvelgedega. Sensuous Sportiness-disainikeelele omased parameetrilised mustrid rõhutavad nende geomeetrilist struktuuri.

Sõitjad saavad uues TUCSON N Line’is nautida istumist N-seeria sportistmetes, mis on kaetud musta naha ja seemisnahaga ning ehitud punaste õmblustega. Punased õmblused on ka uste siseküljel ja käetoel esiistmete vahel, halli tekstiiliga kaetud armatuurlauda kaunistravad aga punased detailid. Sportliku N-seeria rooli teeb täiuslikuks sellel olev N-logo. N-disaini elemendid on olemas ka nahkkattega käigukanginupul või elektrooniliste käiguvahetuslülitite juures keskkonsoolis – sõltuvalt valitud käigukastist. Samal ajal rõhutab salongi sportlikkust must laepolster. N Line’i erivarustusse kuuluvad ka metallkattega pedaalid ja jalatugi ning läveliistud.

Tänu täiustatud elektrooniliselt reguleeritavale vedrustussüsteemile (ECS) kohaneb auto suurepäraselt eri sõiduoludega ja juhi sõidustiiliga. ECS-süsteem kontrollib ja seadistab automaatselt ja pidevalt auto vedrustust, et teha sõit võimalikult mugavaks ja tagada igas olukorras parim suutlikkus.

Hyundai Motor Europe’i tehnokeskuse (HMETC) insenerid töötasid elektrooniliselt reguleeritava vedrustussüsteemi (ECS) jaoks välja spetsiaalsed optimeeritud seadistused koos erihäälestusega uue TUCSON N Line’i 48 V kerghübriidajamiga versioonide jaoks. See tagab autojuhtidele N Line’i roolis veelgi rohkem sõidurõõmu. Hyundai insenerid optimeerisid ECS-süsteemi parameetreid spetsiaalselt uue TUCSON N Line’i versioonide jaoks, et saavutada parem vibratsioonisummutus ja reageerimisvõime. Uue TUCSON N Line’i puhul reageerib ECS-süsteem nii autokere liikumisele kui ka roolikeeramisele kiiremini ja tugevamalt.

Jõuallikate valik

Nagu tavaversioon, on ka uhiuus TUCSON N Line saadaval mitme erineva võimsa ja tõhusa jõuallikaga, mille seas on olemas ka elektrimootoriga kombineeritud variandid. N Line’i varustustase on saadaval koos kõigi uue Tucsoni jõuallikatega, välja arvatud diisemootoriga. Iga jõuallikas põhineb Hyundai neljasilindrilisel 1,6-liitrisel Smartstream T-GDI-bensiinimootoril.

Uus Kona ja Kona N Line

 • Uue Hyundai Kona kujundus on voolujooneline ja elegantne ning esmakordselt on see saadaval ka sportliku N Line’i varustustasemega.
 • Uute jõuallikate seas on nüüd ka 48 V kerghübriidtehnoloogiaga diiselmootor.

Hyundai Kona on oma julge ja edumeelse kujundusega ning seiklushimulise iseloomuga saavutanud omas segmendis ikooni staatuse. Disainiuuendused ees ja taga annavad uuele Konale veelgi lihvituma ja elegantsema ilme, säilitades seejuures mudelile omase tahtejõulise välimuse.

Mõõtmetelt on uus Kona 40 mm pikem kui eelmine versioon ning näeb tänu sellele välja sihvakam ja dünaamilisem, tasakaalustades laia ja jõulist visuaalset hoiakut.

Uuendatud kujundus, mille eriti stiilseks näiteks on esmakordselt pakutav sportlik N Line-versioon, annab autole dünaamilise uue ilme. Täiustatud jõuallikate seas leidub nii sportlikke kui ka keskkonnahoidlikke valikuid. Uuendatud sidelahendused ja mugavusvarustus hoolitsevad veelgi parema sõidukogemuse eest.

Kona on olnud tõeline Hyundai edulugu Euroopas alates selle turule saabumisest 2017. aastal ning selle turuosa on kiiresti kasvanud. Lansseerimisest alates on mudelit Euroopas müüdud rohkem kui 228 000 tükki. Disainiauhindade iF Design Award 2018, Red Dot Award 2018, IDEA 2018 jt võitjana on mudeli kujundust nii tarbijate kui ka ala asjatundjate poolt pidevalt kiidetud.

Kona mängib Hyundai elektromobiilsuse strateegias võtmerolli, ühendades omavahel elektrilised jõuallikad ja stiilse linnamaasturi kompaktse keretüübi. See oli esimene Hyundai SUV-mudel, mida hakati pakkuma mitme elektrilise jõuallikaga, sh hübriidina ja täiselektrilisena. Nüüd suurendab Hyundai Kona elektriliste versioonide valikut veelgi, tuues turule ka 48 V kerghübriidtehnoloogiaga diiselmootori.

Kona N Line – sportlik ja moodne disain

Esmakordselt on Kona nüüd saadaval ka N Line-versiooni kujul, pakkudes suurepärast kombinatsiooni sõidurõõmust ja emotsionaalsest välisilmest. Kona N Line paistab silma oma sportliku esi- ja tagaosaga, kerevärvi liistudega ja erilise teemantlõikelise veljedisainiga.

Kona N Line’i esiosa iseloomustab dünaamiliste joontega esikaitseraud, mis on harmooniliselt ühendatud ja sulab sujuvalt kokku kerevärvi rattakoopa kaartega. Uue Kona toeka põhjakaitse asemel on N Line-versiooni esikaitseraua all iseloomulik N-stiilis aerodünaamiline esispoiler koos madalale ulatuvate välisnurkadega, jättes mulje, nagu oleks auto lausa tee külge liimitud. Suuremad ja tehnilisemalt mõjuvad õhu sissevõtuavad eristuvad tavamudelist võre ainulaadse mustri ja pinnatöötlusega.

Külgedel täiendavad kerevärvi küljeliiste ja uusi lävekarpe spetsiaalselt selle mudeli jaoks kujundatud 18-tollised valuveljed.

Kona N Line’i dünaamilisele ja emotsionaalsele välisilmele paneb punkti stiilne tagaosa. Tagumisse kaitserauda on integreeritud suur kontrastvärvi aerodünaamiline difuusor, mille ühes servas asub kõrvuti kaks väljalasketoru. Taganurkades lisavad kaitserauale sportlikkust järsult ülespoole kaarduvad jooned ja N-stiilis ribid, mis parandavad õhuvoolu.

Salongi jaoks on nüüd saadaval spetsiaalne N Line’i värvilahendus – ühevärviline must – tekstiilist, nahast või seemisnahast istmekatetega. Sportlikuma ilme ja atmosfääri eest hoolitsevad pilkupüüdvad punased õmblused, metallkattega pedaalid ning N-logo käigukangil ja istmetel.

Kona hübriidsüsteem

Uus Kona on saadaval ka hübriidversioonina, mis lisati Kona mudeliperre juba 2019. aastal. Hübriidsüsteem koosneb 1,6-liitrisest GDI-mootorist ja elektrimootorist, millel on võimsust kokku 141 hj. Süsteemi juurde kuulub 6-käiguline topeltsiduriga käigukast ning kaherattavedu. 32 kW elektrimootor saab energiat 1,56 kWh liitium-polümeerakult.

Uus täiselektriline Kona Electric saabus Eestis müüki 2021. aasta veebruari alguses. Uus Kona, uus Kona Hybrid ja uhiuus Kona N Line jõuavad Eesti müügiesindustesse märtsis 2021.

* Lõplikud väärtused võivad erineda sõltuvalt mudelist ja varustusest, millega koos tehnoloogiat kasutatakse.

Tags:

Subscribe

Documents & Links