Jaunais Hyundai i30 – stilīgāks, drošāks un ekonomiskāks

Report this content
  • Jaunais Hyundai i30 ir kļuvis vēl pievilcīgāks un piedāvā progresīvu drošības aprīkojumu un savienojamību, daudzpusīgu dzinēju un pārnesumkārbu klāstu, kā arī stilīgu un jaunu dizainu.
  • Pilnīgi jaunais vieglā hibrīda dzinējs 48 V patērē mazāk degvielas.
  • Motoru sporta iedvesmotais aprīkojuma līmenis N Line pirmo reizi tiek piedāvāts universāla modelim i30 Wagon.
  • Jaunais Hyundai i30 2020. gada martā tiks prezentēts Ženēvas Starptautiskajā auto izstādē.

Jaunā Hyundai i30 dizains ir gan drosmīgs, gan stilīgs – šīs īpašības modeli padara īpaši pievilcīgu. Jaunajai priekšdaļai ir piešķirts platāks un modernāks dizains. Platāks trīsdimensionāls priekšējais dekoratīvais režģis izceļ automobiļa enerģisko dizainu. Priekšējie lukturi ir ieguvuši jaunu dizainu, un jaunajiem LED dienas gaitas lukturiem ir piešķirta V burta forma. Hyundai i30 Hatchback modelis ir ieguvis jaunu aizmugurējo buferi, kas ir izstrādāts aerodinamikas uzlabošanai. Arī LED aizmugures lukturiem ir piešķirta V burta forma, tā izveidojot simetriju starp automobiļa priekšējo un aizmugurējo daļu. Hyundai i30 ir ieguvis arī jaunus 16” un 17” collu alumīnija diskus.

Virsbūves krāsu klāstu papildina trīs jaunas krāsas – Dark Night, Silky Bronze un Sunset Red. Ir pieejamas arī sešas citas virsbūves krāsas – Polar White, Phantom Black, Engine Red, Stellar Blue, Platinum Silver un Olivine Grey.

Atjaunotu, modernu izskatu ir ieguvis arī i30 salons. Salonu bagātina trīs akcenta krāsas – Pewter Gray, Ebony Brown un Charcoal Gray. Joprojām ir pieejams arī salona interjers melnā krāsā. Kā sēdekļu apšuvumu ir iespējams izvēlēties audumu, ādu vai auduma un ādas kombināciju. Pavisam ir pieejamas astoņas sēdekļu apšuvuma alternatīvas.

N Line tiek piedāvāts visam i30 saimes virsbūvju klāstam

Pirmo reizi vēsturē Hyundai motoru sporta iedvesmotais aprīkojuma līmenis N Line tiek piedāvāts ne tikai i30 Hatchback un i30 Fastback, bet arī i30 Wagon modelim. Hyundai i30 jaunajā N Line modeļu klāstam piemīt sportiskāks eksterjers – priekšējais režģis ir platāks un zemāks, savukārt priekšējie lukturi ir atjaunināti, sekojot modeļa jaunajam priekšējās un aizmugurējās daļas dizainam. Platais difuzors vēstī par automobiļa jaudu. Jaunais aizmugurējo miglas lukturu novietojums rada iespaidu, ka automobiļa smaguma centrs atrodas tuvāk zemei. N Line modeļu klāstam ir pieejamas arī jaunas 17” un 18” collu alumīnija disku alternatīvas.

Savienojamības pakalpojumi

Jaunais i30 piedāvā mūsdienu vajadzībām atbilstošus savienojamības pakalpojumus. Jaunais 7 collu digitālais instrumentu panelis un jaunais 10,25 collu krāsainais skārienekrāns kopā ar navigāciju nodrošina mūsdienīgāku un individualizētāku braukšanas pieredzi. Jaunais i30 nodrošina ērtu Android Auto un Apple Car Play lietotņu izmantošanu. Hyundai i30 modeļu klāsts piedāvā arī jaunumus – tagad mobilo tālruni automobiļa sistēmai var pieslēgt, neizmantojot kabeli. Jaunā i30 modeļu klāsta automobiļos ir kļuvusi iespējama arī Qi standartam atbilstošā mobilo tālruņu bezvada uzlāde.

Uzticama drošība

Pateicoties atjauninātajai Hyundai SmartSense drošības aprīkojuma pakotnei, Hyundai i30 ir kļuvis vēl drošāks un ērtāks. Joslu sekošanas palīgsistēma (Lane Follow Assist, LFA) automātiski piestūrē, lai automobilis vienmēr atrastos braukšanas joslas vidū. Atpakaļgaitas palīgsistēma (Rear Collision-avoidance Assist, RCA) nepieciešamības gadījumā iedarbina bremzes, lai izvairītos no sadursmes, automobilim braucot atpakaļgaitā. Paziņojums par priekšējā transportlīdzekļa novirzīšanos (Leading Vehicle Departure Alert, LVDA) brīdina jaunā i30 autovadītāju, ja priekšējā automašīna sāk novirzīties un autovadītāja reakcija uz satiksmes plūsmu ir novēlota, piemēram, pie luksofora.

Atjaunotā aklās zonas uzraudzības sistēma (Blind Spot Detection, BSD), brīdina par cita transportlīdzekļa atrašanos aklajā zonā, un tagad kopā ar aklās zonas brīdinājuma sistēmu (Blind Spot Collision Avoidance Assist Warning, BCA) nepieciešamības gadījumā iedarbina arī bremzes, lai novērstu sadursmi vai līdz minimumam samazinātu bojājumus. Arī Frontālās sadursmes brīdinājuma sistēma (Forward Collision Avoiance Assist, FCA) ir atjaunināta un tagad atpazīst arī velosipēdistus. Jau iepriekšējos i30 modeļos pieejamā FCA ir spējusi atpazīt gan automobiļus, gan gājējus.

Papildus minētajam Hyundai i30 piedāvā arī par autovadītāja uzmanības pazemināšanos brīdinošo sistēmu (Driver Attention Warning, DAW), automātisko tālās gaisma lukturu pārslēgšanas palīgsistēmu (High Beam Assist, HBA), inteliģento ceļa zīmju atpazīšanas palīgsistēmu (Intelligent Speed Limit Warning, ISLW), kā arī joslas saglabāšanas palīgsistēmu (Lane Keep Assist, LKA).

Drošības aprīkojumā ir iekļauta arī eCall ārkārtas zvanu sistēma, ar kuras palīdzību autovadītāji var sazināties ar ārkārtas palīdzības dienestu, nospiežot pogu. Sistēma aktivizējas automātiski, ja iedarbojas transportlīdzekļa drošības spilveni.

Hyundai izstrādātās drošības sistēmas ir paredzētas braukšanas drošības uzlabošanai. Sirdsmieru nodrošina arī Latvijā Hyundai modeļiem piešķirtā septiņus gadus ilgā garantija bez nobraukuma ierobežojuma.

Jaunumi dzinēju un pārnesumkārbu klāstā

Autoražotājs jaunajam Hyundai i30 dzinēju klāstam piedāvā jaunas iespējas un motora-pārnesumkārbas kombinācijas. Dzinēju klāsta jaunums ir 48 V vieglais hibrīddzinējs, kuru piedāvā kombinācijā ar 1,0 T-GDI 120 ZS benzīna dzinēju, i30:n motoru klāsta virsotnē esošais 1,5 T-GDI 160 ZS benzīna dzinējs, kā arī 1,6 CRDI 136 ZS dīzeļdzinējs. Tām pašām dzinēju alternatīvām tiek piedāvāts arī inteliģenta sešpakāpju pārnesumkārba (Intelligent Manual Transmission, iMT) vai septiņpakāpju divsajūgu automātiskā pārnesumkārba (7-DCT).

Tags:

Subscribe

Documents & Links