KONA Electric atspēko mītus par elektromobiļiem

Report this content

Kaut arī elektromobiļi pastāv jau vairākas desmitgades, tie joprojām nav tik izplatīti kā transportlīdzekļi ar iekšdedzes dzinējiem. Iespējams, tieši tādēļ par elektromobiļiem joprojām dzirdams daudz mītu un pārpratumu. Piedāvājam dažus no izplatītākajiem mītiem par šiem transportlīdzekļiem, un mēs arī pastāstīsim, vai KONA Electric tos var atspēkot.

Mīts: elektromobiļiem ir zems nobraucamais attālums.

Fakts: pateicoties progresam elektromobiļu akumulatoru nozarē, elektromobiļu nobraucamais attālums pastāvīgi pieaug. KONA Electric jaunākās paaudzes 64 kWh akumulatora modelis ar vienu uzlādes reizi var nobraukt līdz 449 km. Šis tālais nobraucamais attālums to padara par daudzpusīgu izvēli dažādām braukšanas nepieciešamībām — ne tikai īsiem izbraukumiem pa pilsētu un ikdienas ceļam uz darbu, bet arī garākiem ceļojumiem.

Mīts: elektromobiļi ir pārāk dārgi.

Fakts: tiesa, pirmās iegādes brīdī elektromobiļi maksā dārgāk nekā automobiļi ar iekšdedzes dzinēju, bet to cenu atšķirība laika gaitā samazinās. Lai atlīdzinātu elektromobiļu iegādes izmaksas, daudzas Eiropas valstis piedāvā arī nodokļu atskaitījumus un valdības subsīdijas (piemēram, vēl nesen Igaunijā un pašlaik Lietuvā). Elektromobilim nav nepieciešams dzinēja nodalījuma sildītājs, un salona sildītājs ar taimeri ir iekļauts standarta aprīkojumā.

Nedrīkst aizmirst arī kopējās ekspluatācijas izmaksas, iegādājoties automobili. Vairāki pētījumi liecina, ka elektromobiļu kopējās ekspluatācijas izmaksas ir pat nedaudz zemākas kā transportlīdzekļiem ar iekšdedzes dzinēju — ne tikai tāpēc, ka elektrība ir lētāka par degvielu, bet arī tāpēc, ka elektromobiļu īpašnieki tērē mazāk naudas apkopei un remontam.

Vēl viens apsverams rādītājs ir atlikusī vērtība. Lietoto automobiļu tirgū elektromobiļi mēdz saglabāt procentuāli augstāku vērtību no to sākotnējās vērtības salīdzinājumā ar automobiļiem, kam ir iekšdedzes dzinējs. Pateicoties astoņu gadu vai 160 000 km (KONA Electric) vai 200 000 km (IONIQ Electric) augstsprieguma akumulatoru garantijai, Hyundai elektromobiļi šajā ziņā ierindojas īpaši augstu.

Saskaņā ar Autovista Intelligence* neatkarīgi publicētajiem datiem tiek prognozēts, ka piecos lielākajos Eiropas tirgos atlikusī vērtība KONA Electric automobilim būs viena no lielākajām salīdzinājumā ar galvenajiem konkurentiem tirgū, vidēji saglabājot līdz pat 47,2 % automobiļu sākotnējās vērtības. Tiek rēķināts, ka nesenie uzlabojumi, piemēram, paaugstinātais nobraucamais attālums un uzlabotā uzlādes tehnoloģija, arvien uzlabos atlikušo vērtību.

Hyundai IONIQ, pasaulē pirmais automobilis, kas pieejams ar trim dažādiem spēka pārvadiem, divus gadus pēc kārtas ieguva vērtības čempiona titulu. Šīs godalgas pamatā ir paredzētā atlikusī vērtība pēc četru gadu perioda un 10 000 kilometru nobraukuma, ko analizēja Vācijas vadošais automobiļu izdevums “Auto Bild” un neatkarīgā tirgus informācijas konsultāciju aģentūra Schwacke GmbH.

Tags: