Motoru sporta iedvesmots - Hyundai N klāsts

Report this content
  • Hyundai i30 Fastback N ir Hyundai Motor otrais augstas veiktspējas modelis sportiskajā N klāstā
  • Līdz 2018. gada beigām Eiropā tika pasūtīti vairāk nekā 9000 i30 N piecdurvju modeļu
  • Jauno i30 N Line komplektāciju raksturo dinamisks dizains un pilnveidotas braukšanas īpašības

Hyundai i30 Fastback N ir Hyundai Motor otrais augstas veiktspējas modelis sportiskajā N klāstā un ir gatavs turpināt 2017. gada beigās klajā laistā i30 N piecdurvju modeļa panākumus. 2018. gada oktobrī Hyundai prezentēja N Option modeli, sniedzot Hyundai īpašniekiem priekšstatu par augstas kvalitātes ārienes un salona personalizācijas iespējām nākotnē. Jaunā i30 N Line aprīkojuma versija ar dinamisku dizainu un pilnveidotām braukšanas īpašībām, kas tika laista tirgū dažus mēnešus iepriekš, piedāvās Hyundai N veiktspēju vēl plašākam klientu lokam – no pilnvērtīgajiem piecdurvju i30 N un i30 Fastback N līdz N-Line sportiskumam un jaunām iespējām ar N Option personalizācijas programmu.

Hyundai N sērija ir izstrādāta saskaņā ar tādu pašu filozofiju kā Hyundai sacīkšu automobiļi. "N" apzīmē divus svarīgus elementus: pirmkārt, Hyundai Motor globālo izpētes un attīstības centru Namjangas apgabalā Dienvidkorejā, kur radās šī ideja, un, otrkārt, Nirburgringu - vienu no pasaules grūtākajām sacīkšu trasēm, kur atrodas arī Hyundai izmēģinājumu centrs, kurā tiek noslīpētas N modeļu īpašības. Pats N logotips simbolizē asu līkumu sēriju. Sportiskie N modeļi ir īpaši pilnveidoti un testēti tieši šādos līkumos.

Kopš N sērijas radīšanas 2015. gadā tā ir guvusi panākumus visaugstākajā līmenī, sekmīgi startējot Nirburgringas VLN sērijā, TCR International sērijā, Pirelli World Challenge un smagajās Nirburgringas 24 stundu sacensībās, kā arī ieguva pirmo vietu gan komandu, gan braucēju vērtējumā jaunizveidotā Pasaules Salonautomobiļu kausa (WTCR) 2018. gada sezonā.

Nirburgringas izmēģinājumu centrs

Hyundai N sportiskās tehnoloģijas ir slīpētas Nirburgringas GP un Nordšlaifes trasēs, kas ir divas no visgrūtākajām sacensību trasēm pasaulē. Otrā no tām sastāv no 73 līkumiem un 20,8 kilometriem asfalta. Tajā atrodas arī autosporta komplekss un 3600 kvadrātmetrus lielais Hyundai Motor izmēģinājumu centrs, kuru uztur Hyundai Motor Europe tehniskais centrs. Šeit Hyundai Motor veic paātrinātās izturības pārbaudes. Katrs testētais automobilis nobrauc Nirburgringas trasi 420-480 reizes gan sausā, gan lietainā laikā, simulējot 180 000 km nobraukumu intensīvos apstākļos, jeb vidēja transportlīdzekļa mūža nobraukumu, tikai četru nedēļu laikā.

Kompetence sacīkšu trasē

Pasaules rallija čempionāts (WRC) ir "izmēģinājumu poligons", kurā Hyundai Motor augstas veiktspējas transportlīdzekļu tehnoloģijas tiek izmēģinātas ekstremālos apstākļos. Augstas veiktspējas automobiļu koncepcijas radās, izstrādājot WRC automobiļus. Tieši tāpēc WRC tiek uzskatīts par N sērijas šūpuli, taču loma N modeļu radīšanā ir arī salonautomobiļu autošosejas sacensībām (TCR), kas ir viena no visstraujāk augošajām autosporta kategorijām. TCR projekts ir daļa no Hyundai Motorsport tālākās attīstības, un jauno automobili būvē klientu sacīkšu nodaļa komandas galvenajā mītnē Alcenavā, Vācijā. WRC un TCR gūtā pieredze tiek likta lietā Hyundai N sērijas modeļos.

Sportisks automobilis ar N inženieru dvēseli

Kopš debijas Salonautomobiļu kausā tikai pirms dažiem mēnešiem piecdurvju i30 N ir izcīnījis jau vairākus goda pjedestālus gan pasaules, gan reģionālajā ieskaitē. labākā sportiskā hečbeka titulu cenā no 20 000 līdz 30 000 mārciņām, un 2018. gada GQ "Life and Seoul of the Party" balvu. Tas ir saņēmis virkni apbalvojumu, tostarp Auto Bild 2018. gada sporta auto, 2018. gada Autocar balvu par jauniem sasniegumiem, 2018. gada labākā sportiskā hečbeka titulu Lielbritānijā, What Car? Piecdurvju i30 N ir arī piedalījies vairākos augstas veiktspējas testos Nirburgringas Nordšlaifes un Vallelungas trasē netālu no Romas, lai salīdzinātu to ar tā sacīkšu brālēnu. Jaunās paaudzes i30 TCR automobilis arī sekmīgi veica testus Valensijas četrus kilometrus garajā trasē. Nav pārsteigums, ka ar iedvesmu un pieredzi no Hyundai autosporta panākumiem piecdurvju i30 N ir izvēlējušies jau vairāk nekā 9000 klienti visā Eiropā.

Hyundai pārliecinošie sasniegumi

Hyundai Motorsport komanda tika izveidota 2013. gadā Alcenavā, Vācijā ar mērķi izstrādāt ilgtermiņa autosporta programmu, kas demonstrētu emocijas un tehniskos risinājumus, ko Hyundai ieliek savos automobiļos. Pēdējos piecos gados Hyundai Motorsport ir sekmīgi piedalījušies FIA Pasaules rallija čempionātā (WRC), kas tiek uzskatīts par vienu no visgrūtākajām un daudzpusīgākajām autosporta disciplīnām.

2013: i20 WRC prezentācija.  

2014:

Atgriešanās Pasaules rallija čempionātā

Hyundai Motorsport izcīna četrus pjedestālus ar i20 WRC un izcīna ceturto vietu WRC ražotāju ieskaitē. 

2015:

Sportiskās Hyundai N sērijas prezentācija Frankfurtes autoizstādē ar N 2025 Vision Gran Turismo un RM15 konceptautomobiļiem.

Hyundai izcīna četrus pjedestālus un noslēdz WRC sezonu trešajā vietā.

2016:

RM16 un RN30 sportisko konceptautomobiļu prezentācija Pusanas un Parīzes autoizstādēs. 

Hyundai izcīna septiņus pjedestālus un noslēdz WRC sezonu otrajā vietā.

2017:

Jaunas ēras sākums autosportā ar jauniem tehniskajiem noteikumiem, kas rada atšķirīgākus, jaudīgākus un izteiksmīgākus WRC automobiļus.

Pirmā Hyundai sērijveida sportiskā automobiļa - piecdurvju i30 N - prezentācija.

Hyundai Motorsport noslēdz ceturto sezonu WRC ar otro vietu kopvērtējumā, un Tjerī Noivils uzvar četros posmos.

2018:

Hyundai otrā sērijveida sportiskā automobiļa - i30 Fastback N - prezentācija.

Hyundai izcīna trīs uzvaras, 11 pjedestālus un 68 uzvaras ātrumposmos.

Komanda finišē otrajā vietā ražotāju ieskaitē un Noivils otrajā vietā pilotu kopvērtējumā.

i30 N TCR kļūst par pirmo WTCR čempionu

Ar gadu laikā uzkrāto pieredzi WRC, nemitīgo tiekšanos pēc visaugstākā rezultāta un i30 N TCR klientu automobiļa prezentāciju Hyundai Motorsport 2018. gada sezona vainagojas ar čempionu tituliem pilotu un komandu ieskaitē pirmajā Pasaules salonautomobiļu kausa sezonā. Abi tituli tika nodrošināti pēdējā sacīkšu nedēļas nogalē sarežģītajā Makao ielu trasē, kur Gabriele Tarkīni kļuva par čempionu pilotu ieskaitē, bet MRacing-YMR - komandām.

2019. gada WTCR sezonā pastiprināsies gan braucēju, gan komandu sastāvs, un kopā startēs četras mašīnas: Tarkīni un Norbertam Mičelišam pievienosies Augusto Farfus un Nikijs Katsburgs.

Tags:

Subscribe

Media

Media

Documents & Links