Uhiuus Hyundai i10

Report this content

Uhiuus Hyundai i10: suured teod.

Hyundai i10 edulugu Euroopas algas 2008. aastal, mil seda esmakordselt tutvustati. Sõiduki välisilme peegeldab selle värsket vaimu, toetades oma kasutusmugavusega sõiduki erinevaid kasutajatüüpe kõigis igapäevatoimingutes. Oma klassi kõige ulatuslikuma ohutus- ja ühenduvusvarustuse valikuga uhiuus i10 pakub täismängu.

Eelkäijaga võrreldes on uhiuue i10 puhul proportsioone täiustatud. Välimusele lisavad atraktiivsust madalam katus (–20 mm) ja laiem kere (+20 mm). Uhiuue i10 eest (–11 mm) ja tagant (–13 mm) madalam külgakende alaserv tagab juhile mõlemalt küljelt parema nähtavuse.

Uhiuus i10 on saadaval 4- või 5-istmelisena. Tänu pikemale teljevahele on sõitjatel rohkem ruumi ning sõiduki praktiline 252-liitrine pakiruum kuulub segmendi parimate hulka. Samas on pakiruumi alumine serv 29 mm madalam (võrreldes eelmise mudeliga), mis muudab pagasi pakiruumi tõstmise lihtsamaks.

Dünaamiline ja stiilne disain

Sõiduki pehmete ning selgete joonte kontrast muudab uhiuue i10 disaini nooruslikuks, dünaamiliseks ja voolujooneliseks, mis torkab A-segmendis silma. Madalam katus ja laiem kere täiustavad sõiduki välisilmet veelgi ning lai iluvõre annab aimu sõiduki sportlikust karakterist. X-kujuline C-piilar muudab auto selgelt äratuntavaks ning toob esile piilaril olevale i10 logo.

Lisaks kümnele kerevärvile on klientidel võimalik sõiduki välimust veelgi kohandada – katuse värvuse võib valida kas punase või musta – tuues esile uhiuue i10 mängulise külje. Kerevärvid on Phantom Black, Polar White, Star Dust, Sleek Silver, Champion Blue, Tomato Red ja Slate Blue, millele lisandus kolm uut: Dragon Red, Brass ja Aqua Turqoise. Kokku on võimalik luua 22 erinevat kombinatsiooni.

Salongi värske stiil ja praktilised lahendused ei tee kompromisse juhi ning kaasreisijate mugavuse arvelt, ning sarnaselt eelmise generatsiooniga järgitakse suuremate mudelite standardeid. Üks olulisematest elementidest on tänu ukseliistudesse süvistatud õhuavadele saadud lisalaius, mis toetab horisontaalsust veelgi. Kogu salongile annab visuaalset lisaväärtust 3D-kärjemustriga ilupaneel armatuurlaual.

Salong on saadaval kolmes värvitoonis: Obsidian Black, Brass Metal ja Shale Grey.

Mugavus ja oma klassi tipptasemel ühenduvus

Uued ühenduvusfunktsioonid, sh Apple Car Play ja Android Auto, muudavad uhiuue i10 oma klassi liidriks. Need on integreeritud Comfort-tasemel saadaolevasse kaheksatollisesse puutetundlikku värviekraani, mis on segmendi suurim. Saadaval on ka juhtmevaba laadimise funktsioon.

Oma klassi tipptasemel ohutusfunktsioonid

Uhiuus i10 on varustatud uusimate Hyundai SmartSense’i aktiivsete ohutus- ja juhiabisüsteemidega – oma klassi kõige ulatuslikum turvavarustuse pakett. Laupkokkupõrke vältimise abisüsteem (FCA) kasutab multifunktsionaalset kaamerat, et tuvastada peale autode ka jalakäijaid. Kaugtule automaatlülituse süsteem (HBA) on loodud automaatselt lülitama kaug- ja lähitulede vahel. Uhiuue i10 ohutusfunktsioonidena on saadaval ka sõidurajal püsimise abisüsteem (LKA) ja tähelepanuhoiatuse süsteem (DAW). Uhiuus i10 on saadaval tahavaatekaamera ja parkimisanduritega.

Uhiuus i10 on varustatud standardse teenusega eCall, mis võtab lisaks manuaalsele eCalli nupule automaatselt ühendust hädaabikeskusega, kui juhtub raskem avarii, mille tagajärjel aktiveeruvad turvapadjaandurid.

Lõbus sõidukogemus

Uhiuus i10 on saadaval esialgu ühe bensiinimootoriga: 3-silindriline 1,0 l MPI, mille võimsus on 67 hj, pöördemoment 96 Nm ning maksimaalne kiirus 156 km/h. Mootori kütusekulu on 5,1–5,3 l / 100 km (kombineeritud, WLTP) ja CO2 heitkogus 111–119 g/km (kombineeritud, WLTP). i10 on saadaval viiekäigulise manuaalkäigukastiga või viiekäigulise automaatkastiga (AMT).

Tühikäigul peatamine ja käivitamine (ISG) on kõigi jõuülekandesüsteemide puhul standardfunktsioon, mis aitab vähendada kütusekulu ja CO2 heitkogust ning suurendada tõhusust. ISG abil saavutatav kütusesääst on märkimisväärne just linnasõidul, kuna ISG lülitab mootori automaatselt välja, kui sõiduk peatub. Veelgi parema aerodünaamika saavutamiseks on sõiduki õhutakistustegurit langetatud 0,32 - 0,31.

Uhiuuel i10-l on MacPhersoni tüüpi esivedrustus ja mootorajamiga roolivõimendi (MDPS). Lisaks on juhitavuse täiustamiseks muudetud tagumist vedrustust ja roolisüsteemi. Tagumise ühendatud väändvedrustuse telje (CTBA) kolmnurkne profiil on asendatud U-kujulisega, et sõiduk püsiks stabiilsemalt teel. Roolisüsteemi väändvedru on muudetud tugevamaks, et parendada roolisüsteemi reageerimisvõimet (2,4 vs 2,7 Nm kraadi kohta), samas kui roolisüsteemi ülekandearv on nüüd väiksem – 56,0 mm pöörde kohta, võrreldes varasema väärtusega 53,5 mm pöörde kohta.

Uus viimistlus ja sportlikum disain – tutvustame uhiuut i10 N Line’i

Hyundai esitleb ka i10 N Line’i, mis on neljas dünaamilise varustustasemega Hyundai N Line mudel. Uhiuuel i10 N Line’il on 1,0 l turbo GDi mootor, mis tagab paremad sõiduomadused. Märgatavalt täiustatud disaini on kombineeritud N Line’i sportlikkuse ja ambitsioonikusega. Uhiuuel i10 N Line’il on eksklusiivne 1,0 l turbo GDi 3-silindriline mootor, mille võimsus on 100 hj ja pöördemoment 172 Nm. Mootor on saadaval koos viiekäigulise manuaalkäigukastiga.

Selle mudeli väliskujunduse täiustused hõlmavad unikaalseid kaitseraudu ja iluvõret, mis annavad sõidukile dünaamilise, Hyundai mootorispordi kogemusest ajendatud ilme. Eksklusiivsed 16-tollised valuveljed ja LED-päevatuled toovad esile uhiuue i10 N Line’i eristuva disaini ning rõhutavad sõiduki sportlikku iseloomu.

Uhiuue i10 N Line’i eksklusiivsed disainidetailid hõlmavad ka N Line’i embleemi, punase kirjaga i10 märki ning kaitseplaati ja difuusorit. Kliendid saavad valida kokku kuue kerevärvi vahel, mida saab kombineerida teist värvi katusega.

Salongikujundus viitab võidusõiduautode salongile. See saavutatakse tänu N-märgistusega roolile ja käigukangile ning punastele ventilatsiooniavade äärtele ja valumetallist pedaalidele. Samas toetavad sportlikud istmed nauditavalt täpset sõidustiili.

Uhiuus i10 N Line on Euroopas saadaval alates 2020. aasta suvest.

Tags:

Subscribe

Media

Media