Uue põlvkonna Hyundai Santa Fe – uued võimalused

Viis fakti uue elegantse Hyundai Santa Fes kohta:

Uus kaheksakäiguline automaatkäigukast

Uus uuenduslik HTRAC*-nelikveotehnoloogia

Uus kütusesäästlikum diiselmootorivalik

Uus kõrgekvaliteediline sisustus

Uued turvasüsteemid

Neljanda põlvkonna Hyundai Santa Fe-d esitleti esimest korda Genfi rahvusvahelisel automessil 2018. aasta kevadel. Esimese Santa Fe maailma esmaesitlus toimus 2001. aastal. Seejärel on Hyundai müünud Euroopas oma linnamaasturi mudeleid 1,5 miljonit, millest üle 400 000 on olnud Santa Fe. Uue mudeli pikkus on 4770 mm, laius 1890 mm ning teljevahe 2765 mm. Teise rea jalaruumi on pikendatud 38 mm võrra ja istmed paiknevad 18 mm võrra varasemast kõrgemal. Ka juurdepääsu kolmandale istmereale on lihtsustatud  pearuumi on 22 mm võrra enam. Auto pagasiruum on samuti kasvanud 40 liitri võrra 625 liitrile.

Uue Hyundai Santa Fe disain on Hyundai linnamaasturite perekonnast juba tuntud. Välimus on jõuline ja atleetlik, mis omakorda rõhutab mudeli positsiooni Hyundai linnamaasturite lipulaevana. Uue Santa Fe jaoks on saadaval kolm erinevat varustustaset Comfort, Style ja Premium. Välisvärvi saab valida viie metalliktooni ja viie pärlmuttervärvi hulgast. Meelepärase sisustustooni saab valida nelja variandi hulgast: must, hall, beež või burgundiapunane.   

Osa neljanda põlvkonna Santa Fe arendamise strateegiast oli parandada auto reageerimistundlikkust ja sõiduki stabiilsust, suurendada mugavust ja vähendada mürataset salongis. Uudsena esitletakse ka progressiivset HTRAC*-süsteemi, mille puhul Hyundai neljanda põlvkonna nelikveotehnoloogia jaotab veojõu ja pidurdusvõimsuse sõiduolukorrast olenevalt esi- ja tagaratastele, abistades juhti rasketes sõidutingimustes. Auto varasemast suurem pöördemoment kohandub rataste haardevõime ja sõidukiirusega ning kannab sport-režiimis koguni 50% pöördemomendist üle tagaratastele. Eco-režiimis kannab Santa Fe veojõu üle ainult esiratastele.

Uue põlvkonna Santa Fe on saadaval diiselmootoritega, mis vastab suuremat kütusesäästu nõudvatele Euro 6C standarditele. Suure võimsusega 2,2-liitrise CRDi-diiselmootori võimsus on 197 hj (144 kW) ja pöördemoment 436 Nm. Kütusesäästlikkust on parandatud 8-käigulise automaatkäigukastiga (8AT), mis kuulub standardselt mootori juurde kõigi varustustasemete korral. Uue Santa Fe saab nüüdsest soovi korral ka esiveolisena. Style- ja Premium-varustustaseme korral saab valida ka nelikveo.

Uus Hyundai Santa Fe vastab tänu oma turva- ja juhiabisüsteemidele Hyundai SmartSense ™ Euroopa rangeimatele turvastandarditele. Uuenduslik Rear Occupant Alert jälgib reisijate tuvastamiseks sõiduki tagaistmeid ja hoiatab juhti autost väljumisest või tagaukse avamisest. Ristuva liikluse eest hoiatav süsteem ei hoiata juhti mitte ainult tagant lähenevatest sõidukitest, vaid kasutab kokkupõrkeohu korral automaatselt ka pidureid. Safety Exit Assist aitab vältida reisijate väljumist autost tagant lähenevate sõidukite ette, lukustades uksed enne avamist lühikeseks ajaks. Uue Hyundai Santa Fe passiivse turvalisuse suurendamiseks on autole konstrueeritud senisest jäigem kere, mis kaitseb reisijaid kokkupõrkeolukorras.  Kuumvuukimistehnoloogia kasutamisega on vähendatud auto kogumassi ja samal ajal tagatakse tipptasemel kokkupõrkeohutus. Tagaaken on varasemast koguni 41% suurem, mis tagab hea nähtavuse.

Hyundai pakub Santa Fe-le mitmekülgseid lisavarustuse võimalusi. Nutitelefoni saab probleemideta ühendada uue Santa Fe info- ja meelelahutussüsteemiga kas Bluetooth-ühenduse või USB-kaabliga, mille puhul on tagatud ka Apple Carplay ja AndroidAuto valmidus. Süsteemi saab lisavarustusena täiendada navigatsioonisüsteemiga. Premium-varustustasemel pakutakse esiklaasile projitseerivat näidikut head-up-display. Andmed nagu sõidukiirus ja navigeerimisjuhised projitseeritakse otse sõidukijuhi vaatlusväljale nii, et juhi pilk püsib kindlalt teel.

Lisavarustusena pakutav kaheksatollise näidikuga infotainment-süsteem hõlmab navigeerimisseadme, meediaseadme ja muude süsteemide lisamise valmidust ning toetab Apple CarPlay ja Android Auto teenuseid. Santa Fe-l on ka Hyundai uus head-up-display-esiklaasinäidik, mis kuvab vajalikud sõidu- ja ohutusandmed selgelt nähtavana juhi vaatlusväljas asuvale kaheksatollisele kuvapiirkonnale.

Uut Santa Fe-d oodatakse Baltikumis müüki 2018. aasta sügisel. Hindu ei ole veel kinnitatud.
 

* H = Hyundai, trac = traction, vedu

Tags:

About Us

Established in 1967, Hyundai Motor Company is committed to becoming a lifetime partner in automobiles and beyond with its range of world-class vehicles and mobility services offered available in more than 200 countries. Hyundai Motor sells cars in 31 European countries. Hyundai Motor has eight manufacturing bases and seven design & technical centers worldwide. This includes two factories in the Czech Republic and Turkey, which have a combined annual capacity of 600,000 units. 85 per cent of the vehicles Hyundai sold in the region are models designed, engineered, tested and built in Europe. In 2017 Hyundai sold 4.5 million vehicles globally. In 2017, Hyundai Motor achieved registrations of 523,258 vehicles in Europe. Hyundai employees more than 110,000 employees worldwide. Hyundai Motor continues to enhance its product line-up with localized models and strives to strengthen its leadership in clean technology. By mid-2018, Hyundai will have replaced 90 per cent of its model line-up to create the youngest car range in Europe. More information about Hyundai Motor Baltic and its products is available at www.hyundai.ee, www.hyundai.lt and www.hyundai.lv and about Hyundai Motor Europe at www.hyundai.news. Follow Hyundai Motor Baltic on Facebook www.facebook.com/HyundaiEstonia, www.facebook.com/HyundaiLatvia, www.facebook.com/HyundaiLithuania, on Instagram @hyundaibaltic and Hyundai Motor Europe on Twitter @HyundaiEurope and Instagram @hyundainews.

Contacts

  • Saara Vainio

    PR and Communication Manager


    Hyundai Motor Finland Oy
    +358408673880
  • Hyundai Motor Baltic Ltd.
    part of Hyundai Motor Finland Varre 1, 10138 Tallinn, Estonia

Subscribe

Media

Media