Kiilto oskusteave – 30 aastat garanteeritud kvaliteetset hüdroisolatsiooni
Ehitusmaailmas on olulisel kohal märgruumide hüdroisolatsioonimastiksid, mis takistavad vee tungimist konstruktsioonidesse. Esimene võõbatav hüdroisolatsioonimastiks töötati Soome Kiilto tehases välja 1994. aastal. Parandatud ja täiustatud kujul Kiilto Fibergum hüdroisolatsioonimastiks on Baltikumi turul alates 2008. aastast.
Vaid neli aastat peale esimese võõbatava hüdroisolatsioonimastiksi välja arendamist 1994 muutus Soomes hüdroisolatsioon uutele ehitistele kohustuslikuks. See suurendas nõudlust nüüdisaegsete ja kasutusmugavate isolatsioonilahenduste järele.
Aga kuidas üldse tekkis nõudlus täiustatud veekindlate lahenduste järele? Vastus peitub elutingimuste arengus.
Veel 1950. aastatel olid välisaunad laialdaselt levinud. Pesemas käidi hoonetes, mis asusid peamistest eluhoonetest eraldi. Pesemisvõimalustega elamute arvu suurenedes tuli hakata mõtlema, kuidas tõhusalt takistada vee tungimist konstruktsioonidesse.
Erinevaid niiskuse- ja hüdroisolatsioonimeetodeid kasutati juba enne nüüdisaegsete hüdroisolatsioonimastiksite väljatöötamist. Näiteks vannitubades kasutati plastmatte. Aastatuhande vahetus tõi kaasa muutused.
Kvaliteedi tagamine läbi ettevõttesisese tootearenduse, innovatsiooni ja tootmise
Kiilto esimene võõbatav hüdroisolatsioonimastiks Kiilto Keragum erines Kiilto Fibergumist palju. Kui Keragumi kasutamisel tuli põrandale paigaldada eraldi tugevduskangas, siis mikrofiiberkiududega tugevdatud Fibergum ei vaja tugevduskangast kogu põranda ulatuses. Selline tootearendus muutis võõbatava hüdroisolatsioonimastiksi kasutuse mugavamaks.
Kiilto Fibergumi arendatakse ja toodetakse Soomes. Toetudes pikaajalistele kogemustele ja ekspertteadmistele suudab Kiilto uurimis-, arendus- ja innovatsioonitegevuse osakond pakkuda kaasaegseid lahendusi ja kliendikeskset lähenemist hüdroisolatsioonimaterjalide tootearenduses.
Niiskesse keskkonda sobivate toodete väljatöötamisel võetakse arvesse erinevaid tegureid, näiteks toote eeldatavat kasutusala ja tõhusust. Üks viis hüdroisolatsioonitoote tõhususe määramiseks on mõõta selle veeauru läbilaskvust. Näiteks Kiilto Fibergum on varasemast veelgi kõrgema veeauru läbilaskvuse väärtusega - põrandatel 6,0 m ja seintel 4,8 m. Need numbrid näitavad, et toode takistab suurepäraselt vee ja veeauru pääsemist konstruktsioonidesse.
Tulevik toob uusi arenguid
Kiilto on arendanud tooteid märgadesse ruumidesse juba aastakümneid. Näiteks võib nüüd nurkade ja toruläbiviikude tihendamisel tugevduskanga asemel kasutada Kiilto Pro XPU liimhermeetikut.
Viimaste aastakümnete jooksul on erinevate vajaduste täitmiseks laienenud ka võõbatavate hüdroisolatsioonimastiksite valik. Tänaseks on tootevalikus temperatuurikindel kahekomponentne Kiilto Keramix. Samuti on turule toodud innovatiivsed veetõkkekangaga hüdroisolatsioonisüsteemid Kiilto Kerasafe+ ja Kiilto Pro Kerasafe Project.
Kiilto lahendusi kasutatakse ka moodul- ja elementmajatehastes. Modulaarse ehituse kasvav populaarsus suurendab veelgi nõudlust erinevate hüdroisolatsioonilahenduste järele.
Soovite lisainfot meie hüdroisolatsioonilahenduste kohta?
Tags: