Kuidas vahetada vannitoas välja silikoon, mis enam puhastamisele ei allu?
Vannitoa keraamiliste plaatide ja vanni või kraanikausi vahele paigaldatud silikoon kipub aja jooksul värvi vahetama ning vahel koguni ruumi pidevast niiskusest hallitama minema. Mida teha, kui silikoon on muutunud inetuks ja on kaetud hallitustäppidega? Õige vastus: see silikoon vajab vahetamist ja see on jõukohane kõigile!
Alustada tuleb vana silikooni eemaldamisest: lõigata ettevaatlikult noaga inetuks muutunud silikoon lahti ning tõmmata see vuugist välja. Mida rohkem silikooni noaga välja õnnestub saada, seda lihtsamini kulgeb edasine. Kuna täiesti puhtaks plaaditud pinda silikoonist ei saa ja noaga kraapimine võib pindu kahjustada, siis järgmiseks tulebki appi Kiilto Silikoonieemaldusvahend, mis muudab kõvenenud silikooni jäägid 20-30-minutilise mõjumisaja järel pehmeks ja lihtsustab selle eemaldamist. Silikoonieemaldusvahend on efektiivne, kasutusvalmis käepärases pakendis koos pealekandmispintsliga, ei lõhna ebameeldivalt ning sobib igat tüüpi silikoonide eemaldamiseks. Pehmenenud silikoon eemalda vuukidest plast- või puitkraabitsa abil, mitte noaga. Vajadusel võid silikoonieemaldusvahendit kanda peale ka teist korda, kuniks kogu vana silikoon on eemaldatud.
Väga oluline on, et enne uue silikooni paigaldamist oleksid pinnad korralikult puhastatud ning kuivad. Kui pind on täiesti kuiv ja puhas, saab alustada järgmise etapiga. Maalriteip – kas kasutada või mitte? Vilunud plaatijad silikooni paigaldamiseks maalriteipi pigem ei kasuta, nii jääb silikoonivuuk peenem ja selle serv madalam. Algajal oleks aga pigem mõistlik teip appi võtta, mis tagab ühtlase tulemuse ja välistab, et silikoon satuks sinna, kuhu ei ole vaja. Silikooni paigaldamiseks tuleks kasutada silikoonipüstolit, millega lastakse mugavalt, kiiresti ja ühtlaselt silikoon uuesti vuukidesse.
Kui uus silikoon on vuuki lastud, tõmmatakse niiske sõrme või spaatli abil vuuk pealt siledaks, eemaldades üleliigse materjali. Seejärel eemaldatakse koheselt ka teip, tõmmates seda ettevaatlikult suunaga nurgast väljapoole. Ja ongi kõik! Silikooni kuvamisaeg sõltub ümbritsevast temperatuurist, kuid ruumi võiks kasutusele võtta mitte varem, kui järgmine päev.
Vannitubades on mõistlik kasutada sanitaarseid silikoone, mis sisaldavad fungitsiide ning on kõrgendatud vastupidavusega hallitusele ja niiskusele.
Vaata, kuidas vahetada vana silikooni uue vastu:
Tags: