„Even Better Denim“: Lindex dělá další krok k větší udržitelnosti

Společnost Lindex uvádí na trh nové styly „Even Better Denim“, jež obsahují spotřebitelem recyklovanou bavlnu. Tyto styly představují další krok v cestě značky Lindex za ještě více udržitelným denimovým oblečením.

  

Styly „Even Better Denim“ v dámském a dětském sortimentu značky Lindex obsahují více udržitelně získané bavlny a spotřebitelem recyklované bavlny, získané v dodavatelském řetězci. Tyto styly se také barví v procesu, jenž je nejen čistější a udržitelnější, ale také lépe využívá zdrojů. Zipy, knoflíky, štítky a další detaily jsou nejvíce udržitelnými alternativami, které společnost Lindex na trhu našla.  

„Jsme hrdí na to, že jsme udělali další krok ve snižování ekologického dopadu a uzavřeli tak pomyslný kruh. Staré oblečení, které by za normálních okolností skončilo v popelnici, se nyní stalo součástí našich nových stylů „Even Better Denim“. To je způsob, jakým se nám daří snižovat využití nového materiálu a během výroby šetřit vodu a energie,“ říká Sara Winroth, manažerka pro udržitelnost ve společnosti Lindex. 

Společnost Lindex se na svoji cestu za udržitelnější výrobou denimového oblečení vydala v roce 2014. Společnost v této oblasti učinila značný pokrok, a dnes se sto procent denimového sortimentu značky Lindex vyrábí z více udržitelné bavlny a také pomocí více udržitelných procesů, při nichž se spotřebovává o 45 procent méně vody a o 27 procent méně energie. Společnost Lindex pracuje se styly „Even Better Denim“ tak, aby nabízela ještě více udržitelného denimového sortimentu: hledá inovace a zkoumá nová řešení. „Even Better Denim“ se snaží najít taková zlepšení, která mohou být následně použita u celého denimového sortimentu značky Lindex.  

Styly „Even Better Denim“ se budou prodávat ve všech prodejnách Lindex a na  lindex.com od 42. týdne.  

Pro více fotografií  ve vyšším rozlišení prosím navštivte Lindex Newsroom .
Sledujte, co je u nás nového! Přihlaste se k odběru novinek společnosti Lindex a sledujte Lindex na sociálních médiích.

Chcete-li získat více informací, obraťte se prosím na:

Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedním z předních evropských módních řetězců a provozuje cca 480 obchodů v 17 zemích. Obchodním konceptem firmy Lindex je nabízet inspirativní a dostupnou módu ženám, které se o ni zajímají. Sortiment firmy sestává z několika různých konceptů dámské módy, dětské módy, spodního prádla a kosmetiky. Padesát procent produktů firmy je vyrobeno z obnovitelných zdrojů a Lindex se zavázal, že do roku 2020 to bude plných 80 %. Komunikační koncept „We make fashion feel good“ jasně vyjadřuje, co Lindex dělá a za čím si stojí. Lindex je součástí skupiny Stockmann registrované ve Finsku. Více informací se dozvíte na www.lindex.com.

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion company, with approximately 460 stores in 18 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels, franchise and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is a fully owned subsidiary of STOCKMANN plc. More information is available at www.lindex.com

Subscribe

Media

Media