Firma Lindex tworzy artystyczne kreacje wraz z młodymi artystkami

Report this content

Lindex prezentuje inspirującą i ekspresyjną kolekcję „Art meets Fashion”. Jest ona owocem wyjątkowej współpracy z ośmioma młodymi artystkami i stanowi połączenie dwóch różnych form sztuki.

Kolekcja powstała z inspiracji dziełami sztuki współczesnej stworzonymi przez osiem młodych artystek dla firmy Lindex. Sięgając po indywidualne środki wyrazu i technologie, każda z nich stworzyła jedną oryginalną pracę nawiązującą do tematu ekspresji kobiecości. Czerpiąc inspirację z wyjątkowych dzieł sztuki, zespół projektowy Lindex dokonał ich interpretacji. Stanowiło to ciekawy punkt wyjścia dla procesu projektowania.

Te artystki mają ogromną siłę twórczą i niesamowitą umiejętność przedstawiania kobiet we współczesny sposób. Wykazały się interesującym i różnorodnym podejściem do wybranego przez nas motywu – w swoich pracach nawiązują do niego na różne sposoby. Elementami wspólnymi wszystkich ośmiu prac – oraz naszej kolekcji – jest siła wyrazu, ekspresja i bogactwo barw”, mówi Pia Ekholm, kierownik ds. projektowania i zakupów w dziale odzieży damskiej Lindex.

Dla firmy Lindex kobiety są ważne, dlatego chce je wspierać i inspirować w różnej formie oraz umożliwić im wyrażenie swojej indywidualności. Myślą, która kierowała firmą Lindex przy tworzeniu kolekcji „Art meets Fashion”, było zaprezentowanie odzieży dla kobiet, które chcą wyrazić siebie i swoją osobowość poprzez ekspresyjne stroje.

Dzieła sztuki kupione przez firmę Lindex zostaną sprzedane podczas ekskluzywnego wernisażu w salonie Lindex w Sztokholmie. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane na rzecz inicjatywy HERproject wspierającej nisko zarabiające pracownice światowych sieci dystrybucji.

Wyjątkowa kolekcja „Art meets Fashion” będzie dostępna w wybranych sklepach i na lindex.com od 8 marca 2018 roku.

Więcej informacji oraz zdjęcia w większej rozdzielczości znajdą Państwo w części Lindex Newsroom  
Aktualności! Zapisz się na listę odbiorców informacji prasowych z Lindex i śledź nasze poczynania na portalach społecznościowych.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z: Jana Hrusovska, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex jest jednym z liderów europejskich sieci odzieżowych, posiadającym ok. 480 salonów sprzedaży w 17 krajach. Koncepcja handlowa firmy Lindex polega na oferowaniu inspirującej i dostępnej mody dla kobiet, zainteresowanych najnowszymi trendami. Asortyment firmy obejmuje kilka linii mody damskiej, dziecięcej, bielizny osobistej i kosmetyków. Czterdzieści dwa procent wyrobów firmy jest produkowanych z
wykorzystaniem źródeł odnawialnych. Lindex zobowiązał się, że do 2020 roku podwyższy ten udział do osiemdziesięciu procent. Slogan firma „We make fashion feel good” zawiera jasną deklarację, czym Lindex się zajmuje i co gwarantuje. Lindex wchodzi w skład grupy Stockmann zarejestrowanej w Finlandii. Więcej informacji można znaleźć na stronie
www.lindex.com