Holly & Whyte s/s 2014

Sukces kolekcji Lindex Holly & Whyte trwa, a wiosenna kolekcja zawiera modną klasykę z charakterystyczną nutą Holly & Whyte. Nowością tej wiosny jest to, że wiele części garderoby jest wykonanych z ekologicznej bawełny.

- Odkryliśmy naszą klientkę, a ona odkryła nas! - mówi Nina Starck, szefowa Działu Projektowania w Lindex. - Kolekcja zawiera zawsze popularne klasyczne elementy garderoby, takie jak granatowe klubowe blezery, trykotowe bluzki w paski, sukienki w kobiecym stylu lat 50. i chinosy. Tej wiosny skoncentrowaliśmy się na produkcji wielu sztuk odzieży z materiałów ekologicznych.

Lindex kupuje rocznie prawie 9 mln sztuk odzieży wykonanej z materiałów bardziej ekologicznych, które obejmują nie tylko organiczną bawełnę, ale także odzież wykonaną z tkanin, które są mniej szkodliwe dla środowiska, takich jak przetworzony poliester, poliamid, bawełna i wełna oraz Tencel®. Ta odzież jest oznaczona specjalną etykietą „Sustainable Choice” - w sklepach i na www.lindex.com

Ma to na celu dalsze zwiększanie liczby ubrań wykonanych z materiałów, które są mniej szkodliwe dla środowiska, jak np. najnowsza kolekcja Lindex bielizny dla mężczyzn, LXM, wykonanej z organicznej bawełny. Ponadto większość odzieży oferowanej najmłodszym klientom Lindex w dziale „Noworodki”, jest wykonana z bawełny organicznej. Wiele z podstawowych elementów odzieży, zarówno dla kobiet, jak i dla dzieci, również posiada oznaczenie „Sustainable Choice”.

Wiosenna kolekcja Holly & Whyte posiada mieszaną paletę kolorów, zawierającą wiele cudownie żywych barw, takich jak pomarańcz, fuksja i neonowy róż, obok klasycznego granatu, koloru kremowego i khaki. Paleta wzorów również jest mieszana: paski i kropki oraz nieco bardziej śmiałe duże motywy kwiatowe i zabawne motywy z rybami.

- Kolekcja jest łatwa do stylizacji, a tej wiosny nacisk kładziemy na talię i obcasy. Spodnie z wysoką talią i wsuniętą bluzką z trykotu lub spodnie trzy-czwarte z ładnymi detalami poniżej - mówi Nina Starck.

Więcej informacji oraz zdjęcia w większej rozdzielczości znajdą Państwo w części Lindex Newsroom  
Aktualności! Zapisz się na listę odbiorców informacji prasowych z Lindex i śledź nasze poczynania na portalach społecznościowych.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z: Jana Hrusovska, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex to jedna z wiodących europejskich sieci odzieżowych - posiada ponad 470 sklepów w 16 krajach. Nasza koncepcja biznesowa - Inspirująca moda po przystępnej cenie. Ubrania Lindex reprezentują różne koncepcje mody damskiej, mody dziecięcej oraz bielizny. Są skierowane do kobiet, które interesują się modą. Lindex jest częścią notowanej na giełdzie fińskiej grupy Stockmann. Więcej informacji znajdziesz na www.lindex.com