Jarná kolekcia Lindex sa zameriava na uvedomelé nakupovanie a viac udržateľné materiály

Jarná kolekcia švédskej značky Lindex vychádza z konceptu Váš chytrý šatník, ktorým chce spoločnosť Lindex viesť svojich zákazníkov k uvedomelejšiemu nakupovaniu a inšpirovať ich k budovaniu udržateľnejšieho šatníka, z ktorého by používali každý kus oblečenia. Kolekcia zaujme svojou ženskosťou je zložená z udržateľnejších materiálov, ako sú tencel, ľan, organická bavlna a recyklovaný polyester.

„Inšpirovaní jednoduchosťou, ktorá definuje škandinávsku módu, sme vytvorili kolekciu s nadčasovým dizajnom, ktorý budete milovať rok čo rok. Horlivo sme pracovali sme na tom, aby sme získali čo najlepšiu kombináciu materiálov z udržateľnejších materiálov, ako sú ľan, organická bavlna, tencel a recyklovaný polyester“, hovorí Pia Ekholmová, manažérka návrhárstva a predaja spoločnosti Lindex.

Kolekcia oplýva ženskosťou a ponúka rôzne siluety inšpirované funkčnými trendmi. Jemné, neutrálne tóny sú doplnené výraznými farbami, pričom prím hrá žltá farba. Charakteristickými prvkami kolekcie sú uväzovacie ramienka, riasenia a šnúrky.

„Konceptom Váš chytrý šatník chceme inšpirovať našich zákazníkov k uvedomelému nakupovaniu, čo znamená nakupovanie oblečenia, ktoré budú naozaj milovať, starať sa oň a často ho nosiť. Sústredili sme sa na vytvorenie kolekcie s udržateľnejšími materiálmi, ale tiež – a čo je snáď najdôležitejšie – na vytvorenie nadčasového dizajnu, ktorý sa dá ľahko kombinovať s ostatnými obľúbenými kúskami vášho šatníka”,  hovorí Pia Ekholmová.

Kolekcia pozostáva z 26 kúskov oblečenia a je k dispozícii online na lindex.com, a už čoskoro aj vo všetkých obchodoch Lindex Slovenská republika.

Ďalšie obrázky aktuálnej kolekcie, ako aj obrázky s vysokým rozlíšením, nájdete v Newsroom spoločnosti Lindex  
Novinky! Prihláste sa na odber tlačových správ spoločnosti Lindex a sledujte nás v sociálnych médiách

Ak chcete získať ďalšie informácie, obráťte sa, prosím, na: Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedným z popredných európskych módnych reťazcov a prevádzkuje cca 460 obchodov v 18 krajinách. Obchodným konceptom firmy Lindex je ponúkať inšpiratívnu a dostupnú módu ženám, ktoré sa o ňu zaujímajú. Sortiment firmy pozostáva z niekoľkých rôznych konceptov dámskej módy, detskej módy, spodnej bielizne a kozmetiky. Viac ako päťdesiat percent produktov firmy je vyrobených z obnoviteľných zdrojov a Lindex sa zaviazal, že do roku 2020 to bude plných 80 %. Lindex je súčasťou skupiny Stockmann registrovanej vo Fínsku. Viac informácií sa dozviete na www.lindex.com.

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion company, with approximately 460 stores in 18 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is a fully owned subsidiary of STOCKMANN plc. More information is available at www.lindex.com

Subscribe