Klienci Lindex zaokrąglają kwoty dla dostępu do czystej wody

Począwszy od 24 sierpnia, klienci dokonujący zakupów w sklepach Lindex będą mieli możliwość zaokrąglenia w górę kwoty na paragonie, na korzyść organizacji WaterAid. Zebrane pieniądze zostaną przekazane WaterAid na ważne działania mające na celu poprawę dostępu do czystej wody i urządzeń sanitarnych w najbiedniejszych społecznościach świata.

– Kwestia wody jest dla marki Lindex bardzo ważna i stanowi element naszego długofalowego zobowiązania dotyczącego zrównoważonego rozwoju. Zbieramy fundusze razem z naszymi klientami, aby wspierać WaterAid w ich bardzo ważnej pracy - mówi Sara Winroth, Manager Działu ds. zrównoważonego rozwoju w Lindex.

Dostęp do czystej wody i urządzeń sanitarnych jest prawem człowieka. Pomimo tego ponad 650 milionów ludzi na świecie nie ma dostępu do czystej wody, a niemal 2,4 mld ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Około 290 tys. dzieci umiera każdego roku na choroby wywołane przez brudną wodę i złe warunki sanitarne. To prawie 800 dzieci każdego dnia.

Każdego roku WaterAid zmienia życie milionów ludzi poprzez poprawę dostępu do czystej wody i urządzeń sanitarnych w najbiedniejszych społecznościach świata. Więcej dzieci ma szansę przeżyć okres dzieciństwa, zmniejsza się ryzyko niedożywienia, a rodziny zachowują zdrowie. Godziny przeznaczane wcześniej na gromadzenie wody można teraz poświęcić na pracę i uczęszczanie do szkoły. Dostęp do czystej wody i urządzeń sanitarnych może pomóc całym społecznościom i krajom wyłamać się z kręgu ubóstwa.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi i wdzięczni za zaangażowanie marki Lindex we wspieranie działań WaterAid. To fantastyczne, że klienci Lindex mogą teraz w łatwy sposób przyczynić się do zapewnienia dostępu do czystej wody większej liczbie ludzi. Każda przekazana kwota przyczynia się do ocalenia i zmiany życia najbiedniejszych ludzi, którzy dzisiaj muszą żyć bez tego, co my uważamy za oczywistość – czystej wody – mówi Cecilia Chatterjee-Martinsen, Sekretarz generalny ds. WaterAid w Szwecji.

Kampania rozpocznie się 24 sierpnia i potrwa do 30 sierpnia.

WaterAid to międzynarodowa organizacja działająca na rzecz świata, w którym każdy ma dostęp do czystej wody i urządzeń sanitarnych. WaterAid współpracuje z lokalnymi partnerami w zakresie zrównoważonych i długotrwałych rozwiązań, wpływając na decydentów, aby zwiększali wysiłki w kierunku zaspokojenia podstawowych potrzeb ludzi, zarówno na szczeblu krajowym, jak i globalnym. WaterAid działa w 37 krajach. Od 1981 r. umożliwiła 25 mln ludzi dostęp do czystej wody, a 24 mln do urządzeń sanitarnych. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.wateraid.org/uk.

Aby otrzymać więcej informacji, prosimy o kontakt:

Jana Hrušovská

Lindex, E-mail: jana.hrusovska@lindex.com

Lindex jest jednym z liderów europejskich sieci odzieżowych, posiadającym ok. 480 salonów sprzedaży w 17 krajach. Koncepcja handlowa firmy Lindex polega na oferowaniu inspirującej i dostępnej mody dla kobiet, zainteresowanych najnowszymi trendami. Asortyment firmy obejmuje kilka linii mody damskiej, dziecięcej, bielizny osobistej i kosmetyków. Czterdzieści dwa procent wyrobów firmy jest produkowanych z
wykorzystaniem źródeł odnawialnych. Lindex zobowiązał się, że do 2020 roku podwyższy ten udział do osiemdziesięciu procent. Slogan firma „We make fashion feel good” zawiera jasną deklarację, czym Lindex się zajmuje i co gwarantuje. Lindex wchodzi w skład grupy Stockmann zarejestrowanej w Finlandii. Więcej informacji można znaleźć na stronie
www.lindex.com

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion brands, with approximately 470 stores in 17 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is part of the Finnish-listed Stockmann Group. More information is available at www.lindex.com

Subscribe

Media

Media