Klienci Lindex zaokrąglają kwoty dla dostępu do czystej wody

Report this content

Począwszy od 24 sierpnia, klienci dokonujący zakupów w sklepach Lindex będą mieli możliwość zaokrąglenia w górę kwoty na paragonie, na korzyść organizacji WaterAid. Zebrane pieniądze zostaną przekazane WaterAid na ważne działania mające na celu poprawę dostępu do czystej wody i urządzeń sanitarnych w najbiedniejszych społecznościach świata.

– Kwestia wody jest dla marki Lindex bardzo ważna i stanowi element naszego długofalowego zobowiązania dotyczącego zrównoważonego rozwoju. Zbieramy fundusze razem z naszymi klientami, aby wspierać WaterAid w ich bardzo ważnej pracy - mówi Sara Winroth, Manager Działu ds. zrównoważonego rozwoju w Lindex.

Dostęp do czystej wody i urządzeń sanitarnych jest prawem człowieka. Pomimo tego ponad 650 milionów ludzi na świecie nie ma dostępu do czystej wody, a niemal 2,4 mld ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Około 290 tys. dzieci umiera każdego roku na choroby wywołane przez brudną wodę i złe warunki sanitarne. To prawie 800 dzieci każdego dnia.

Każdego roku WaterAid zmienia życie milionów ludzi poprzez poprawę dostępu do czystej wody i urządzeń sanitarnych w najbiedniejszych społecznościach świata. Więcej dzieci ma szansę przeżyć okres dzieciństwa, zmniejsza się ryzyko niedożywienia, a rodziny zachowują zdrowie. Godziny przeznaczane wcześniej na gromadzenie wody można teraz poświęcić na pracę i uczęszczanie do szkoły. Dostęp do czystej wody i urządzeń sanitarnych może pomóc całym społecznościom i krajom wyłamać się z kręgu ubóstwa.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi i wdzięczni za zaangażowanie marki Lindex we wspieranie działań WaterAid. To fantastyczne, że klienci Lindex mogą teraz w łatwy sposób przyczynić się do zapewnienia dostępu do czystej wody większej liczbie ludzi. Każda przekazana kwota przyczynia się do ocalenia i zmiany życia najbiedniejszych ludzi, którzy dzisiaj muszą żyć bez tego, co my uważamy za oczywistość – czystej wody – mówi Cecilia Chatterjee-Martinsen, Sekretarz generalny ds. WaterAid w Szwecji.

Kampania rozpocznie się 24 sierpnia i potrwa do 30 sierpnia.

WaterAid to międzynarodowa organizacja działająca na rzecz świata, w którym każdy ma dostęp do czystej wody i urządzeń sanitarnych. WaterAid współpracuje z lokalnymi partnerami w zakresie zrównoważonych i długotrwałych rozwiązań, wpływając na decydentów, aby zwiększali wysiłki w kierunku zaspokojenia podstawowych potrzeb ludzi, zarówno na szczeblu krajowym, jak i globalnym. WaterAid działa w 37 krajach. Od 1981 r. umożliwiła 25 mln ludzi dostęp do czystej wody, a 24 mln do urządzeń sanitarnych. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.wateraid.org/uk.

Aby otrzymać więcej informacji, prosimy o kontakt:

Jana Hrušovská

Lindex, E-mail: jana.hrusovska@lindex.com

Lindex jest jednym z liderów europejskich sieci odzieżowych, posiadającym ok. 480 salonów sprzedaży w 17 krajach. Koncepcja handlowa firmy Lindex polega na oferowaniu inspirującej i dostępnej mody dla kobiet, zainteresowanych najnowszymi trendami. Asortyment firmy obejmuje kilka linii mody damskiej, dziecięcej, bielizny osobistej i kosmetyków. Czterdzieści dwa procent wyrobów firmy jest produkowanych z
wykorzystaniem źródeł odnawialnych. Lindex zobowiązał się, że do 2020 roku podwyższy ten udział do osiemdziesięciu procent. Slogan firma „We make fashion feel good” zawiera jasną deklarację, czym Lindex się zajmuje i co gwarantuje. Lindex wchodzi w skład grupy Stockmann zarejestrowanej w Finlandii. Więcej informacji można znaleźć na stronie
www.lindex.com

Subscribe

Media

Media