Klienci Lindex zebrali 87 000 euro na dostęp do czystej wody

Przez tydzień klienci Lindex robili zakupy, by zbierać pieniądze na WaterAid. Zebrane pieniądze zostaną przekazane WaterAid na ważne działania mające na celu poprawę dostępu do czystej wody i urządzeń sanitarnych w najbiedniejszych społecznościach świata.

Ambasador WaterAid Jan Eliasson powiedział kiedyś, że wspólne działanie to najważniejsze słowo na świecie. To dzięki wspólnemu działaniu możemy stworzyć lepszy świat. "Dlatego chciałabym podziękować pracownikom Lindex oraz klientom, którzy wpłacali pieniądze. Razem zapewnimy dostęp do czystej wody oraz lepszą przyszłość dla wielu osób".powiedziała Cecilia Chatterjee-Martinse, Secretarz Generalny w WaterAid Szwecja.   

Kampania trwała od 24 do 30 sierpnia 2017. Klienci wpłacali zazwyczaj po 0.9 euro. Ostatecznie zebrano kwotę w wysokości 87 000 euro, ukazując, że liczy się nawet najmniejsza wpłacona suma.

"Chciałabym podziękować klientom oraz pracownikom Lindex za zaangażowanie oraz umożliwienie dostępu do czystej wody większej liczbie osób na całym świecie. Zagadnienie dostępu do czystej wody jest dla nas niezwykle ważne i jestem dumna, że możemy wesprzeć WaterAid w ich działaniach". powiedziała Elisabeth Peregi, tymczasowy prezes Lindex.

Dostęp do czystej wody i urządzeń sanitarnych jest prawem człowieka. Pomimo tego ponad 650 milionów ludzi na świecie nie ma dostępu do czystej wody, a niemal 2,4 mld ludzi nie ma dostępu do odpowiednich urządzeń sanitarnych. Około 290 tys. dzieci umiera każdego roku na choroby wywołane przez brudną wodę i złe warunki sanitarne. To prawie 800 dzieci każdego dnia.

Każdego roku WaterAid zmienia życie milionów ludzi poprzez poprawę dostępu do czystej wody i urządzeń sanitarnych w najbiedniejszych społecznościach świata. Więcej dzieci ma szansę przeżyć okres dzieciństwa, zmniejsza się ryzyko niedożywienia, a rodziny zachowują zdrowie. Godziny przeznaczane wcześniej na gromadzenie wody można teraz poświęcić na pracę i uczęszczanie do szkoły. Dostęp do czystej wody i urządzeń sanitarnych może pomóc całym społecznościom i krajom wyłamać się z kręgu ubóstwa.

WaterAid to międzynarodowa organizacja działająca na rzecz świata, w którym każdy ma dostęp do czystej wody i urządzeń sanitarnych. WaterAid współpracuje z lokalnymi partnerami w zakresie zrównoważonych i długotrwałych rozwiązań, wpływając na decydentów, aby zwiększali wysiłki w kierunku zaspokojenia podstawowych potrzeb ludzi, zarówno na szczeblu krajowym, jak i globalnym. WaterAid działa w 35 krajach. Od 1981 r. umożliwiła 27 milionom ludzi dostęp do czystej wody, a 27 milionom do urządzeń sanitarnych. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.wateraid.org/uk.

Aby otrzymać więcej informacji, prosimy o kontakt:

Jana Hrušovská

Lindex, E-mail: jana.hrusovska@lindex.com

Lindex jest jednym z liderów europejskich sieci odzieżowych, posiadającym ok. 480 salonów sprzedaży w 17 krajach. Koncepcja handlowa firmy Lindex polega na oferowaniu inspirującej i dostępnej mody dla kobiet, zainteresowanych najnowszymi trendami. Asortyment firmy obejmuje kilka linii mody damskiej, dziecięcej, bielizny osobistej i kosmetyków. Czterdzieści dwa procent wyrobów firmy jest produkowanych z
wykorzystaniem źródeł odnawialnych. Lindex zobowiązał się, że do 2020 roku podwyższy ten udział do osiemdziesięciu procent. Slogan firma „We make fashion feel good” zawiera jasną deklarację, czym Lindex się zajmuje i co gwarantuje. Lindex wchodzi w skład grupy Stockmann zarejestrowanej w Finlandii. Więcej informacji można znaleźć na stronie
www.lindex.com

Subscribe

Media

Media