Kobiety jednoczą Lindex i Matthew Williamsona

Brytyjski projektant mody Matthew Williamson projektuje unikalną kolekcję jesienną dla Lindex.

Kolekcja, która ma pojawić się 4 października, stanowi część kampanii Różowej Wstążki Towarzystwa ds. Walki z Rakiem, podczas której 10% dochodu ze sprzedaży przeznacza się na walkę z rakiem piersi.

Światowej sławy projektant Matthew Williamson, pracował z Lindex nad tym, aby wprowadzić swoją bardzo rozpoznawalną estetykę do unikalnej kolekcji mody. Mistrz nadruków, zdobień i kalejdoskopowych barw, brytyjski projektant wcielił swoje najważniejsze cechy w kolekcję eleganckich i kobiecych ubrań.

Absolwent prestiżowej szkoły Central Saint Martins College w Londynie, Matthew Williamson, zaprezentował swoją pierwszą kolekcję w 1997 roku i od tego czasu buduje luksusową markę, która ma sklepy w Londynie, Dubaju i Katarze oraz 170 dystrybutorów na całym świecie.

„To wspaniałe uczucie pracować z ekscytującą, międzynarodową firmą z branży mody. Współpraca daje mi możliwość dotarcia do nowej grupy kobiet świadomych mody.“ mówi Matthew Williamson.

Kierownik Działu Projektowania w Lindex, Nina Starck, dodaje „Jesteśmy bardzo podekscytowani i dumni z naszej współpracy z Matthew Williamsonem, który jest nagradzanym i uznanym w świecie projektantem o bardzo charakterystycznym i porywającym poczuciu splendoru. Pracowaliśmy nad stworzeniem przystępnej kolekcji, którą mogą nosić wszystkie kobiety.“

Kolekcja łączy obie marki, aby wspólnie mogły wspierać kampanię Różowej Wstążki. Firma Lindex była dumnym sponsorem Fundacji na Rzecz Walki z Rakiem w Szwecji oraz podobnych organizacji na 16 innych rynkach, przez ponad 10 lat. Wsparcie to jest kontynuowane poprzez przekazywanie 10% dochodu ze sprzedaży tej kolekcji na walkę z rakiem piersi.

Matthew Williamson komentuje: „Jako dla projektanta, zawsze było dla mnie ważne, aby moje projekty sprawiały, że kobiety czują się piękne i pewne siebie. Kocham kobiety, one zawsze mnie inspirowały, więc jestem zachwycony faktem, że ta kolekcja może wspierać taki szlachetny cel.“
 
Unikalna kolekcja składa się z odzieży i dodatków dla kobiety świadomej mody oraz odzieży dla młodych wielbicielek mody. Będzie dostępna w wybranych sklepach Lindex oraz na www.lindex.com.

Poznaj Matthew Williamsona i jego „poczucie stylu“

Więcej informacji oraz zdjęcia w większej rozdzielczości znajdą Państwo w części Lindex Newsroom  
Aktualności! Zapisz się na listę odbiorców informacji prasowych z Lindex i śledź nasze poczynania na portalach społecznościowych.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z: Jana Hrusovska, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex to jedna z wiodących europejskich sieci odzieżowych - posiada ponad 470 sklepów w 16 krajach. Nasza koncepcja biznesowa - Inspirująca moda po przystępnej cenie. Ubrania Lindex reprezentują różne koncepcje mody damskiej, mody dziecięcej oraz bielizny. Są skierowane do kobiet, które interesują się modą. Lindex jest częścią notowanej na giełdzie fińskiej grupy Stockmann. Więcej informacji znajdziesz na www.lindex.com

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion company, with approximately 460 stores in 18 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels, franchise and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is a fully owned subsidiary of STOCKMANN plc. More information is available at www.lindex.com

Subscribe

Media

Media