Kolekcia Even Better Denim je ďalším krokom spoločnosti Lindex na dráhe k trvalej udržateľnosti

Spoločnosť Lindex uviedla na trh nové štýly Even Better Denim vyrobené z recyklovanej bavlny. Tieto štýly sú dôkazom, že spoločnosť Lindex podnikla ďalší krok na dráhe k ešte udržateľnejšej džínsovine..

Nové štýly Even Better Denim spoločnosti Lindex v ženskej a detskej móde sú vyrobené z udržateľnejšej bavlny a recyklovanej  bavlny z dodávateľského reťazca. Tieto štýly sa taktiež farbia v čistejšom a udržateľnejšom procese, v ktorom sa využívajú zdroje efektívnejšie. Použité zipsy, gombíky, štítky a iné detaily sú s najvyšším možným stupňom trvalej udržateľnosti, aké spoločnosť Lindex našla na trhu.  

„Tešíme sa z ďalšieho kroku na dráhe k znižovaniu nášho vplyvu na životné prostredie a uzatvoreniu kruhu. Staré odevy, ktoré by bežne putovali do odpadu, boli použité na výrobu nových štýlov Even Better Denim. Tým sa nám darí redukovať používanie nových materiálov a dosahovať úspory na spotrebe vody a energie vo výrobe,“ hovorí Sara Winrothová, manažérka trvalej udržateľnosti v spoločnosti Lindex. 

Spoločnosť Lindex sa v roku 2014 vydala na dráhu výroby džínsoviny trvalo udržateľnejším spôsobom. Spoločnosť dosiahla významné pokroky a v súčasnosti sa 100 % odevov z džínsoviny vyrába v spoločnosti Lindex z udržateľnejšej bavlny a udržateľnejšími procesmi, v ktorých sa spotrebúva až o 45 % menej vody a 27 % menej energie. Spoločnosť Lindex sa snaží štýlmi Even Better Denim ešte viac rozšíriť svoj sortiment odevov z džínsoviny prostredníctvom hľadania inovácií a skúmania nových riešení. Cieľom iniciatívy Even Better Denim je nájsť zlepšenia, ktoré môžu byť časom implementované do celého sortimentu odevov z džínsoviny spoločnosti Lindex.  

Štýly Even Better Denim sa začnú predávať vo všetkých predajniach Lindex a na lindex.com od 42. týždňa 

Ďalšie obrázky aktuálnej kolekcie, ako aj obrázky s vysokým rozlíšením, nájdete v Newsroom spoločnosti Lindex  
Novinky! Prihláste sa na odber tlačových správ spoločnosti Lindex a sledujte nás v sociálnych médiách

Ak chcete získať ďalšie informácie, obráťte sa, prosím, na: Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedným z popredných európskych módnych reťazcov a prevádzkuje cca 480 obchodov v 17 krajinách. Obchodným konceptom firmy Lindex je ponúkať inšpiratívnu a dostupnú módu ženám, ktoré sa o ňu zaujímajú. Sortiment firmy pozostáva z niekoľkých rôznych konceptov dámskej módy, detskej módy, spodnej bielizne a kozmetiky. Viac ako päťdesiat percent produktov firmy je vyrobených z obnoviteľných zdrojov a Lindex sa zaviazal, že do roku 2020 to bude plných 80 %. Komunikačný koncept „We make fashion feel good“ jasne vyjadruje, čo Lindex robí a za čím si stojí. Lindex je súčasťou skupiny Stockmann registrovanej vo Fínsku. Viac informácií sa dozviete na www.lindex.com.

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion company, with approximately 460 stores in 18 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels, franchise and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is a fully owned subsidiary of STOCKMANN plc. More information is available at www.lindex.com

Subscribe

Media

Media