Kolekcja Lindex Tomorrow 2017 autorstwa Evelin Kägo

Report this content

Lindex ma przyjemność ogłosić, że Evelin Kägo zdobyła główną nagrodę Lindex za najlepszy pomysł na projekt. Ukoronowaniem tego zwycięstwa będzie premiera kolekcji Tomorrow, przygotowanej we współpracy ze Szwedzką Szkołą Włókienniczą w ramach wspierania początkujących projektantów.

– To cudowne uczucie zdobyć nagrodę Lindex za najlepszy pomysł na projekt. Najważniejsze w tej kolekcji jest powiązanie w ubraniach warstw dzianin i tkanin drukowanych, jak również sprawdzenie jak kolory wpływają na siebie nawzajem. Współpraca z Lindex daje mi możliwość pracy nad własnymi projektami na większą skalę oraz zaprezentowania moich prac znacznie szerszej publiczności – mówi Evelin Kägo.

Ubrania z kolekcji Tomorrow są energetyczne i obszerne oraz zachowują delikatną równowagę między tkaninami przezroczystymi i kryjącymi. Wyglądają eksperymentalnie, artystycznie i kolorowo. Kolekcja składa się z pięciu unikalnych elementów garderoby, które można łączyć lub nosić osobno.

Koncepcja kolekcji Tomorrow narodziła się ze sponsoringu firmy Lindex dla Szwedzkiej Szkoły Włókienniczej – uczelni, która nie tylko kształci, ale też prowadzi badania z zakresu branży tekstylnej i projektowania. Lindex wspiera edukację swoją wiedzą z zakresu procesu projektowania oraz profesjonalizmem z perspektywy handlu detalicznego, a ponadto jest głównym sponsorem dyplomowego pokazu mody. Celem inicjatywy jest wspieranie początkujących projektantów, a wybrany zwycięzca otrzymuje stypendium w wysokości 50 tys. koron oraz możliwość tworzenia unikalnych kolekcji wraz z marką Lindex.

Kolekcja Lindex Tomorrow autorstwa Evelin Kägo zostanie 10 lutego wprowadzona do sprzedaży w wybranych sklepach Lindex w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Estonii, Czechach i Słowacji oraz na lindex.com.

Więcej informacji oraz zdjęcia w większej rozdzielczości znajdą Państwo w części Lindex Newsroom  
Aktualności! Zapisz się na listę odbiorców informacji prasowych z Lindex i śledź nasze poczynania na portalach społecznościowych.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z: Jana Hrusovska, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex jest jednym z liderów europejskich sieci odzieżowych, posiadającym ok. 480 salonów sprzedaży w 17 krajach. Koncepcja handlowa firmy Lindex polega na oferowaniu inspirującej i dostępnej mody dla kobiet, zainteresowanych najnowszymi trendami. Asortyment firmy obejmuje kilka linii mody damskiej, dziecięcej, bielizny osobistej i kosmetyków. Czterdzieści dwa procent wyrobów firmy jest produkowanych z
wykorzystaniem źródeł odnawialnych. Lindex zobowiązał się, że do 2020 roku podwyższy ten udział do osiemdziesięciu procent. Slogan firma „We make fashion feel good” zawiera jasną deklarację, czym Lindex się zajmuje i co gwarantuje. Lindex wchodzi w skład grupy Stockmann zarejestrowanej w Finlandii. Więcej informacji można znaleźć na stronie
www.lindex.com

Subscribe