Kolekcja TOMORROW by Emma Lindqvist dla Lindex

Podczas tygodnia mody Mercedes-Benz Fashion Week, który odbył się w tym roku w Sztokholmie, projektantkę Emmę Lindqvist ogłoszono zdobywczynią nagrody Lindex dla projektanta za najlepszy pomysł na projekt i kolekcję. Nagrodę stanowi możliwość zaprojektowania kolekcji dla Lindex oraz 50 tys. koron.

Emma jest absolwentką Wydziału Mody Szwedzkiej Szkoły Włókienniczej - programu sponsorowanego przez Lindex - i jako pierwsza otrzymała tę nagrodę.

- To wspaniałe uczucie otrzymać szansę, aby robić to razem z Lindex. To była intensywna i pouczająca jesień. Opracowaliśmy kilka ubrań z kolekcji przygotowanej na zakończenie moich studiów i przerobiliśmy je na potrzeby produkcji, zgodnie z wszystkimi wymogami. Oczywiście to wielka różnica odwiedzić fabrykę w Turcji i zobaczyć ukończoną kolekcję, gdy jest się przyzwyczajonym do robienia wszystkiego samemu, a efekt końcowy był naprawdę niesamowity - mówi Emma Lindqvist.

Kolekcja TOMORROW by Emma Lindqvist jest oparta na jej kolekcji dyplomowej 5-i-9. Składa się z 10 sztuk odzieży z różnymi nadrukami - od kolorowych pikseli po bardziej graficzne, czarno-białe motywy. Punktem wyjścia jest sitodruk oraz sposób, w jaki można komponować motywy, drukując różne kolory na przejrzystych warstwach.

- Gdy różne warstwy nakładają się jedna na drugą, tworzą trójwymiarową głębię. Ważne dla mnie było zachowanie jej również w kolekcji dla Lindex. Dla mnie to połączenie różnych nadruków sprawia, że kolekcja jest interesująca i pozwala na dopasowanie odzieży. Im więcej nadruków, tym lepiej! - mówi Emma Lindqvist.

Dyrektor Działu Projektowania w Lindex, Nina Starck, która zasiada w jury wraz z kierownictwem Działów Zakupów i Projektowania, wierzy w zachęcanie i wspieranie nowych talentów w branży projektowania mody. Ta nagroda oznacza dla Lindex początek współpracy z nowymi projektantami i twórcami.

- Oglądanie dyplomowych projektów studentów zawsze jest ekscytujące. Oni nie działają w oparciu o te same kryteria, co uznane marki. Mają kuszące poczucie wolności i znajduje są wśród nich niewiarygodna liczba wielkich talentów. U Emmy bardzo spodobały się nam fantastyczne nadruki oraz pewność w kolorze, którą przeniosła do swojej kolekcji dla Lindex - mówi Nina Starck.

Kolekcja TOMORROW by Emma Lindqvist znajdzie się w sprzedaży na lindex.com 27 stycznia, a w wybranych sklepach w Szwecji, Norwegii i Finlandii 29 stycznia 2014 r.

Więcej informacji oraz zdjęcia w większej rozdzielczości znajdą Państwo w części Lindex Newsroom  
Aktualności! Zapisz się na listę odbiorców informacji prasowych z Lindex i śledź nasze poczynania na portalach społecznościowych.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z: Jana Hrusovska, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex to jedna z wiodących europejskich sieci odzieżowych - posiada ponad 470 sklepów w 16 krajach. Nasza koncepcja biznesowa - Inspirująca moda po przystępnej cenie. Ubrania Lindex reprezentują różne koncepcje mody damskiej, mody dziecięcej oraz bielizny. Są skierowane do kobiet, które interesują się modą. Lindex jest częścią notowanej na giełdzie fińskiej grupy Stockmann. Więcej informacji znajdziesz na www.lindex.com

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion brands, with approximately 470 stores in 17 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is part of the Finnish-listed Stockmann Group. More information is available at www.lindex.com