Lindex a Matthewa Williamsona spojili ženy


 

Britský módny návrhár Matthew Williamson navrhuje pre spoločnosť Lindex unikátnu jesennú kolekciu. Dizajnová kolekcia, ktorá bude uvedená 4. októbra, je súčasťou kampane ,,Rosa bandet,, (Ružová stužka) Nadácie proti rakovine, v rámci ktorej ide 10 % predaja kolekcie na boj s rakovinou prsníka.

Svetovo renomovaný dizajnér Matthew Williamson pri spolupráci so spoločnosťou Lindex dodal unikátnej dizajnovej kolekcii zrejmú a charakteristickú estetiku. Britský dizajnér je majster potlače, ozdôb a kaleidoskopických farieb a svoj charakteristický punc začlenil aj do kolekcie kultivovaných a ženských kúskov pre ženy.

Matthew Williamson vyštudoval prestížnu univerzitu Central Saint Martins College v Londýne a svoju prvú kolekciu predstavil v roku 1997. Odvtedy budoval luxusnú značku, ktorá má obchody v Londýne, Dubaji,Katare a ďalších 170 predajcov na celom svete.

„Je to úžasný a vzrušujúci pocit pracovať pre túto medzinárodnú módnu spoločnosť. Táto spolupráca mi dáva príležitosť osloviť novú skupinu žien, ktoré sa zaujímajú o módu a módne trendy,“ povedal Matthew Williamson.

Riaditeľka dizajnu spoločnosti Lindex, Nina Starck dodáva „Sme nadšení a hrdí na to, že spolupracujeme s Matthewom Williamsonom, ktorý dostal mnoho ocenení a je medzinárodne uznávaným dizajnérom so svojím veľmi charakteristickým a odvážnym zmyslom pre kúzelný pôvab. Snažili sme sa vytvoriť dostupnú kolekciu, ktorú môžu nosiť všetky ženy.“

Dizajnová kolekcia spája obe značky a podporuje kampaň Ružová stužka. Spoločnosť Lindex je už 10 rokov hrdým sponzorom Nadácie proti rakovine prsníka vo Švédsku a podobných organizácií na 16 iných trhoch, kde spoločnosť pôsobí. Táto podpora pokračuje, pričom 10 % z predaja tejto kolekcie bude venovaných na boj proti rakovine prsníka.

Matthew Williamson dodáva „Pre mňa ako dizajnéra bolo vždy veľmi dôležité, že práve vďaka mojej kolekcií sa môžu ženy cítiť krajšie a sebaistejšie. Mám ženy rád a vždy ma inšpirovali, takže som nadšený, že táto kolekcia môže podporovať taký záslužný účel.“
 
Unikátna dizajnová kolekcia pozostáva z odevov a doplnkov pre ženy zaujímajúce sa o módu a módne trendy a niekoľkých kúskov pre mladé slečny a bude dostupná vo vybraných predajniach Lindex a v online predajni na stránke www.lindex.com od 4.októbra.

Na Slovensku bude kolekcia dostupná v predajni Lindex, OC Polus Bratislava a online na www.lindex.com. Výťažok z predaja poputuje aj tento rok na podporu Ligy proti rakovine, Klubu Venuša, ktorý sa bojom proti rakovine prsníka zaoberá.

Spoznajte Matthewa Williamsona a jeho „zmysel pre štýl“

Ďalšie obrázky aktuálnej kolekcie, ako aj obrázky s vysokým rozlíšením, nájdete v Newsroom spoločnosti Lindex  
Novinky! Prihláste sa na odber tlačových správ spoločnosti Lindex a sledujte nás v sociálnych médiách

Ak chcete získať ďalšie informácie, obráťte sa, prosím, na: Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedným z popredných európskych módnych reťazcov s viac ako 470 obchodmi na 16 trhoch. Našou obchodnou koncepciou je ponúkať inšpirujúcu a cenovo dostupnú módu. Sortiment výrobkov spoločnosti Lindex zahŕňa celý rad módnych koncepcií v oblasti dámskych odevov, detských odevov a spodného prádla pre ženy, ktoré sa zaujímajú o módu. Spoločnosť Lindex je súčasťou skupiny Stockmann uvedenej na zozname fínskych spoločností. Na Slovensku nájdete Lindex aktuálne v 4 predajniach: OC Polus Bratislava, OC Mlyny Nitra, OC Laugarício Trenčín, OC Mirage Žilina, alebo v internetovej predajni na stránkach www.lindex.com Viac informácií o aktuálnej kolekcií Lindex,  nájdete na www.lindex.com

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion brands, with approximately 470 stores in 17 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is part of the Finnish-listed Stockmann Group. More information is available at www.lindex.com

Subscribe

Media

Media