Lindex astub sammu ringmajanduse suunas ja avab kasutatud riiete osakonna

Report this content

Lindex avab kasutatud riiete osakonna, mis on osa moeettevõtte ringmajanduse strateegiast ja jätkusuutlikkuse lubadusest muuta maailm tulevaste põlvkondade jaoks paremaks. Uue ringmajanduse ärimudeli käivitamisega astub Lindex koos oma klientidega olulise sammu, et pikendada riiete eluiga.

 

„Kliima ei oota ning üks olulisematest asjadest, mida peame oma tuleviku jaoks tegema, on loodusressursside säästmine ja toodete eluea pikendamine. Praegu veedavad paljud riided suurema osa oma elueast kapis rippudes, ilma et neid kasutataks. Soovime Lindexis oma kliente julgustada muutuses osalema ja teha see nende jaoks lihtsamaks. Meie kasutatud riiete osakond annab klientidele võimaluse loovutada riideid, mida enam ei kanta, ja osta varem kellegi poolt armastatud esemeid. See on ringmajanduse ärimudel, mis pikendab meie riiete eluiga ja täiustab meie üldist pakkumist, et vastata klientide vajadustele nii täna kui ka homme. See on võit nii kliendile kui ka kliimale,“ ütleb Lindexi jätkusuutlikkuse juht Anna-Karin Dahlberg.

Pilootprojektina käivitas Lindex Rootsis tagasivõtmisprogrammi beebide ja laste üleriietele, kus kliendid saavad loovutatud riiete eest preemiat. Kogutud riideid müüakse seejärel valitud Lindexi kauplustes Rootsis. Lindexi eesmärk on luua kontseptsioon, mis on lihtne, mänguline ja kättesaadav, ning pilootprojekt on välja töötatud osana projektist Switching Gear koos Circle Economyga. Lindex katsetab uut ringimajanduslikku lähenemist ka juba kauplustes oleva tekstiilikollektsiooniga. Koostöös kohaliku partneriga müüakse klientide loovutatud naisteriiete valikut Norra uusimas Lindexi kaupluses Oslo Byporten. Kureeritud kasutatud riiete osakond hõlmab pikaajalisi lemmikriideid Lindexi kollektsioonidest ja koostöid disaineritega.

Lisaks klientidele uut tüüpi teenuste pakkumisele annab pilootprojekt Lindexile väärtuslikke teadmisi ärimudeli skaleerimise ja tootevaliku pikaealisuse täiustamise jaoks.

Ringmajanduse ärimudeli katsetamine on oluline osa Lindexi ringmajanduslikust muutumisest ja kliimaga seotud eesmärgi saavutamisest: vähendada 2030. aastaks kogu oma väärtusahela süsinikdioksiidi heidet 50% võrra.

Lisateabe saamiseks võtke ühendust:

Kaisa Vaher
PR & Communication Executive
Tel: +372 5695 1633
E-mail: 
Kaisa.Vaher@lindex.com

Lindex on oma 460 kauplusega 19 turul ja veebimüügiga läbi kolmandate osapoolte kogu maailmas Euroopa üks juhtivaid moekette. Lindexi ärikontseptsioon on pakkuda moeteadlikele naistele inspireerivat ja tasukohast moodi. Kaubavalik sisaldab erinevaid naiste- ja lasterõivaste kollektsioone, aluspesu ja kosmeetikat. Lindex on kasvamas, seda nii oma kanalites kui ka koos ülemaailmse moe platvormiga. Lindex´i jätkusuutlik lubadus on teha muudatus järgmise generatsiooni jaoks - inspireerides naisi, austades planeeti ning pidades kinni inimõigustest. Lindex on Soome börsil noteeritud Stockmann grupi tütarettevõte. Täpsemat teavet leiate veebilehelt http://lindex.com/ee

Subscribe

Media

Media