Lindex avaldab 2020. aasta jätkusuutlikkuse aruande

Report this content

Täna avaldatakse Lindexi 2020. aasta jätkusuutlikkuse aruanne. Moefirma avaldab aruande aasta kohta, mille iseloomustavateks märksõnadeks on ülemaailmne koroonaviiruse pandeemia, inimeste tervis ja turvalisus ning märkimisväärsed edusammud Lindexi jätkusuutlikkuse eesmärkide saavutamises, et muuta maailm tulevaste põlvkondade jaoks paremaks.

„Eelmisele aastale tagasi mõeldes olen uhke, et jäime Lindexis truuks oma väärtusele ning jätkasime võetud kohustuste täitmist ja eetilisel viisil tegutsemist. Puutusime kõikides oma tegevustes kokku enneolematute väljakutsetega, tehes samal ajal tööd selle nimel, et kaitsta meie töötajate ja ülemaailmsesse väärtusahelasse kuuluvate inimeste tervist ja heaolu. Mõeldes nendele õppetundidele, arengule ja heitlustele, millega ülemaailmse kogukonnana kokku puutusime, tuleb tõdeda, et kriisidel on ainulaadne võime tuua esile nii tugevusi kui ka nõrkusi. Usun, et mõistame Lindexis järjest paremini, kes me ettevõttena oleme, mille eest me seisame ja millisel suunal tahame olla tööstuse esirinnas. Nüüd on aeg võtta omaks uuendusi ja kasutada seda võimalust, et luua tahtlikult uus normaalsus, mida kõik sooviksime näha: moetööstus, mis on vastupidav, võimestav, taastav ja tõeliselt jätkusuutlik,“ ütleb Susanne Ehnbåge, Lindexi tegevdirektor.

Jätkusuutlikkuse aruandes võtab Lindex kokku 2020. aasta ja kirjeldab arenguid ja väljakutseid, sealhulgas seda, kuidas moefirma pandeemiaga toime on tulnud. Mõned 2020. aasta tipphetked on järgmised.

  • Lindex täitis oma kohustust tegeleda vastutustundlike ostupraktikatega ning ei tühistanud pandeemia ajal järsult ühtegi tellimust, tehes varustajatega koostööd, et ükski töötaja ei jääks pandeemia tõttu tööta.
  • 2020. aasta lõpuks õnnestus Lindexil taaskasutada 100 protsenti kasutamata jäänud kangast, mis pärines pandeemia algusest, luues 700 000 riideeset kangast, mis oleks muul juhul võinud minna raisku.
  • Lindex jõudis 119 000 inimeseni – kellest 70 000 on naised – Bangladeshis, Myanmaris ja Indias oma algatusega WE Women, millega moefirma seisab sooliselt võrdsemate ja kaasavamate töökohtade eest oma väärtusahelas.
  • Lindex ületas kõik inimeste arvule seatud eesmärgid koostöös organisatsiooniga WaterAid seoses puhta joogivee, kanalisatsiooni ja hariduse kättesaadavuse parandamisega.
  • Lindex mängis suurt rolli uue Closely-nimelise brändi turule toomisel, mis on eeskujuks süsinikdioksiidiheitega seotud tegevustes.
  • Lindex algatas projekti Switching Gear raames kasutatud lasteriiete müügi.
  • Lindex jõudis 2020. aasta moe läbipaistvuse indeksis järjestatud ülemaailmsete moebrändide seas parima 10 protsendi hulka.
  • Lindex käivitas kemikaalide haldamise platvormi The Bhive® 43 tehases viies riigis.
  • Lindex suurendas orgaanilise puuvilla osakaalu 80 protsendini kogu puuvillakasutusest ja suurendas ümbertöödeldud või jätkusuutlikumalt hangitavate materjalide osakaalu 68 protsendini.

Lindexi 2020. aasta jätkusuutlikkuse aruanne on saadaval siin.

Lisateabe saamiseks võtke ühendust:

Kaisa Vaher
PR & Communication Executive
Tel: +372 5695 1633
E-mail: 
Kaisa.Vaher@lindex.com

Lindex on oma 460 kauplusega 18 turul Euroopa üks juhtivaid moekette. Lindexi ärikontseptsioon on pakkuda moeteadlikele naistele inspireerivat ja tasukohast moodi. Kaubavalik sisaldab erinevaid naiste- ja lasterõivaste kollektsioone, aluspesu ja kosmeetikat. Lindex on kasvamas, seda nii oma kanalites kui ka koos ülemaailmse moe platvormiga. Lindex´i jätkusuutlik lubadus on teha muudatus järgmise generatsiooni jaoks - inspireerides naisi, austades planeeti ning pidades kinni inimõigustest. Lindex on Soome börsil noteeritud Stockmann grupi tütarettevõte. Täpsemat teavet leiate veebilehelt http://lindex.com/ee

Subscribe

Media

Media