Lindex dziękuje klientom za datki w akcji WaterAid

Dziś Lindex ogłasza, że dzięki swoim klientom zebrał 3 365 482 PLN w akcji WaterAid w ramach wiosennej kampanii #superrolemodel.

- Jestem dumny z ważnego partnerstwa Lindex z WaterAid i wdzięczny za to, że z pomocą naszych klientów możemy wnieść wkład w ich ważne działania na rzecz poprawy dostępu do bezpiecznych źródeł wody w najbiedniejszych społecznościach na świecie - mówi Ingvar Larsson, dyrektor generalny Lindex.

Kampania #superrolemodel jest prezentowana przez supermodelki: Christy Turlington Burns, Liyę Kebede i Toni Garrn, które oprócz tego że są prestiżowymi modelkami, zaprezentowały również ogromne zaangażowanie w problemy otaczającego świata, powołując do życia organizacje Every Mother Counts, Liya Kebede Foundation oraz Plan International-Because I am a Girl. W ramach kampanii Lindex wspiera ich działalność charytatywną poprzez przekazanie wszystkich zysków ze sprzedaży limitowanej edycji t-shirtów #superrolemodel.

Ponadto marka Lindex okazała wsparcie dla WaterAid poprzez akcję „zaokrąglania”, przeprowadzoną w sklepach. Podczas kilku wydarzeń sklepowych marka Lindex przekazała 10% dochodów z całej sprzedaży, a na dodatek klienci byli nakłaniani do nominowania własnych modelek #superrolemodels na Instagramie, co oznaczało datek w wysokości 1 EUR za każdą nominację.

Odpowiedzialna gospodarka wodna ma dla Lindex duże znaczenie. Wspieranie zobowiązań WaterAid, w celu zapewnienia poprawy warunków sanitarnych w najbardziej dotkniętych społecznościach na świecie, to naturalne rozszerzenie zaangażowania społecznego marki Lindex.

Fakty o WaterAid
WaterAid to międzynarodowa, niezależna organizacja, która działa na rzecz poprawy warunków życia poprzez zwiększenie dostępu do bezpiecznych źródeł wody w najbiedniejszych społecznościach świata. Od roku 2014 marka Lindex jest partnerem organizacji WaterAid, która działa na 26 terytoriach na całym świecie. Jest to część długofalowego zobowiązania dotyczącego zrównoważonego rozwoju, w dużej mierze dlatego, że produkcja tekstyliów zużywa duże ilości wody i jest warunkiem koniecznym dla naszej działalności, a głównie dlatego, że dostęp do czystej wody jest niezbędny dla ludzkiego życia.

Aby otrzymać więcej informacji, prosimy o kontakt:

Jana Hrušovská

Lindex, E-mail: jana.hrusovska@lindex.com

Lindex to jedna z wiodących europejskich sieci odzieżowych - posiada ponad 480 sklepów w 16 krajach. Nasza koncepcja biznesowa - Inspirująca moda po przystępnej cenie. Ubrania Lindex reprezentują różne koncepcje mody damskiej, mody dziecięcej oraz bielizny. Są skierowane do kobiet, które interesują się modą. Lindex jest częścią notowanej na giełdzie fińskiej grupy Stockmann. Więcej informacji znajdziesz na www.lindex.com

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion company, with approximately 460 stores in 18 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is a fully owned subsidiary of STOCKMANN plc. More information is available at www.lindex.com

Subscribe

Media

Media