Lindex ja WaterAid käivitavad naisi ja vett väärtustava projekti Myanmaris

Report this content

Lindex ja WaterAid käivitavad ühisprojekti, mille eesmärkideks on puhta joogivee ja kanalisatsiooni kättesaadavamaks muutmine ning paranenud hügieen Myanmaris. Projekti eesmärk on võimestada naisi ja tüdrukuid kogukondades, kus elavad tekstiilitöölised, ning see on jätk Lindexi ja WaterAidi käimasolevale ja mõjukale koostööle Bangladeshis.

Kaheaastase projekti jooksul tuuakse Myanmari Yangooni kogukondadesse ja koolidesse puhta joogivee varustus ja paigaldatakse korralikud tualetid. Projekti oluline osa on naiste motiveerimine ja kaasamine, et nad jagaksid oma teadmisi ja algataksid oma kogukondades muutusi. Samuti on projekti eesmärk parandada veevarustuse ja kanalisatsioonide seisundit ning hügieenitingimusi tehaste tekstiilitöötajate heaks, kes enamikus on naised.

„Kõige olulisemad on põhivajadused ning kui puudub juurdepääs puhtale veele ja kanalisatsioonile, ei saa naised kasutada kogu oma potentsiaali. Tunneme uhkust positiivse mõju üle, mida meie koostöö WaterAidiga on seni avaldanud, ja ootame meie koostöö jätku Myanmaris,“ ütleb Anna-Karin Dahlberg, Lindexi organisatsiooni jätkusuutlikkuse juht.

Lindexi koostöö WaterAidiga on osa moefirma lubadusest olla jätkusuutlik – et teha midagi tulevaste põlvkondade heaks –, kus tähelepanu all on nii naised kui vesi. Puhta vee ja paremate hügieenitingimuste puudumine mõjutab kõige enam just naisi, piirates nende võimalusi haridust saada ja oma potentsiaali realiseerida. Iga päev kõnnivad miljonid naised tundide viisi, et saada vett, mis tähendab, et neil ei jää aega käia tööl või koolis või osaleda oma kogukonna tegemistes.

„Tavapäraselt piirduvad ettevõtted oma tegevustes sellega, et tagavad juurdepääsu puhtale veele, kanalisatsioonile ja hügieenile kas enda või oma esmatasandi tarnijate tehastes. Aga kui kodudes ja koolides pole puhast vett ega tualetti, jäävad inimesed ikka haigeks, isegi kui nende töökoht on puhas. WaterAidi partnerlus Lindexiga on varasemalt muutnud tuhandete Bangladeshi tekstiilitööliste elu, võimaldades neile tehastes, kogukondades ja koolides paremat juurdepääsu puhtale veele ja kanalisatsioonile, ja me oleme väga rõõmsad, et saame koos Lindexiga nüüd seda tegevust Myanmaris jätkata ja laiendada. Sellel projektil on suur mõju tuhandetele inimestele, eeskätt naistele ja tüdrukutele, võimaldades neil ja nende peredel olla terved, elada tulemuslikumat elu ning kasutada oma potentsiaali,“ sõnab Cecilia Chatterjee-Martinsen, WaterAid Swedeni tegevdirektor.

Lisateabe saamiseks võtke ühendust:

Kaisa Vaher
PR & Communication Executive
Tel: +372 5695 1633
E-mail: 
Kaisa.Vaher@lindex.com

Lindex on oma 460 kauplusega 18 turul Euroopa üks juhtivaid moekette. Lindexi ärikontseptsioon on pakkuda moeteadlikele naistele inspireerivat ja tasukohast moodi. Kaubavalik sisaldab erinevaid naiste- ja lasterõivaste kollektsioone, aluspesu ja kosmeetikat. Lindex on kasvamas, seda nii oma kanalites kui ka koos ülemaailmse moe platvormiga. Lindex´i jätkusuutlik lubadus on teha muudatus järgmise generatsiooni jaoks - inspireerides naisi, austades planeeti ning pidades kinni inimõigustest. Lindex kuulub Soome börsil noteeritud Stockmanni gruppi. Täpsemat teavet leiate veebilehelt http://lindex.com/ee

Subscribe

Media

Media