• news.cision.com/
  • LINDEX/
  • Lindex ja WaterAid käivitavad uue projekti, et naiste elu veelgi paremaks muuta

Lindex ja WaterAid käivitavad uue projekti, et naiste elu veelgi paremaks muuta

Report this content

Lindex ja WaterAid käivitavad ühise projekti, et suurendada puhta vee, kanalisatsiooni ja paremate sanitaartingimuste kättesaadavust Bangladeshi Dhaka piirkonnas Gazipuris, kus elab palju tekstiilitööstuse töötajaid. Projekt on edasiarendus koostööst, mis on juba paljude inimeste, eriti naiste, elusid paremuse poole muutnud.

Projekt keskendub Gazipuri piirkonnale Dhakas Bangladeshis, kus elavad paljud tekstiilitööstuse töötajad, kes Lindexile rõivaid valmistavad. Selles piirkonnas on puhas vesi ja korralikud tualettruumid kättesaadavad vaid vähestele. Projekti raames paigaldatakse piirkonna elanike ja kooliõpilaste jaoks rajatised, kus on puhas vesi, kätepesuvõimalused ja korralikud tualettruumid. Projekt hõlmab ka koolitusi kanalisatsiooni ja hügieeni valdkonnas ning suurendab teadlikkust COVID-19 leviku piiramisest. Lisaks propageerib projekt vihmavee kogumist kohalikes tekstiilivabrikutes, et sel moel soodsalt põhjavee olukorda mõjutada.

„Puhta vee ja paremate hügieenitingimuste puudumine mõjutab ennekõike just naisi ning midagi nii loomulikku kui menstruatsioon piirab nende võimalusi haridust saada ja oma võimeid ära kasutada.  Samuti on meie projektid koostöös WaterAidiga pandeemia ajal tekstiilitööstuse kogukondades nakkuse piiramiseks üliolulised. Oleme uhked, kui palju meie koostöö WaterAidiga on juba muutnud ning ootame pikisilmi töö jätkamist teistes piirkondades, kus tekstiilitööstuse töötajad elavad,“ ütleb Lindexi jätkusuutlikkuse juht Anna-Karin Dahlberg.

Uus projekt Gazipuris põhineb Lindexi ja WaterAidi eelmisel õnnestunud projektil Mirpuris,  mis on veel üks Dhaka piirkond Bangladeshis, kus elavad paljud Lindexi rõivaid valmistavad tekstiilitöötajad. Kolmeaastane projekt Mirpuris, mis jõudis plaanitust palju suurema hulga inimesteni, lõppes 2021. aasta märtsis. Selle projekti raames tegid Lindex ja WaterAid puhta vee ja paremad sanitaartingimused kättesaadavaks rohkem kui 6500 inimesele ning andsid 7000 inimesele teavet hügieeni ja kanalisatsiooni kohta. Pandeemia tõttu pööras projekt suuremat tähelepanu tervise- ja hügieenikoolitusele, et aidata vähendada nakkuse levikut ja päästa elusid. Projekti käigus koolitati 100 noort naist, kes tegutsevad pikaajaliste muutuste läbiviijatena ning korraldavad kogukonnas tervise- ja hügieenialast teabe edastamist.

„WaterAid on erakordselt uhke oma partnerluse üle Lindexiga. Selle eesmärk on põhimõtteliselt võrdsus ja jätkusuutlikkus ning on suurepäraseks näiteks meile meelepärasest koostööst partneritega. Mirpuri projekt on muutnud tõeliselt paljude naiste elusid mitte ainult paranenud tervise kaudu, vaid andes neile ka elus uusi võimalusi ning lootuse paremaks tulevikuks.  Uue Gazipuri projektiga saab veelgi rohkem naisi võrdsed võimalused,“ kinnitab Anna Nilsdotter, WaterAid Rootsi tegevjuht.

Lindexi koostöö WaterAidiga on osa moefirma jätkusuutlikkuse lubadusest – muuta maailm tulevaste põlvkondade jaoks paremaks –, kus tähelepanu keskmes on nii naised kui vesi.

Lisateabe saamiseks võtke ühendust:

Kaisa Vaher
PR & Communication Executive
Tel: +372 5695 1633
E-mail: 
Kaisa.Vaher@lindex.com

Lindex on oma 460 kauplusega 19 turul ja veebimüügiga läbi kolmandate osapoolte kogu maailmas Euroopa üks juhtivaid moekette. Lindexi ärikontseptsioon on pakkuda moeteadlikele naistele inspireerivat ja tasukohast moodi. Kaubavalik sisaldab erinevaid naiste- ja lasterõivaste kollektsioone, aluspesu ja kosmeetikat. Lindex on kasvamas, seda nii oma kanalites kui ka koos ülemaailmse moe platvormiga. Lindex´i jätkusuutlik lubadus on teha muudatus järgmise generatsiooni jaoks - inspireerides naisi, austades planeeti ning pidades kinni inimõigustest. Lindex on Soome börsil noteeritud Stockmann grupi tütarettevõte. Täpsemat teavet leiate veebilehelt http://lindex.com/ee

Subscribe

Media

Media