• news.cision.com/
  • LINDEX/
  • Lindex käivitab ettevõtte tuleviku kindlustamiseks kulude vähendamise programmi

Lindex käivitab ettevõtte tuleviku kindlustamiseks kulude vähendamise programmi

Report this content

Lindex alustas aastat tugeva müügikasvu ja kasumlikkuse suurenemisega, kuid globaalse koroonapandeemia tõttu olukord muutus. Selle mõjudega toimetulekuks ja tagajärgede leevendamiseks rakendas Lindex kiireid ja tõhusaid meetmeid. Nüüd käivitab Lindex täiendavad programmid ettevõtte tuleviku kindlustamiseks.

„Kevade ja suve jooksul oleme selgelt näidanud, et suudame katsumustele vastu panna. Meil on õnnestunud kliendi ootuste täitmiseks kiiresti kohaneda ning oleme lühikese ajaga palju õppinud ja korda saatnud. Selleks et tagada Lindexi äriedu ja vastupanuvõime ka võimalike tulevikukatsumuste korral, rakendame praegu täiendavaid meetmeid kulude vähendamiseks,” ütleb tegevjuht Susanne Ehnbåge.Lindex kinnitas teise kvartali vahearuandes, et moefirma digitaalse äri kasv jätkub ja et ettevõte keskendub veebimüügi kasvu rahuldamisele. Üleilmse koroonaolukorra tõttu vähenes Lindexi kogumüük teise kvartali jooksul kohalikes valuutades 18 protsenti. Juuni müükäive oli sama nagu eelmisel aastal. Kuigi teise kvartali lõpus hakkasid tulemused paranema, ei ole müügimahud kavandatud tasemel ja moefirma on otsustanud käivitada kokkuhoiuprogrammi, millega vähendatakse kulusid 150 miljoni Rootsi krooni võrra.

„Peame oma organisatsiooni kohandama uue reaalsusega, mis eeldab meilt kiirust, paindlikkust ja uuenduslikkust. Kujundame Lindexi peakontori jaoks uut kohandatud organisatsioonimudelit, millega kaasneb ka töötajate arvu ligikaudu 5-protsendiline vähendamine. Müügiriikide jaoks püüame leida lahendusi töökorralduse tõhustamiseks ja seeläbi igapäevase töö hõlbustamiseks ning vaatame üle tööajad, keskendudes seejuures kliendile. Meie kulude vähendamise programmi oluline osa on ka rendilepingute läbivaatamine ja kaupluseportfelli optimeerimine. Samas jätkub jõuline investeerimine digitaaläri arendamisse, müügikanalitesse, jätkusuutlikkusesse ja innovatsiooni“, ütleb Susanne Ehnbåge.

Lisateabe saamiseks võtke ühendust:

Kaisa Vaher
PR & Communication Executive
Tel: +372 5695 1633
E-mail: 
Kaisa.Vaher@lindex.com

Lindex on oma 460 kauplusega 18 turul Euroopa üks juhtivaid moekette. Lindexi ärikontseptsioon on pakkuda moeteadlikele naistele inspireerivat ja tasukohast moodi. Kaubavalik sisaldab erinevaid naiste- ja lasterõivaste kollektsioone, aluspesu ja kosmeetikat. Lindex on kasvamas, seda nii oma kanalites kui ka koos ülemaailmse moe platvormiga. Lindex´i jätkusuutlik lubadus on teha muudatus järgmise generatsiooni jaoks - inspireerides naisi, austades planeeti ning pidades kinni inimõigustest. Lindex on Soome börsil noteeritud Stockmann grupi tütarettevõte. Täpsemat teavet leiate veebilehelt http://lindex.com/ee

Subscribe

Media

Media