Lindex paziņo par visu laiku augstāko apgrozījumu un rezultātu rekordu

Report this content

Šodien Lindex iepazīstina ar 2021. gada ceturtā ceturkšņa starpperioda un visa gada pārskatu. Modes uzņēmums ziņo par visu laiku augstāko apgrozījumu un labāko koriģēto darbības rezultātu uzņēmuma vēsturē. Lindex apgrozījums visos tirdzniecības kanālos un visās uzņēmējdarbības jomās ir palielinājies.

Lindex darbības rezultāts* 2021. gadā uzlabojies par 114 procentiem, un apgrozījums sasniedzis 690 miljonus Zviedrijas kronu, kas ir vairāk nekā divas reizes labāk salīdzinājumā gan ar 2020., gan 2019. gadu (323 miljoni Zviedrijas kronu 2020. gadā, 340 miljoni Zviedrijas kronu 2019. gadā). Lindex koriģētais darbības rezultāts* 2021. gadā palielinājies par 132 procentiem, un apgrozījums sasniedzis 748 miljonus Zviedrijas kronu (323 miljoni Zviedrijas kronu 2020. gadā, 370 miljoni Zviedrijas kronu 2019. gadā).


“Šodien paziņojam par visu laiku augstāko Lindex apgrozījumu — gan 2021. gada ceturtajā ceturksnī, gan visā gadā. Arī koriģētais gada rezultāts ir labākais 68 gadu Lindex pastāvēšanas vēsturē. Lielisks sasniegums, pateicoties visu darbinieku fantastiskajam ieguldījumam, uzmanības pievēršanai klientu vajadzībām un motivācijai,” stāsta izpilddirektore Suzanne Enboge (Susanne Ehnbåge).


Lindex apgrozījums ceturtajā ceturksnī vietējās valūtās palielinājās par 25,5 procentiem, bet Zviedrijas kronās — par 25,4 procentiem. Salīdzinājumā ar to pašu periodu 2019. gadā apgrozījums vietējās valūtās ir pieaudzis par 8,8 procentiem. 2021. gada kopējais apgrozījums vietējās valūtās ir pieaudzis par 16,8 procentiem, bet Zviedrijas kronās — par 15,9 procentiem. Salīdzinājumā ar 2019. gada kopējo apgrozījumu tas ir pieaudzis par 4,1 procentiem vietējās valūtās, un Lindex apgrozījuma pieaugums ir labāks nekā uzņēmumiem kopumā Ziemeļvalstu tirgū.


Pārliecinoši turpinājās modes uzņēmuma izaugsme tiešsaistes tirgū, 2021. gadā palielinot apjomu par 47,0 procentiem. Apgrozījums digitālajā tirgū sasniedza 20,6 procentus no kopējā Lindex apgrozījuma 2021. gadā. Pērn tas bija 15,6 procenti, bet 2019. gadā — 6,6 procenti.


“Ir palielinājies apgrozījums visos mūsu tirdzniecības kanālos un visās uzņēmējdarbības jomās, neskatoties uz ierobežojumu turpināšanos un smagajiem izaicinājumiem veikalos, kas dažās valstīs periodiski tika slēgti. Gadu noslēdzām ļoti pārliecinoši — ar apgrozījuma pieaugumu ceturtajā ceturksnī, kas bija lielāks par 25 procentiem. Apgrozījuma pieaugums un rezultātu uzlabojums salīdzinājumā ar 2019. gadu, proti, gadu pirms pandēmijas iestāšanās, ir skaidrs vēstījums par uzņēmuma spēku. Es patiešām lepojos ar Lindex panākumiem, kas sekmīgi gūti, visiem strādājot kopā,” stāsta Suzanne Enboge.


Pagājušajā gadā uzņēmums Lindex ir panācis būtisku progresu ilgtspējas jomā un pārejā uz aprites ekonomiku. Nozīmīgs darbs ir veikts saistībā jauna uzņēmējdarbības virziena izveidi un izaugsmes iespējām, modes uzņēmumam Lindex veicot ieguldījumu Femtech jomā. 


“Ienākšana Femtech tirgū ar zīmolu, kas orientēts uz tehnoloģijām sieviešu vajadzībām, ir interesants ieguldījums — izmantojot tehnoloģijas un jaunievedumus, veidojam savu piedāvājumu, koncentrējoties uz sieviešu vajadzībām, kā arī radām jaunas ilgtspējīgas izaugsmes iespējas. Mums ir lielas ambīcijas turpināt strādāt, lai kļūtu par globālu, zīmola vadītu un ilgtspējīgi strādājošu modes uzņēmumu. Lai nodrošinātu stabilu izaugsmi, kamēr turpinām transformāciju, lai kļūtu par ilgtspējīgāku uzņēmumu ar pārliecinošu peļņu, paralēli mūsu ilgtermiņa stratēģijai turpmākajos gados plānojam veikt lielus stratēģiskus ieguldījumus. Šie ieguldījumi ir svarīgi un būs pamats ilgtermiņa noturībai vienmēr mainīgajā nozarē, kurā mēs turpināsim pārliecinoši pastāvēt un arī turpmāk saglabāt labu pozīciju,” stāsta Suzanne Enboge.

* Lindex darbības rezultāts un koriģētais darbības rezultāts ir sagatavots, izslēdzot IFRS16 nomas līgumus.
 

Lai iegūtu papildinformāciju, sazinieties ar:

Ilze Rubene
Marketing Coordinator, Baltic States
Phone: 371 67436728
E-mail: ilze.rubene@lindex.com

"Lindex" ir viens no vadošajiem modes zīmoliem Eiropā ar 450 veikaliem 19 valstīs. "Lindex"  biznesa koncepcija ir piedāvāt iedvesmojošas modes preces par pieejamām cenām sievietēm, kuras interesējas par modi. "Lindex" veikalos plašā izvēlē pieejams sieviešu, bērnu apģērbu un apakšveļas sortiments. “Lindex” zīmols aug un attīstās gan iekšēji, gan kopā ar globālajām modes platformām. “Lindex” ir devis ilgtspējības solījumu, lai nākotnes paaudzēm būtu labāka dzīve – iedvesmojot un iedrošinot sievietes, rūpējoties par planētu un ievērojot cilvēktiesības. Lindex ir daļa no somu pārstāvētās Stockmann grupas. Papildinformācija ir pieejama www.lindex.com/lv  

Subscribe

Media

Media