Lindex przedstawia Better Denim Now and Forever

Wiosenna kampania, w której priorytetem jest ekologia materiałów i procesu. Od stycznia 2016 r., zdecydowana większość wszystkich ubrań jeansowych Lindex będzie produkowana z ekologicznej bawełny, z zastosowaniem bardziej zrównoważonych procesów, zużywających mniej wody, energii i substancji chemicznych. Tą nową gamą jeansów, zarówno dla kobiet, jak i dzieci, Lindex nadal wyznacza standardy.

- Jesteśmy bardzo dumni z tego, że wprowadziliśmy procesy produkcyjne o niskim wpływie na środowisko, w większości naszych wyrobów jeansowych. Jest to duży krok w kierunku naszego celu - do 2020 roku 80 procent wszystkich ubrań Lindex będzie produkowane za zastosowaniem bardziej zrównoważonych procesów - mówi Anna-Karin Dahlberg, Menadżer ds. Wsparcia Produktu w Lindex.

Niektóre wyroby Better Denim są całkowicie ekologiczne: wykonane z organicznej bawełny, z użyciem ekologicznych dodatków i z zastosowaniem procesów zużywających mniej wody, energii i substancji chemicznych. Wszystkie jeansy z pięcioma kieszeniami posiadają rozmiar nadrukowany w talii, co zmniejsza zużycie papieru na etykiety rozmiarowe. Całkowicie ekologiczne jeansy posiadają przywieszki wykonane z papieru makulaturowego, które są przywiązane sznurkiem z bawełny organicznej. Niektóre spodnie są jeszcze bardziej ekologiczne, ponieważ wykorzystano w nich ekologiczne dodatki - zamki błyskawiczne, guziki, nity i emblematy.

W ramach kampanii Better Denim, Lindex przedstawia także pierwszy wyrób powstały w procesie upcyklingu* - tenisówki wykonane z odzyskanego jeansu. Wszystkie części buta są ekologiczne - tkanina jeansowa została pozyskana z tkanin poużytkowych i recyklingu zorganizowanego w sklepach Lindex i posortowanych przez szwedzką organizację prowadzącą sklepy z używaną odzieżą, Myrorna. Jeansowe tenisówki powstały w ramach współpracy Lindex, Myrorna i Fair Unlimited.

Kampania Better Denim rozpocznie się we wszystkich sklepach Lindex oraz na lindex.com 17 lutego.

*Upcykling, czyli twórcze ponowne użycie, to proces przekształcania produktów ubocznych i materiałów odpadowych w nowe materiały lub produkty o lepszej jakości lub o lepszej wartości dla środowiska.

Fotograf: Joel Rhodin
CD: Mooks Hanifiah, Wednesday Agency
Model: Cora Emmanuel
Stylista: Morgan Pilcher
Fryzura: Erika Svedjevik
Makijaż: Linda Öhrström

Więcej informacji oraz zdjęcia w większej rozdzielczości znajdą Państwo w części Lindex Newsroom  
Aktualności! Zapisz się na listę odbiorców informacji prasowych z Lindex i śledź nasze poczynania na portalach społecznościowych.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z: Jana Hrusovska, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex to jedna z wiodących europejskich sieci odzieżowych - posiada ponad 490 sklepów w 18 krajach. Nasza koncepcja biznesowa - Inspirująca moda po przystępnej cenie. Ubrania Lindex reprezentują różne koncepcje mody damskiej, mody dziecięcej oraz bielizny. Są skierowane do kobiet, które interesują się modą. Lindex jest częścią notowanej na giełdzie fińskiej grupy Stockmann. Więcej informacji znajdziesz na www.lindex.com

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion company, with approximately 460 stores in 18 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels, franchise and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is a fully owned subsidiary of STOCKMANN plc. More information is available at www.lindex.com