• news.cision.com/
  • LINDEX/
  • Lindex teatab aegade suurimaist müüginumbrist ja ettevõtte ajaloo rekordtegevuskasumist

Lindex teatab aegade suurimaist müüginumbrist ja ettevõtte ajaloo rekordtegevuskasumist

Report this content

Lindex esitleb täna oma 2021. aasta neljanda kvartali ja täisaasta vahearuannet, millest selgub, et moeettevõte on saavutanud läbi aegade suurimad müüginumbrid ja tegevusajaloo parima korrigeeritud tegevuskasumi. Lindex suurendab müüki kõikides kanalites ja ärivaldkondades.

Lindexi 2021. aasta tegevuskasum kasvas 114 protsenti ja ulatus 690 mln SEK-ini, mis on enam kui kaks korda suurem võrreldes nii 2020. kui ka 2019. aastaga (323 mln SEK-i 2020. aastal, 340 mln SEK-i 2019. aastal). Lindexi korrigeeritud tegevuskasum* 2021. aastal kasvas 132 protsenti ja ulatus 748 mln SEK-ini (323 mln SEK 2020. aastal, 370 mln SEK 2019. aastal).

„Täna avaldame Lindexi kõigi aegade suurima müügitulemuse, seda nii neljanda kvartali kui ka kogu 2021. aasta lõikes. Avaldame Lindexi 68-aastase ajaloo parima korrigeeritud aastakasumi. See on äärmiselt silmapaistev saavutus tänu kõigi töötajate fantastilisele pühendumisele, laiahaardelisele kliendikesksusele ja pealehakkamisele,“ ütles tegevjuht Susanne Ehnbåge.

Lindexi müük neljandas kvartalis suurenes 25,5 protsendi võrra kohalikes valuutades ja 25,4 protsendi võrra SEK-is. Võrreldes 2019. aasta sama perioodiga suurenes müük 8,8 protsendi võrra kohalikes valuutades. Kogu 2021. aasta perioodiga võrreldes suurenes müük 16,8 protsendi võrra kohalikes valuutades ja 15,9 protsendi võrra SEK-is. Võrreldes kogu 2019. aastaga suurenes müük kohalikes valuutades 4,1 protsenti ja Lindex näitab turust paremat müügikasvu kõigis Põhjamaade müügiriikides.

Moeettevõte veebiäri tugev kasv jätkus, suurenedes 2021. aastal kokku 47,0 protsenti. Digitaalne müük moodustas 2021. aastal 20,6 protsenti Lindexi kogukäibest võrreldes 15,6 protsendiga eelmisel aastal ja 6,6 protsendiga 2019. aastal.

„Suurendasime müüki kõigis oma kanalites ja ärivaldkondades, vaatamata jätkuvatele piirangutele ja rasketele väljakutsetele, mis mõjutasid just meie füüsiliste kaupluste tegevust, sest teatud turgudel oli vaja mitmeid poode perioodiliselt sulgeda. Lõpetasime aasta väga võimsalt, müük kasvas neljandas kvartalis üle 25 protsendi. See, et suurendasime ka müüginumbreid ja kasumit võrreldes pandeemiale eelneva aasta, 2019. aastaga, on selge jõusõnum. Oleme sõnulkirjeldamatult uhked selle üle, mida Lindexis koos nii edukalt saavutanud oleme,” ütles Susanne Ehnbåge.

Viimase aasta jooksul on Lindex teinud olulisi edusamme oma jätkusuutlikkuse lubaduse ja taaskasutava ringmajanduse vallas. Uute jätkusuutlike äri- ja kasvuvõimaluste arendamine on moeettevõtte valdkonnas oluline osa ning Lindexi investeering femtech-turul on väärtuslik panus.

„Femtech-turule sisenemine Female Engineering kaubamärgiga on põnev investeering. Tehnoloogia ja innovatsiooni abil arendame oma toodangut, keskendudes naiste vajadustele, ning loome uusi jätkusuutlikke kasvuvõimalusi. Oleme muutuste teel ja ülemaailmse, kaubamärgist juhitud ja jätkusuutliku moeettevõttena on meil kõrged ambitsioonid, et oma teekonnal selles vallas kaugele jõuda. Samal ajal kui jätkame meie pikaajalisele strateegiale toetudes üleminekut jätkusuutlikumaks ja kõrge kasumlikkusega äriks, plaanime lähiaastatel kasvu märkimisväärseks suurendamiseks teha ulatuslikke strateegilisi investeeringuid. Need investeeringud loovad pikaajalise vastupidavuse pidevalt muutuvas tööstuses, kus oleme ka edaspidi tugevad ja heal positsioonil,” ütles Susanne Ehnbåge.

*Lindexi tegevuskasum ja kohandatud tegevuskasum esitatakse aruandes ilma IFRS16 üürilepinguid arvesse võtmata.

Lisateabe saamiseks võtke ühendust:

Kaisa Vaher
PR & Sustainability Executive
Tel: +372 5695 1633
E-mail: 
Kaisa.Vaher@lindex.com

Lindex on oma 450 kauplusega 19 turul ja veebimüügiga läbi kolmandate osapoolte kogu maailmas Euroopa üks juhtivaid moekette. Lindexi ärikontseptsioon on pakkuda moeteadlikele naistele inspireerivat ja tasukohast moodi. Kaubavalik sisaldab erinevaid naiste- ja lasterõivaste kollektsioone, aluspesu ja kosmeetikat. Lindex on kasvamas, seda nii oma kanalites kui ka koos ülemaailmse moe platvormiga. Lindexi jätkusuutlik lubadus on teha muudatus järgmise generatsiooni jaoks - inspireerides naisi, austades planeeti ning pidades kinni inimõigustest. Lindex on Soome börsil noteeritud Stockmann grupi tütarettevõte. Täpsemat teavet leiate veebilehelt http://lindex.com/ee

Subscribe

Media

Media