Lindex toetab hariduse kaudu naistest puuvillatootjaid

Report this content

Lindex rahastab koostöös CottonConnectiga projekti Women in Cotton. Projekti eesmärk on koolitada ja toetada naistest puuvillatootjaid, kes siirduvad tavapäraselt puuvillatootmiselt orgaanilisele.

Täna kasvatatakse vaid kaks protsenti maailma puuvillast orgaaniliselt. Lindex soovib seda osakaalu suurendada ja toetab seega CottonConnecti projekti „Women in Cotton“, mille eesmärk on harida naistest puuvillatootjaid orgaanilise põllumajandustootmise, aga ka ärijuhtimise, tervishoiu ja töötajate õiguste vallas.

Ühe maailma suurima orgaanilise puuvilla ostjana soovime aidata kaasa orgaanilise puuvilla pakkumise suurendamisele ja jätkata seejuures oma olulist missiooni: naiste võimaluste parandamist”, ütleb Lindexi jätkusuutlikkuse valdkonna juht Anna-Karin Dahlberg.

Lindexi rahastatavas kaheaastases projektis osaleb 350 naist. Naised on pärit India hõimualadelt, mis jäävad üldise arengu haardest välja. Nad on siirdumas tavapäraselt põllumajandustootmiselt orgaanilisele tootmisele ja see siirdumisprotsess võtab palju aastaid.

Koostöös Lindexiga soovime muuta orgaanilise puuvilla sektorit mitte ainult orgaanilise puuvilla tootmismahtude suurendamise ja koolitusprogrammidest sageli välja jäävate naistega töötamise läbi, vaid väga oluline on ka põllumajanduskogukonna ja brändi otsene sidumine. Usun, et see on väga tähtis, kui me tõepoolest soovime puuvillatarneahelaid muuta,“ ütleb ettevõtte CottonConnect tegevjuht Alison Ward.

Täna on 68% Lindexi kollektsioonide valmistamiseks kasutatavast puuvillast orgaaniline ja moeettevõtte kogu beebiriiete valik on tehtud jätkusuutlikest materjalidest. Beebiriietes kasutatav puuvill on alati orgaaniline ja kõik beebirõivad on GOTS sertifikaadiga. Lindexi säästva arengu lubaduse – parandada tulevaste põlvede elu - täitmise nimel on ettevõte seadnud eesmärgiks, et 2025.aastaks on 100% Lindexi toodete valmistamisel kasutatavatest materjalidest ümbertöödeldud või pärinevad jätkusuutlikest allikatest.“

Teave CottonConnecti kohta

CottonConnect on organisatsoon, mis soovib muuta puuvillatööstust ja võimaldada brändidel ja jaemüüjatel arendada välja tugevamaid ja jätkusuutlikumaid puuvillatarneahelaid. Organisatsioon ühendab läbipaistvama tarneahela tagamise nimel brändid ja jaemüüjad puuvillatootjatega. Organisatsioon koolitab puuvillatootjaid põllumajandusvõimaluste alal ja töötab nende elutingimuste parandamise ja kogukondade toetamise nimel.

Lisateabe saamiseks võtke ühendust:

Kaisa Vaher
PR & Communication Executive
Tel: +372 5695 1633
E-mail: 
Kaisa.Vaher@lindex.com

Lindex on oma 460 kauplusega 18 turul Euroopa üks juhtivaid moekette. Lindexi ärikontseptsioon on pakkuda moeteadlikele naistele inspireerivat ja tasukohast moodi. Kaubavalik sisaldab erinevaid naiste- ja lasterõivaste kollektsioone, aluspesu ja kosmeetikat. Lindex on kasvamas, seda nii oma kanalites kui ka koos ülemaailmse moe platvormiga. Lindex´i jätkusuutlik lubadus on teha muudatus järgmise generatsiooni jaoks - inspireerides naisi, austades planeeti ning pidades kinni inimõigustest. Lindex kuulub Soome börsil noteeritud Stockmanni gruppi. Täpsemat teavet leiate veebilehelt http://lindex.com/ee

Subscribe

Media

Media