Lindex tworzy artystyczne kreacje wyrażające kobiecość

Report this content

Inspirując się wyjątkowymi dziełami sztuki, Lindex wprowadza na rynek kolekcję „Art meets Fashion”, która wyróżnia się radosnym, inspirującym i ekspresyjnym charakterem. Kolekcja została stworzona przez kobiety, dla kobiet i dla każdego, kto chce wyrazić dla nich uznanie.

ascivious„Twój strój w dużej mierze określa, kim jesteś i jak chcesz wyrazić siebie. Moda może dawać radość i pewność siebie. Lindex wprowadza to założenie w życie, tworząc praktyczną i ekspresyjną odzież. Ta inspirowana dziełami sztuki kolekcja ma do zaoferowania coś naprawdę wyjątkowego”, wyjaśnia Pia Ekholm, kierownik ds. projektowania i zakupów w dziale odzieży damskiej Lindex.  

Kolekcja powstała z inspiracji dziełami sztuki współczesnej stworzonymi przez osiem młodych artystek dla firmy Lindex. Sięgając po indywidualne środki wyrazu i technologie, każda z nich stworzyła jedną oryginalną pracę nawiązującą do tematu ekspresji kobiecości. Czerpiąc inspirację z wyjątkowych dzieł sztuki, zespół projektowy Lindex dokonał ich interpretacji. Stanowiło to ciekawy punkt wyjścia dla procesu projektowania.

W skład kolekcji „Art meets Fashion” wchodzą ubrania, akcesoria i stroje kąpielowe. Kolekcja obejmuje 12 elementów, takich jak postrzępiona kurtka dżinsowa, jedwabne kimono, duża torba z łączonej skóry ekologicznej oraz strój kąpielowy w stylu retro z falistymi brzegami. Wszystkie produkty w kolekcji w wyraźny sposób nawiązują do dzieł sztuki – zarówno wizualnie, jak i pod względem przesłania. Myślą, która kierowała firmą Lindex przy tworzeniu kolekcji „Art meets Fashion”, było zaprezentowanie odzieży dla kobiet, które chcą wyrazić siebie i swoją osobowość poprzez ekspresyjne stroje.

Dzieła sztuki kupione przez firmę Lindex zostały sprzedane podczas ekskluzywnego wernisażu. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane na rzecz inicjatywy HERproject wspierającej nisko zarabiające pracownice światowych sieci dystrybucji.

Wyjątkowa kolekcja „Art meets Fashion” będzie dostępna w wybranych sklepach i na lindex.com od 8 marca 2018 roku.

Więcej informacji oraz zdjęcia w większej rozdzielczości znajdą Państwo w części Lindex Newsroom  
Aktualności! Zapisz się na listę odbiorców informacji prasowych z Lindex i śledź nasze poczynania na portalach społecznościowych.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z: Jana Hrusovska, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex jest jednym z liderów europejskich sieci odzieżowych, posiadającym ok. 480 salonów sprzedaży w 17 krajach. Koncepcja handlowa firmy Lindex polega na oferowaniu inspirującej i dostępnej mody dla kobiet, zainteresowanych najnowszymi trendami. Asortyment firmy obejmuje kilka linii mody damskiej, dziecięcej, bielizny osobistej i kosmetyków. Czterdzieści dwa procent wyrobów firmy jest produkowanych z
wykorzystaniem źródeł odnawialnych. Lindex zobowiązał się, że do 2020 roku podwyższy ten udział do osiemdziesięciu procent. Slogan firma „We make fashion feel good” zawiera jasną deklarację, czym Lindex się zajmuje i co gwarantuje. Lindex wchodzi w skład grupy Stockmann zarejestrowanej w Finlandii. Więcej informacji można znaleźć na stronie
www.lindex.com