• news.cision.com/
  • LINDEX/
  • Lindex võtab kasutusele uue eetikakoodeksi, mis keskendub soolisele võrdõiguslikkusele

Lindex võtab kasutusele uue eetikakoodeksi, mis keskendub soolisele võrdõiguslikkusele

Report this content

Lindex võtab kasutusele „Lindexi eetikakoodeksi”, mis keskendub tugevalt soolisele võrdõiguslikkusele. Uus eetikakoodeks teeb Lindexist ühe esimese moeettevõtte, mis integreerib tekstiilitootmisele ja äripartnerlusele esitatavatesse põhinõuetesse soolise võrdõiguslikkuse.

Lindexi eetikakoodeks on järgmine samm moeettevõtte projektis võtta juhtpositsioon õiglusel ja võrdsusel põhinevate töökohtade loomises naistele. Lindex töötas oma uue eetikakoodeksi välja ETI eetilise kaubanduse initsiatiivi põhimõtete põhjal, ent keskendub veelgi tugevamalt soolisele võrdõiguslikkusele ja eriti naiste olukorrale oma tehastes. Kõik Lindexi äripartnerid peavad täitma eetikakoodeksit ning aastaks 2021 võetakse uus eetikakoodeks kasutusele terves Lindexi väärtusahelas.

„Naine on Lindexi jaoks kõige olulisem ja me soovime, et kõik meie väärtusahelasse kuuluvad naised saaksid oma võimeid täiel määral realiseerida. Meie uue eetikakoodeksi kasutuselevõtmine tähendab, et meie partnerluse põhinõudeks saab nüüdsest olema naiste mõjuvõimu suurendamine. Koos oma tarnijate ja äripartneritega saame suurendada naiste mõjuvõimu kõikjal”, ütleb Lindexi organisatsioonilise jätkusuutlikkuse juht Anna-Karin Dahlberg.

Lindex toetab ÜRO kestliku arengu eesmärke (SDG), kus soolisel võrdõiguslikkusel on ülioluline roll kõikide teiste eesmärkide saavutamises. Aasta alguses tutvustas Lindex oma jätkusuutlikkuse lubadust: muuta maailm paremaks tulevastele generatsioonidele. Naiste mõjuvõimu suurendamine on selles lubaduses kesksel kohal ja eesmärgid vastavad SDG 5 omadele: sooline võrdõiguslikkus. Loe Lindexi jätkusuutlikkuse lubadust täies mahus siin.

Eetikakoodeksist: Eetikakoodeksis pannakse paika töötamisega seotud põhinõuded – palgad, töötingimused, ühinemisvabadus ja palju muud. Lindexil on olnud eetikakoodeks aastast 1997 ja aastast 2004 on ettevõte olnud amfori BSCI liige ning kasutanud nende käitumisjuhendit (varem tuntud kui Business Social Compliance Initiative, BSCI). Lindexi eetikakoodeksi kasutuselevõtmisel lahkub moeettevõte amfori BSCI-st.

Lisateabe saamiseks võtke ühendust:

Kaisa Vaher
PR & Communication Executive
Tel: +372 5695 1633
E-mail: 
Kaisa.Vaher@lindex.com

Lindex on oma 470 kauplusega 17 turul Euroopa üks juhtivaid moekette. Lindexi ärikontseptsioon on pakkuda moeteadlikele naistele inspireerivat ja tasukohast moodi. Kaubavalik sisaldab erinevaid naiste- ja lasterõivaste kollektsioone, aluspesu ja kosmeetikat. Lindex on kasvamas, seda nii oma kanalites kui ka koos ülemaailmse moe platvormiga. Lindex´i jätkusuutlik lubadus on teha muudatus järgmise generatsiooni jaoks - inspireerides naisi, austades planeeti ning pidades kinni inimõigustest. Lindex kuulub Soome börsil noteeritud Stockmanni gruppi. Täpsemat teavet leiate veebilehelt http://lindex.com/ee

Subscribe

Media

Media