Lindex vydáva správu o trvalo udržateľnom rozvoji za rok 2016

Švédska značka Lindex dnes zverejnila správu o trvalo udržateľnom rozvoji za rok 2016. Módna spoločnosť zaznamenala pokrok vo viacerých oblastiach vďaka zanietenej práci v oblasti zaistenia trvalo udržateľného rozvoja prostredníctvom partnerstva, inovácie a transparentnosti od základu.

„Trvalá udržateľnosť je základom podnikania spoločnosti Lindex. Som veľmi hrdý na naše skvelé výsledky a zanietenosť zamestnancov aj partnerov spoločnosti Lindex, ktorí každý deň prinášajú zmeny a zlepšenia. Aj naďalej pracujeme na dosiahnutí nášho cieľa, ktorým je do roku 2020 získavať 80 % našej módy z udržateľnejších zdrojov”, povedal Ingvar Larsson, generálny riaditeľ spoločnosti Lindex.

Správa o trvalej udržateľnosti obsahuje všeobecné aj podrobné informácie o príležitostiach a výzvach spoločnosti Lindex v oblasti trvalej udržateľnosti. Módna spoločnosť opisuje iniciatívy, výsledky a pokrok od roku 2016, ako napríklad:

Vyšší podiel udržateľnejších vlákien
Cieľom spoločnosti Lindex je do roku 2020 vyrábať 80 % odevov z udržateľnejších vlákien. V roku 2016 spoločnosť Lindex dosiahla úroveň 50 %, pričom viac ako 90 % bavlny použitej spoločnosťou pochádzalo s udržateľnejších zdrojov.

Zlepšenie výrobných procesov
Spoločnosť Lindex dosiahla ďalší pokrok v súvislosti s výrobnými procesmi so zameraním na nižšiu spotrebu vody, energie a chemikálií. V roku 2016 projekty iniciatívy STWI v rámci dodávateľského reťazca viedli k úspore vody vo výrobe spoločnosti Lindex rovnajúcej sa dennej spotrebe 13 miliónov ľudí.  

Pokrok s kampaňou Better Denim
V roku 2016 sa podarilo vyvinúť udržateľnejší sortiment výrobkov z džínsoviny spoločnosti Lindex, pričom 100 % džínsoviny módnej spoločnosti teraz patrí do kategórie Better Denim, pretože sa vyrába z udržateľnejších materiálov a s udržateľnejšími procesmi prania. Takmer 90 % sortimentu odevov z džínsoviny sa zároveň farbí najčistejšou indigovou farbou na trhu. Táto farba predstavuje lepšie riešenie z hľadiska ochrany životného prostredia a zdravia ľudí, ktorí pracujú vo výrobe.  

Prínos v boji proti rakovine prsníka
Rok 2016 bol ďalším úspešným rokom, v ktorom spoločnosť Lindex prispela do boja proti rakovine prsníka čiastkou 1,2 milióna EUR. Od roku 2003 spoločnosť Lindex spolu so svojimi zákazníkmi prispela už viac ako 12 miliónmi EUR. 

Celú správu si môžete prečítať tu. 

Ak si chcete pozrieť ďalšie snímky aj s vyšším rozlíšením, navštívte Lindex Newsroom .
Sledujte naše novinky! Prihláste sa na odber prehľadu správ o spoločnosti Lindex a sledujte Lindex v sociálnych médiách.

Ak chcete získať ďalšie informácie, obráťte sa, prosím, na:

Jana Hrušovská, E-mail: jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedným z popredných európskych módnych reťazcov a prevádzkuje cca 480 obchodov v 17 krajinách. Obchodným konceptom firmy Lindex je ponúkať inšpiratívnu a dostupnú módu ženám, ktoré sa o ňu zaujímajú. Sortiment firmy pozostáva z niekoľkých rôznych konceptov dámskej módy, detskej módy, spodnej bielizne a kozmetiky. Viac ako päťdesiat percent produktov firmy je vyrobených z obnoviteľných zdrojov a Lindex sa zaviazal, že do roku 2020 to bude plných 80 %. Komunikačný koncept „We make fashion feel good“ jasne vyjadruje, čo Lindex robí a za čím si stojí. Lindex je súčasťou skupiny Stockmann registrovanej vo Fínsku. Viac informácií sa dozviete na www.lindex.com.

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion company, with approximately 460 stores in 18 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels, franchise and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is a fully owned subsidiary of STOCKMANN plc. More information is available at www.lindex.com

Subscribe

Media

Media