Lindex vytvořil bohémskou kolekci oslavující ženy

Report this content

Inspirovaná jedinečnými uměleckými díly zahajuje společnost Lindex zábavnou, inspirativní a expresivní módní kolekci „Art meets Fashion“, která je určená ženám a všem, kteří chtějí ženám vzdát úctu.

To, co nosíte, je nedílnou součástí toho, kdo jste, a způsobu, jakým sama sebe vyjadřujete. Móda dokáže přinést jak radost, tak sebevědomí. Pro společnost Lindex je důležité k tomu přispět a vytvářet pro své zákazníky vkusnou a expresivní módu. Tato kolekce inspirovaná uměleckými díly nabízí něco opravdu výjimečného“, říká Pia Ekholmová, manažerka oddělení Design & Buying pro dámskou konfekci ve společnosti Lindex.  

Kolekce je založena na dílech současného umění vytvořených pro Lindex osmi mladými umělci. V jednom originálním díle za použití jedinečných technik a vlastního individuálního přístupu zpracoval každý umělec téma oslavy žen. Tým návrhářů společnosti Lindex pak využil tato inspirativní díla jako výchozí bod pro svou tvůrčí činnost.

„Art meets Fashion“ je kolekcí oděvů, doplňků a plavek. Kolekci tvoří dvanáct kusů, včetně džínové bundy s roztřepeným lemem, hedvábného kimona, dámské kabelky z lepené veganské kůže a retro plavek s vlnitým okrajemVšechny produkty zachovávají pouto s původním uměleckým dílem buď svým vizuálním zpracováním, sdělením, nebo obojím. Prostřednictvím kolekce „Art meets Fashion“ chce Lindex vytvořit oděvy pro ženy, které touží podtrhnout rysy své osobnosti expresivní módou.

Umělecká díla, která společnost Lindex zakoupila, byla prodána na exkluzivní vernisáži. Výtěžek bude předán iniciativě HERproject, která se zasazuje o práva žen s nízkými příjmy, pracujících v globálních dodavatelských řetězcích.

Jedinečná kolekce „Art meets Fashion“ bude k dostání v Lindex Palladium Praha a online na lindex.com od 8. března 2018.

Pro více a vysoké rozlišení obrazu, navštivte Lindex Newsroom

Novinky! Přihlásit se k odběru tiskových zpráv Lindex a sledovat nás v sociálních médiích


Pro více informací prosím kontaktujte: Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedním z předních evropských módních řetězců a provozuje cca 480 obchodů v 17 zemích. Obchodním konceptem firmy Lindex je nabízet inspirativní a dostupnou módu ženám, které se o ni zajímají. Sortiment firmy sestává z několika různých konceptů dámské módy, dětské módy, spodního prádla a kosmetiky. Padesát procent produktů firmy je vyrobeno z obnovitelných zdrojů a Lindex se zavázal, že do roku 2020 to bude plných 80 %. Komunikační koncept „We make fashion feel good“ jasně vyjadřuje, co Lindex dělá a za čím si stojí. Lindex je součástí skupiny Stockmann registrované ve Finsku. Více informací se dozvíte na www.lindex.com.