Lindex vytvoril bohémsku kolekciu oslavujúcu ženy

Report this content

Inšpirovaná jedinečnými umeleckými dielami zahajuje spoločnosť Lindex zábavnú, inšpiratívnu a expresívnu módnu kolekciu „Art meets Fashion“, ktorá je určená ženám a každému, kto chce ženám vzdať úctu.

„To, čo nosíte, tvorí veľkú súčasť vášho ja, a aj spôsobu, ktorým sa chcete vyjadrovať. Móda môže dodať radosť aj sebavedomie. Pre spoločnosť Lindex je dôležité k tomu prispieť a vyrobiť bežne nositeľnú a výraznú módu pre našich zákazníkov. Vďaka inšpirácii umeleckým dielom ponúka táto kolekcia niečo naozaj špeciálne,“ hovorí Pia Ekholm, manažérka návrhárstva a predaja ženského oblečenia u spoločnosti Lindex.  

Kolekcia je založená na súčasnom umení, ktoré vytvorilo osem mladých umelcov v mene spoločnosti Lindex.V jednom originálnom diele za použitia jedinečných techník a vlastného individuálneho prístupu spracoval každý  umelec tému oslavy žien. Tím návrhárov spoločnosti Lindex potom využil tieto inšpiratívne diela ako odrazový bod pre svoju tvorivú činnosť.

„Art meets Fashion“ je kolekcia odevov, doplnkov a plaviek. Kolekciu tvorí dvanásť kúskov vrátane rifľovej bundy s rozstrapateným lemom, hodvábne kimono, dámska kabelka z lepenej veganskej kože a retro plaviek s vlnitým okrajom.Všetky produkty si zachovávajú puto s pôvodným umeleckým dielom buď svojim vizuálnym spracováním, významom, alebo obojím. Kolekciou „Art meets Fashion“ chce Lindex vytvorit odevy pre ženy,ktoré chcú prostredníctvom módy presadiť nielen seba, ale aj svoju osobnosť.

Umelecké diela, ktoré spoločnosť Lindex zakúpila, boli  predané na exkluzívnej vernisáži. Výťažok bude venovaný iniciatíve HERproject, ktorá sa zasadzuje za práva žien s nízkym príjmom, pracujúcich v globálnych dodávateľských reťazcoch.

Jedinečná kolekcia Art meets Fashion bude na Slovensku dostupná v predajni Lindex Aupark Bratislava a na  lindex.com od 8. marca 2018.

Ďalšie obrázky aktuálnej kolekcie, ako aj obrázky s vysokým rozlíšením, nájdete v Newsroom spoločnosti Lindex  
Novinky! Prihláste sa na odber tlačových správ spoločnosti Lindex a sledujte nás v sociálnych médiách

Ak chcete získať ďalšie informácie, obráťte sa, prosím, na: Jana Hrušovská, Lindex, jana.hrusovska@lindex.com

Lindex je jedným z popredných európskych módnych reťazcov a prevádzkuje cca 480 obchodov v 17 krajinách. Obchodným konceptom firmy Lindex je ponúkať inšpiratívnu a dostupnú módu ženám, ktoré sa o ňu zaujímajú. Sortiment firmy pozostáva z niekoľkých rôznych konceptov dámskej módy, detskej módy, spodnej bielizne a kozmetiky. Viac ako päťdesiat percent produktov firmy je vyrobených z obnoviteľných zdrojov a Lindex sa zaviazal, že do roku 2020 to bude plných 80 %. Komunikačný koncept „We make fashion feel good“ jasne vyjadruje, čo Lindex robí a za čím si stojí. Lindex je súčasťou skupiny Stockmann registrovanej vo Fínsku. Viac informácií sa dozviete na www.lindex.com.