Lindex wprowadza Re:Design – kolekcję ekskluzywnych produktów z upcyklingu

W marcu Lindex wprowadzi Re:Design kolekcję ekskluzywnych produktów z upcyklingu. Zaprojektowano i przetworzono je w Borås, w Szwecji. Ta kolekcja stanowi wyraz najnowszego podejścia marki Lindex do odkrywania nowych, innowacyjnych i bardziej ekologicznych metod pracy.

Kolekcja składa się z sześciu elementów damskiej garderoby. Wykonano je z ubrań z zeszłosezonowej kolekcji Better Denim. Zostały przeprojektowane i wykonane w Szwecji. Stare ubrania otrzymały nowe detale lub zostały rozczłonkowane i uformowane w zupełnie nowe produkty.

Nowa kolekcja Re:Design jest dla nas bardzo ekscytująca! Przygotowując ją, przyjrzeliśmy się możliwościom oryginalnych ubrań i odkryliśmy nowe ekologiczne metody pracy, które zużywają mniej zasobów i wydłużają życie odzieży. Wydłużenie życia ubrań poprzez ich przeprojektowanie i stworzenie nowych wspaniałych projektów, to kolejny krok w kierunku bardziej zrównoważonej i efektywnej produkcji wspaniałych modnych ubrań! – mówi Sara Winroth, Manager Działu ds. zrównoważonego rozwoju w Lindex.

Re:Design to program pilotażowy, prowadzony przez Lindex we współpracy z organizacją Re:textile ze Szwedzkiej Szkoły Włókienniczej w Borås. Re:textile to organizacja zajmująca się projektowaniem wzorów i modeli biznesowych dla przeprojektowania i ekologii procesów w przemyśle włókienniczym.

Naszym celem w Re:textile jest przyczynienie się do zmniejszenia zużycia zasobów poprzez projektowanie nowych procesów i modeli biznesowych. Jesteśmy bardzo zadowoleni z projektu opracowanego wraz z Lindex. Współpraca z Lindex jako partnerem, dzięki doświadczeniu na rynku mody i szerokiej grupie docelowej, pomaga nam przenieść przeprojektowywanie z niszy na większy rynek, a to naprawdę czyni różnicę – mówi Adrian Zethraeus, Manager Projektu w Re:textile.

Kolekcja Lindex Re:Design ma charakter edycji limitowanej. Będzie dostępna od 16 marca na lindex.com oraz w dwóch szwedzkich sklepach stacjonarnych – w galerii Nordstan w Göteborgu oraz na Sergelgatan w Sztokholmie.

Więcej informacji na temat kolekcji Re:Design znajdą Państwo tutaj. Zdjęcia w większej rozdzielczości znajdą Państwo w części Lindex Newsroom.

Aby otrzymać więcej informacji, prosimy o kontakt:

Jana Hrušovská

Lindex, E-mail: jana.hrusovska@lindex.com

Lindex jest jednym z liderów europejskich sieci odzieżowych, posiadającym ok. 480 salonów sprzedaży w 17 krajach. Koncepcja handlowa firmy Lindex polega na oferowaniu inspirującej i dostępnej mody dla kobiet, zainteresowanych najnowszymi trendami. Asortyment firmy obejmuje kilka linii mody damskiej, dziecięcej, bielizny osobistej i kosmetyków. Czterdzieści dwa procent wyrobów firmy jest produkowanych z
wykorzystaniem źródeł odnawialnych. Lindex zobowiązał się, że do 2020 roku podwyższy ten udział do osiemdziesięciu procent. Slogan firma „We make fashion feel good” zawiera jasną deklarację, czym Lindex się zajmuje i co gwarantuje. Lindex wchodzi w skład grupy Stockmann zarejestrowanej w Finlandii. Więcej informacji można znaleźć na stronie
www.lindex.com

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion company, with approximately 460 stores in 18 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels, franchise and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is a fully owned subsidiary of STOCKMANN plc. More information is available at www.lindex.com

Subscribe