Lindex wspiera Międzynarodowy Dzień Kobiet, wyróżniając kobiety pracujące wbranży włókienniczej

8 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, Lindex wyróżni kobiety pracujące w branży włókienniczej oraz HERhealth – inicjatywę ukierunkowaną na edukację i szkolenia z zakresu zdrowia dla włókniarek. Lindex przekaże 10% kwoty sprzedaży z dnia 8 marca, na konto HERhealth.

Nasza działalność opiera się na pracy kobiet. Większość naszych klientów oraz pracowników sklepów i produkcji, stanowią kobiety. Wraz z naszymi klientami i pracownikami będziemy świętowali Międzynarodowy Dzień Kobiet wyróżniając kobiety, które szyją nasze ubrania – mówi Sara Winroth, Manager Działu ds. zrównoważonego rozwoju w Lindex.

Lindex współpracuje z HERhealth od 2012 roku, poprawiając warunki pracy włókniarek. HERhealth to inicjatywa zarządzana przez organizację BSR (Business for Social Responsibility). Inicjatywa zapewnia włókniarkom edukację i szkolenia z zakresu zdrowia. zwiększając ich świadomość kwestii zdrowotnych oraz dostęp do usług zdrowotnych. Od początku współpracy Lindex z HERhealth, udało im się dotrzeć do ok. 13 tys. kobiet w Bangladeszu, Indiach i Pakistanie.

– HERhealth to inicjatywa bardzo bliska naszym sercom. Jesteśmy jej oddani od kilku lat i pragnąc dotrzeć do jeszcze większej liczby kobiet, przekażemy 10% kwoty sprzedaży w Międzynarodowym Dniu Kobiet na rzecz HERhealth – mówi Sara Winroth, Manager Działu ds. zrównoważonego rozwoju w Lindex.

Darowizna zostanie przeznaczona na projekty prowadzone przez HERhealth w Bangladeszu, Chinach, Indiach i Birmie. Więcej na temat współpracy Lindex z HERhealth przeczytasz tutaj.

Aby otrzymać więcej informacji, prosimy o kontakt:

Jana Hrušovská

Lindex, E-mail: jana.hrusovska@lindex.com

Lindex jest jednym z liderów europejskich sieci odzieżowych, posiadającym ok. 480 salonów sprzedaży w 17 krajach. Koncepcja handlowa firmy Lindex polega na oferowaniu inspirującej i dostępnej mody dla kobiet, zainteresowanych najnowszymi trendami. Asortyment firmy obejmuje kilka linii mody damskiej, dziecięcej, bielizny osobistej i kosmetyków. Czterdzieści dwa procent wyrobów firmy jest produkowanych z
wykorzystaniem źródeł odnawialnych. Lindex zobowiązał się, że do 2020 roku podwyższy ten udział do osiemdziesięciu procent. Slogan firma „We make fashion feel good” zawiera jasną deklarację, czym Lindex się zajmuje i co gwarantuje. Lindex wchodzi w skład grupy Stockmann zarejestrowanej w Finlandii. Więcej informacji można znaleźć na stronie
www.lindex.com

About Us

Lindex is one of Europe's leading fashion company, with approximately 460 stores in 18 markets and sales online. Lindex offers inspiring and affordable fashion for the fashion interested and conscious woman. The assortment includes several different concepts within women's wear, kids' wear, lingerie and cosmetics. Lindex is growing, both in own channels, franchise and together with global fashion platforms. Lindex sustainability promise is to make a difference for future generations by empowering women, respecting the planet and ensuring human rights. Lindex is a fully owned subsidiary of STOCKMANN plc. More information is available at www.lindex.com

Subscribe

Media

Media