Lindex wspiera Międzynarodowy Dzień Kobiet, wyróżniając kobiety pracujące wbranży włókienniczej

8 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet, Lindex wyróżni kobiety pracujące w branży włókienniczej oraz HERhealth – inicjatywę ukierunkowaną na edukację i szkolenia z zakresu zdrowia dla włókniarek. Lindex przekaże 10% kwoty sprzedaży z dnia 8 marca, na konto HERhealth.

Nasza działalność opiera się na pracy kobiet. Większość naszych klientów oraz pracowników sklepów i produkcji, stanowią kobiety. Wraz z naszymi klientami i pracownikami będziemy świętowali Międzynarodowy Dzień Kobiet wyróżniając kobiety, które szyją nasze ubrania – mówi Sara Winroth, Manager Działu ds. zrównoważonego rozwoju w Lindex.

Lindex współpracuje z HERhealth od 2012 roku, poprawiając warunki pracy włókniarek. HERhealth to inicjatywa zarządzana przez organizację BSR (Business for Social Responsibility). Inicjatywa zapewnia włókniarkom edukację i szkolenia z zakresu zdrowia. zwiększając ich świadomość kwestii zdrowotnych oraz dostęp do usług zdrowotnych. Od początku współpracy Lindex z HERhealth, udało im się dotrzeć do ok. 13 tys. kobiet w Bangladeszu, Indiach i Pakistanie.

– HERhealth to inicjatywa bardzo bliska naszym sercom. Jesteśmy jej oddani od kilku lat i pragnąc dotrzeć do jeszcze większej liczby kobiet, przekażemy 10% kwoty sprzedaży w Międzynarodowym Dniu Kobiet na rzecz HERhealth – mówi Sara Winroth, Manager Działu ds. zrównoważonego rozwoju w Lindex.

Darowizna zostanie przeznaczona na projekty prowadzone przez HERhealth w Bangladeszu, Chinach, Indiach i Birmie. Więcej na temat współpracy Lindex z HERhealth przeczytasz tutaj.

Aby otrzymać więcej informacji, prosimy o kontakt:

Jana Hrušovská

Lindex, E-mail: jana.hrusovska@lindex.com

Lindex jest jednym z liderów europejskich sieci odzieżowych, posiadającym ok. 480 salonów sprzedaży w 17 krajach. Koncepcja handlowa firmy Lindex polega na oferowaniu inspirującej i dostępnej mody dla kobiet, zainteresowanych najnowszymi trendami. Asortyment firmy obejmuje kilka linii mody damskiej, dziecięcej, bielizny osobistej i kosmetyków. Czterdzieści dwa procent wyrobów firmy jest produkowanych z
wykorzystaniem źródeł odnawialnych. Lindex zobowiązał się, że do 2020 roku podwyższy ten udział do osiemdziesięciu procent. Slogan firma „We make fashion feel good” zawiera jasną deklarację, czym Lindex się zajmuje i co gwarantuje. Lindex wchodzi w skład grupy Stockmann zarejestrowanej w Finlandii. Więcej informacji można znaleźć na stronie
www.lindex.com

Subscribe

Media

Media