Lindex wydaje Raport o zrównoważonym rozwoju za rok 2015

Report this content

Dziś został wydany Raport Lindex o zrównoważonym rozwoju za rok 2015.  Raport przedstawia wyniki prac w wielu obszarach zrównoważonego rozwoju. Przykłady najważniejszych kwestii: zwiększenie udziału ekologicznej odzieży o 64% w porównaniu z rokiem poprzednim, praca w zakresie edukacji zdrowotnej kobiet w łańcuchu dostaw, 1, 3 mln euro darowizny na rzecz walki z rakiem piersi oraz poprawa procesów produkcyjnych na takie o mniejszym wpływie na środowisko. 

Zrównoważone działanie ma dla firmy Lindex kluczową wartość oraz wpływa na wszystko, co robimy. Jestem bardzo dumny ze wspaniałych wyników, które osiągnęliśmy do tej pory. Z oddaniem pracujemy nad osiągnięciem celu, jakim ma być produkowanie 80% naszych ubrań z ekologicznych źródeł do roku 2020. Do roku 2015 uzyskaliśmy już 42% – mówi Ingvar Larsson, Dyrektor Generalny Lindex.

Jest to 11. raport Lindex o zrównoważonym rozwoju. Raport zawiera zarówno omówienie, jak i szczegółowe informacje na temat inicjatyw i wyników firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wśród nich są wyniki dedykowanych prac w tych obszarach, w których Lindex ma długoterminowe zobowiązania:

Ulepszone procesy produkcyjne
Firma Lindex udoskonaliła swoje procesy produkcyjne, czego wynikiem jest mniejsze zużycie wody, energii i środków chemicznych. W rezultacie prawie wszystkie jeansy Lindex są obecnie produkowane z wykorzystaniem bardziej zrównoważonych procesów oraz z ekologicznej bawełny. To zobowiązanie do wykorzystania ekologicznych włókien i procesów, przedstawiono w kampanii Better Denim – now and forever”.

Edukacja kobiet w łańcuchu dostaw
Kobiety odgrywają ważną rolę w działalności firmy Lindex. Dlatego firma odzieżowa dąży do wspierania społecznego kobiet na wiele sposobów. W ramach projektów HERhealth prowadzonych w Bangladeszu, Indiach i Pakistanie, firma Lindex przeszkoliła 12 tys. kobiet, co stanowi prawie 50% kobiet zatrudnionych w łańcuchu dostaw, w zakresie higieny, zdrowia i odżywiania.

Wkład w walkę z rakiem piersi
2015 był kolejnym wielkim rokiem Lindex pod względem wkładu w walkę z rakiem piersi. Przekazaliśmy na ten cel aż 1,3 mln euro. Wraz z klientami firma Lindex przekazała od 2003 roku łącznie 10,8 mln euro.

Cały Raport można przeczytać tutaj

Aby otrzymać więcej informacji, prosimy o kontakt:

Jana Hrušovská

Lindex, E-mail: jana.hrusovska@lindex.com

Lindex to jedna z wiodących europejskich sieci odzieżowych - posiada ponad 490 sklepów w 18 krajach. Nasza koncepcja biznesowa - Inspirująca moda po przystępnej cenie. Ubrania Lindex reprezentują różne koncepcje mody damskiej, mody dziecięcej oraz bielizny. Są skierowane do kobiet, które interesują się modą. Lindex jest częścią notowanej na giełdzie fińskiej grupy Stockmann. Więcej informacji znajdziesz na www.lindex.com

Subscribe

Media

Media