Lindexi 2020. aasta esimese kvartali tulemus ja müügitegevuse arendamine

Report this content

Lindex esitleb täna positiivse arenguga vahearuannet, mis näitab tugevnenud tulemust ja müügimahu kasvu 2020. aasta alguses. Ülemaailmse koroonaviiruse olukorra ja selle mõjude tõttu pöördus märtsis müügitegevuse arendamine. Lindex tegutses kiiresti nende mõjudega toimetulekuks ja moeettevõtte digitaalse äri arengu toetamiseks.

Lindex financial performance Q1 2020

Jaanuaris ja veebruaris kasvas Lindexi kogumüük 7.3 protsenti Rootsi kroonides (SEK) ja 7.0 protsenti kohalikes valuutades. Märtsis kahanes Lindexi müük koroonaviiruse ja selle mõjude tõttu 41.0 protsenti Rootsi kroonides (SEK) ja 41.3 protsenti kohalikes valuutades, mis vähendas esimese kvartali müüki 12.0 protsendi võrra Rootsi kroonides (SEK) ja 10.7 protsendi võrra kohalikes valuutades. „Aasta algas jõulise müügitulemuste kasvuga ja jätkuvalt suureneva kasumiga, kuid asjaolud muutusid ebatavalise ülemaailmse koroonaviiruse olukorra tõttu. Osade meie turgude jaoks tähendas see kaupluste sulgemist valitsuse otsusest tulenevalt, mis oli meie ettevõtte jaoks väljakutse. Füüsilistes kauplustes vähenenud nõudluse mõjudega toimetulekuks oleme pidanud kiiresti tegutsema ja rakendasime suuremahulise tegevus- ja kokkuhoiukava ning suunasime rohkem tähelepanu veebimüügi suurendamisele.“ ütleb tegevdirektor Susanne Ehnbåge.

Esimeses kvartalis kasvas Lindexi veebimüük 36.6 protsendi võrra. Vahemikus 13.–31. märts kasvas veebimüük märkimisväärsed 156 protsenti Moeettevõtte e-kaubanduse osa moodustas esimese kvartali kogumüügist 9.2 protsenti , võrreldes möödunud aasta sama ajavahemiku 5.8 protsendiga Jaanuaris ja veebruaris oli Lindexi müügimahu kasv põhjamaades võrreldes ülejäänud turuga suurem, märtsis oli müügimahu langus võrreldes ülejäänud turuga väiksem.

Lindexi põhitegevuskasum paranes jaanuari ja veebruari jooksul. Esimeses kvartalis oli kogu põhitegevuskasum -179.2 miljonit Rootsi krooni (MSEK) (-131.5 miljonit Rootsi krooni (MSEK) 2019. aastal). Tulemuse vähenemine selles kvartalis on põhjustatud müügimahu kahanemisest märtsis

„Kahe viimase aasta jooksul on meie tulemused Lindexis hästi ja pidevalt paranenud, kuni koroonaviiruse olukord kogu valdkonna halvas. Tänu rakendatud tegevustele suutsime koroonaviiruse tagajärgi leevendada. Jätkame oma konkurentsivõimelise ja jätkusuutliku pakkumise arendamist, pidades silmas kliendi vajadusi. Tulevikku vaadates hakkavad tarbimisharjumused ja kliendikäitumine veelgi kiiremini muutuma. Olen kindel, et praeguse olukorra möödudes oleme tänu oma paindlikkusele, digitaalsele lähenemisele ja võrratutele pühendunud töötajatele Lindexis palju tugevamad kui varem.“ ütleb Susanne Ehnbåge.

Lisateabe saamiseks võtke ühendust:

Kaisa Vaher
PR & Communication Executive
Tel: +372 5695 1633
E-mail: 
Kaisa.Vaher@lindex.com

Lindex on oma 460 kauplusega 18 turul Euroopa üks juhtivaid moekette. Lindexi ärikontseptsioon on pakkuda moeteadlikele naistele inspireerivat ja tasukohast moodi. Kaubavalik sisaldab erinevaid naiste- ja lasterõivaste kollektsioone, aluspesu ja kosmeetikat. Lindex on kasvamas, seda nii oma kanalites kui ka koos ülemaailmse moe platvormiga. Lindex´i jätkusuutlik lubadus on teha muudatus järgmise generatsiooni jaoks - inspireerides naisi, austades planeeti ning pidades kinni inimõigustest. Lindex on Soome börsil noteeritud Stockmann grupi tütarettevõte. Täpsemat teavet leiate veebilehelt http://lindex.com/ee

Subscribe

Media

Media