Lindexi jätkuv kasumlikkuse kasv ja paremad aastatulemused

Report this content

Täna esitleb Lindex 2019. aasta ning neljanda kvartali tulemusi ja müüginumbreid. Moe-ettevõtte positiivne areng jätkub – kasumlikkus on suurenenud kõigil turgudel ja kõigis müügikanalites igas ärivaldkonnas.

Lindexi 2019. aasta tegevuskasum oli 340 MSEK (2018. aastal oli see 298 MSEK). Korrigeeritud tegevuskasum oli 2019. aastal 369 MSEK (2018. aastal oli see 312 MSEK). Kasumi olulisele suurenemisele on aidanud kaasa märkimisväärselt kõrgem marginaal, suur areng digivaldkonnas ning pidev kulukontroll.

„Oleme väga rahul oma suurepärase arenguga 2019. aastal, mis lõppes müügimahu ilusa suurenemisega. Kahe viimase aasta jooksul on meie tulemused paranenud kolm korda, mis kajastab Lindexi tugevat arengut. Meie stEduka arengu taga on meie strateegilised investeeringud ja kõigi töötajate pühendumine,“ ütleb tegevjuht Susanne Ehnbåge.

Lindexi kogumüük Rootsi kroonides suurenes 2019. aastal 0,8 protsenti, võrreldav müük kohalikes vääringutes suurenes aga 1,2 protsenti. Neljanda kvartali kogumüük Rootsi kroonides suurenes 0,3 protsenti, võrreldav müük kohalikes vääringutes aga suurenes 0,9 protsenti. Moe-ettevõtte veebimüügi tulemuste paranemine jätkus: aastakäive suurenes 24,3 ja neljanda kvartali käive suurenes 16 protsenti; samal ajal suurenesid keskmine ostumaht ning külastajate ja klientide hulk.

Lindexil on ees põnevad ajad ning ettevõtte ambitsioon on jätkuv ülemaailmne areng nii oma kanalites kui ka koostöös partneritega.

„Meid ootab väga põnev ja sündmusterohke 2020. aasta. Tegeleme pidevalt oma pakkumise arendamisega – andsime äsja välja uue sisekujunduskollektsiooni Lindex Baby Home. Optimeerime oma pakkumist klientide soovidest ja vajadustest lähtuvalt ning meie moekontseptsioonid muutuvad järjest selgemaks. Keskendume nii oma kauplustevõrgu arendamisele ja tugevdamisele kui ka digikanalite arengule. Meie koostöö Zalandoga ning veebipoe avamine Hiinas on olulised verstapostid Lindexi ülemaailmse laienemise teel,“ ütles Susanne Ehnbåge.

Lisateabe saamiseks võtke ühendust:

Kaisa Vaher
PR & Communication Executive
Tel: +372 5695 1633
E-mail: 
Kaisa.Vaher@lindex.com

Lindex on oma 460 kauplusega 18 turul Euroopa üks juhtivaid moekette. Lindexi ärikontseptsioon on pakkuda moeteadlikele naistele inspireerivat ja tasukohast moodi. Kaubavalik sisaldab erinevaid naiste- ja lasterõivaste kollektsioone, aluspesu ja kosmeetikat. Lindex on kasvamas, seda nii oma kanalites kui ka koos ülemaailmse moe platvormiga. Lindex´i jätkusuutlik lubadus on teha muudatus järgmise generatsiooni jaoks - inspireerides naisi, austades planeeti ning pidades kinni inimõigustest. Lindex on Soome börsil noteeritud Stockmann grupi tütarettevõte. Täpsemat teavet leiate veebilehelt http://lindex.com/ee

Subscribe

Media

Media